Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 385
  1. #351
    Ами има измислено едно уникално изобретение. Нарича се ПЧЕЛАРСКО БУЛО. Върши чудесна работа и предотвратява подобни гледки.

  2. #352
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз имам алергия към клея.Подувам се и под двете очи така ако работя без ръкавици.Използвам МАКСИДЕКС 1mg/g Дексаметазон.

  3. #353
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Опитвайте се да свиквате без медикаменти. Преди се подувах яко, а сега последно ме нажилиха 34 бройки от които 6 по лицето и най - вече около очите. Едва се получи малко оток и на другия ден не се и забелязваше.

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Опитвайте се да свиквате без медикаменти. Преди се подувах яко, а сега последно ме нажилиха 34 бройки от които 6 по лицето и най - вече около очите. Едва се получи малко оток и на другия ден не се и забелязваше.
    Десенсибилизация в действие.
    Но "Пчеларското було" си е задължително!Ужилване в окото води до неминуемо ослепяване .Лек няма!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #355
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Десенсибилизация в действие.
    Но "Пчеларското було" си е задължително!Ужилване в окото води до неминуемо ослепяване .Лек няма!
    Точни два поста. Не използвам нищо при ужилване по крайниците и вече почва да свиква организма. Удара по лицето беше извън пчелина. Просто случаен сблъсък. Ама симпатяга ааа...

  6. #356
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Десенсибилизация в действие.
    Но "Пчеларското було" си е задължително!Ужилване в окото води до неминуемо ослепяване .Лек няма!
    За второто малко не съм съгласен. Все още виждам, а тогава нямах имунитет или така наречената десенсибилизация.

  7. #357
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За второто малко не съм съгласен. Все още виждам, а тогава нямах имунитет или така наречената десенсибилизация.
    Нека уточним. Ужилване в окото означава в окото ,а не по клепачите.Разликата е огромна.Консултация с доктор офталмолог ще потвърди написаното от мене.Да пази Господ човек да се убеждава от собствен опит в това.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #358
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Нека уточним. Ужилване в окото означава в окото ,а не по клепачите.Разликата е огромна.Консултация с доктор офталмолог ще потвърди написаното от мене.Да пази Господ човек да се убеждава от собствен опит в това.
    Нека уточним. Не клепача. В окото където се събират клепачите. Тогава още не бях пчелар. Баща ми лека му пръст имаше някакви познания по медицина и сигурно е знаел, че е възможно да се получи това за което казваш и в яда си заля кошера с вряща вода. Та много добре си спомням случая. Цяла седмица не можах да си отворя окото. А какво си изтърпях си знам само аз. Та ослепяването може би да се получава когато поражението е в областта на зеницата или прекомерна близост, концетрпация, количество, устойчивост на организма.

  9. #359
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Алергиите се отключиха отново.Миналата година по това време ми се отключи някаква алергия.След лечението се загуби и мислех , че всичко е точно.,но уви не е било така сутринта се събудих с обрив.Според мен е поленова алергията и при контакт с клей се отключва.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Алергиите се отключиха отново.Миналата година по това време ми се отключи някаква алергия.След лечението се загуби и мислех , че всичко е точно.,но уви не е било така сутринта се събудих с обрив.Според мен е поленова алергията и при контакт с клей се отключва.
    Иди да те тестват де, не боли и не е скъпо. Как са те лекували, без да се знае причината?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •