Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 39 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 385
  1. #331
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2016
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Смолян
    Цитат Първоначално публикувано от SVE_TASHEV Виж публикацията
    Когато те ужили пчела не бързаи,огледаи жилото,запознаи се болката,няма страшно!!!Не се умира!!!След това,знаеики какво те очаква работи спокоино и се наслаждаваи! намазваи ужиленото място с маточина за да прикриеш миризмата на пч.отрова за остоналите пчили!
    При ужилване помага много натъркване на мястото с живовляк - растението, с което децата "стрелят". Има го почти във всяка ливада.

  2. #332
    Наблюдател
    Регистриран
    22.01.2017
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    с.Извор област Сливница
    здравей колега има лек,попринцип когато те ужили пчела потърси кал и си намажи ужиленото място ако непомогне намери маточина и я разтъркай на ужиленото място.

  3. #333
    Наблюдател
    Регистриран
    03.02.2017
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    с. Доброплодно, Ветрино, Варна

    Cool

    Здравейте,
    Дъщеря ми я ужили пчела на 5 годинки по гушката.
    Извадихме жилото и натрихме мястото със скилидка чесън.
    Не е болка за умиране!
    От дядо си и баща си (стари пчелари) знам, че отеклите от ужилвания места се мажат с ракия, или оцет.
    Пробвайте, може да Ви помогне!
    Носете си алергозан на таблетки и мехлем, това е най-безобидното. Ако имате доказана алергия задължително урбазон. Не рискувайте!

    Късмет!!

  4. #334
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Добър медикамент след ужилване и спадане на отока? Прочетох, че алергозана е стар и не се препоръчва? Какви други хапчета да си купя и да имам в наличност?

  5. #335
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Добър медикамент след ужилване и спадане на отока? Прочетох, че алергозана е стар и не се препоръчва? Какви други хапчета да си купя и да имам в наличност?


    Вземи една лъжица мед ако нямаш 24ч аптека.Иначе ходя в спешната и ми бият орбазон,че нямам средства за други лекарства.Малко е сиганско,но пък е без пари.

  6. #336
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Kirova Виж публикацията
    Здравейте,
    Дъщеря ми я ужили пчела на 5 годинки по гушката.
    Егати пчелата. Много дърта.

  7. #337
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    а като хапчета по-добра алтернатива на алергозана?

  8. #338
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    а като хапчета по-добра алтернатива на алергозана?
    В аптеката най-добре знаят какви антиалергични таблетки могат да предложат.(Обикновено най-скъпите с, които разполагат.)
    Аз ползвам външно оцет и вътрешно ракийка. Ужилването е хубав повод за ракийка и салатка.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #339
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Първото нещо, което трябва да се направи при ужилване от пчели или оси, е да се извади жилото чрез изстъргване с нокът или ножче. В никакъв случай това не трябва да става чрез натискане или хващане с пръсти, за да не се изцеди съдържащата се в неговата торбичка отрова в тъканта.
    На ужиленото място се поставя студена кърпа или мястото се държи под струя студена вода.
    След това трябва незабавно да се потърси и лекарска помощ.

    За тези, които не страдат от алергия.

    - При ужилване трябва внимателно да се извади жилото и убоденото място да се навлажни с разреден амонячен разтвор
    (1 част амонячен разтвор в 5 части дестилирана вода). Ефикасни са също бледорозов разтвор от калиев перманганат или солена вода (1 чаена лъжичка сол в 1 чаша вода). Вътрешно се приема 3 пъти дневно по една ампула витамин С и по половин чаша разтворен във вода пчелен мед (1 супена лъжица мед в 1 чаша студена вода).
    Сокът от листата на чубрицата бързо успокоява болките при ужилване от пчели. Листа от магданоз, поставени върху ужиленото място, също успокояват болките.
    При поносимост на пострадалия се дават 60—80 г ракия или водка на малки порции с 1 прах от 0,10 г кофеин и голямо количество течности — най-добре чай с диуретично (пикочогонно) действие.

    Какво се прави при признаци на непоносимост от ужилване

    - При поява на признаците на отравяне или при изразено непонасяне на ужилването пострадалият се оставя на сянка и гърдите му се поръсват със студена вода. Вътрешно му се дават 5—6 таблетки витамин С, след това в началото две таблетки калциум С с 1—2 чаши вода, а след 6 часа още две (през следващите 2—3 дни се взема също по 1 таблетка 3 пъти дневно). Препоръчва се няколко дни да се вземат по 1 таблетка алергозан 3 пъти дневно.

    И сега нещо по-ново и за по - платежоспособните:

    1.адреналинова или метилпреднизолонова писалка.

    2. Apis mellifica - медикамент показан при всички състояния със засягане на кожата и лигавиците или хиперпирексия със съответните съпътстващи признаци.

    РС. - Не помня от къде съм си го записал този текст, но си го държа в аптечката на колата

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Добър медикамент след ужилване и спадане на отока? Прочетох, че алергозана е стар и не се препоръчва? Какви други хапчета да си купя и да имам в наличност?
    Урбазон , но като всичко българско и ефикасно е спряно от производство .
    Алергозан една таблетка при ужилване .

 

 
Страница 34 от 39 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •