Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 39 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 385
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Това е за в задника инжекция. За под езика се слага адреналин. Мисля, че има и някакви хапчета , които действат противоалергично, питайте в аптеката.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Kuki Виж публикацията
    Здравейте, аз не съм пчелар, но много ме засяга темата за ухапване от пчела, тъй като съм алергична. Нося си ампули орбазон, но те са 2 разтвор и прах, при нужда как може да се постави под езика, само праха ли или трябва да се смесят и тогава. .знам, че е жалателно да се постави инжекция, но който не го е правил досега. ...дали въобще може под езика
    Колко сте алергична? Какво ви се случва след ужилване? Към отрова на пчела ли сте алергична или на оса?

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    По принцип като ме ужилят се подувам но малко. Но преди две години отидох да наместя една прелка и две пчели ме ужилиха малко над глезена и нищо по едно време усетих че ме сърби яко глава и ми става едно топло и и унасящо отидох да се преоблека жената като ме видя вика давай в спешния целия си се подул по лицето. В спешното ми сложиха кортизон венозно и се оправих. От тогава винаги си нося кортизон с мен и винаги ходя с вълнени чорапи (изхождайки че кръвоносните съдове по краката са по повръхностни и може би там са ме ужили ли). Есента поради моя глупост един ме нападна масово ужилиха ме над 20 и нямаше проблем но за случая който говорих бяха 2. Може би има и значение къде те ужилят.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Точно многобройните ужилвания (за един преглед)провокират организма да си произведе анти тела.Така ми беше обяснено от алерголога.Именно след 20 едновременни ужилвания превъзмогнах алерг.реакции.

  5. #275
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Преди 15 години ме ужили пчела и почти колабирах- почнаха едни страшни сърбежи по тялото и в бърза помощ ми биха нещо и се свестих. Преди две години не знаех дали още съм алергичен, и като почнах да гледам пчели, при първото ужилване половин час бях с температура и сърбежи. След няколко дена - второто ужилване беше с по слаб ефект. При третото вече всичко се нормализира. Вече и по 20-на наведнъж са ме жилили без усложнения.

  6. #276
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Имам един познат рибар, който си направи тестове в Пловдив при алерголог за да види от кои точно жилещи насекоми му е алергията, защото при него нещата бяха много сериозни. Оказа се, че е алергичен към отровата на осите и са му изписали точно определени лекарства, които действат на момента. Така, че е по добре ако алергията е сериозна да се направят тестове.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  7. #277
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Преди 15 години един приятел пчелар умря в ръцете на жена си , за две минути от задух. Едно жило от оса в глезена и край на мача. Бяхме в една и съща канцелария и все за пчели ми говореше. Аз още гонех кучките ,а не като сега пчелите. Лека му пръст на Краси младо момче беше на 35г.
    От голямо значение е да се знае прага на алергична чувствителност към пчели или оси и .тн.Този тест може би трябва да стане задължителен , към всеки начинаещ.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Колко сте алергична? Какво ви се случва след ужилване? Към отрова на пчела ли сте алергична или на оса?
    Точно заради това питам ама няма кой да отговори

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Миналата година при нас умря пчелар от стършел бил е с още един пчелар но не са стигнали до болницата и човека починал.
    Проблема е че в пчелините има яко оси и стършели.

  10. #280
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Слагайте капани. Миналата година хванах 53 стършела, а оси не знам колко.

 

 
Страница 28 от 39 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •