Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 39 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 385
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    24.11.2013
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    В София в "Александровска болница" има клиника по алергология. Не вярват на никакви изследвания и наново правят изследване. След излизане на резултата, назначават лечение. Специално алергията към пчели се лекува успешно. Лечението се казва "десинсибилизация" - вкарване на пчелна отрова в организма на пациента, като са извлечени алергените. Инжекциите се бият по схема и след известно време си готов да понесеш множество пчелни жила.

    Успех
    Аз ходих миналата седмица в "Александровска болница" в София при д-р Ушева (препоръчаха ми я, като много добра алерголожка). Направиха ми изследване. Оказа се, че не съм алергичен но все пак ми написа рецепта с лекарства, които е хубаво да имам винаги със себе си. Дори и ми предписа лекарство, което може да се пие превантивно още преди да си отишъл на пчелина. Още не съм си купил лекарствата и за това не мога да им назова точно имената, но ако има желаещи мога да кача рецептата тук. Относно лечението за което казва Ники питах само информативно и ми обърнаха внимание, че ако имам нужда се започва само през месец ноември.

    Дано съм бил полезен.

  2. #122
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от xxs Виж публикацията
    Аз ходих миналата седмица в "Александровска болница" в София при д-р Ушева (препоръчаха ми я, като много добра алерголожка). Направиха ми изследване. Оказа се, че не съм алергичен но все пак ми написа рецепта с лекарства, които е хубаво да имам винаги със себе си. Дори и ми предписа лекарство, което може да се пие превантивно още преди да си отишъл на пчелина. Още не съм си купил лекарствата и за това не мога да им назова точно имената, но ако има желаещи мога да кача рецептата тук. Относно лечението за което казва Ники питах само информативно и ми обърнаха внимание, че ако имам нужда се започва само през месец ноември.

    Дано съм бил полезен.
    Много полезна информация благодаря само един въпрос имам когато те тестуваха дали си алергичен зачерви ли ти се леко и сърбя ли те малко там където капват отровата или не.Защото на мен ми се зачерви и леко ме сърбя и съответно отговора беше че съм алергичени нищо повече никаква консултация не проведохме и затова мисля до отидя пак при друг специалист за да се консултирам.А ако е удобно и рецептата да качиш или поне имената на лекарствата особенно това което се пие превантивно

  3. #123
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    По принцип лекарите предписват антихистаминни препарати,които се пият по едно хапче на ден с бавно освобождаване(повечето са такива).По стечение на обстоятелствата,от малък имам алергичен ринит и съм минал повечето "специалисти" от София.На тях не им пука от вредните странични действия на антихистамина.Понякога предписват и кортикостероиди,те са още по вредни.Антихистамините причиняват сънливост,вяло настроение и отпуснатост,независимо,че на опаковката пише че НЕ ГИ ПРИЧИНЯВАТ.Съвета ми е да ползваш лекарства само при доказана алергия,останалото си е чисто тровене и пълнене на джобовете на фармацията.

  4. #124
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Ето нещо съвсем прясно : http://bolenzdrav.com/%D0%9B%D0%B5%D...B5%D1%86%D0%B0

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За какво ще пиеш лекарства предварително????
    Обличаш си гащеризона, високи платнени обувки, ръкавици аз си слагам и шапка с малка козирка защото ме жилят по челото и нямаш проблеми, работиш си спокойно и приятно.
    Шанса да те ужилят е много малък почти нулев, и си носи лекарства ако се наложи.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За какво ще пиеш лекарства предварително????
    Обличаш си гащеризона, високи платнени обувки, ръкавици аз си слагам и шапка с малка козирка защото ме жилят по челото и нямаш проблеми, работиш си спокойно и приятно.
    Шанса да те ужилят е много малък почти нулев, и си носи лекарства ако се наложи.
    Не може да се разчита на това. Дори и със супер предпазно облекло, все ще намерят място да те жилнат като решат. Затова е добре винаги да има подръка медикаментозни средства.

  7. #127
    Наблюдател
    Регистриран
    24.11.2013
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Много полезна информация благодаря само един въпрос имам когато те тестуваха дали си алергичен зачерви ли ти се леко и сърбя ли те малко там където капват отровата или не.Защото на мен ми се зачерви и леко ме сърбя и съответно отговора беше че съм алергичени нищо повече никаква консултация не проведохме и затова мисля до отидя пак при друг специалист за да се консултирам.А ако е удобно и рецептата да качиш или поне имената на лекарствата особенно това което се пие превантивно
    Не. Нямах абсолютно никакво зачервяване или сърбеж. При мен цялата процедура се проведе по следния начин: взех направление от личния лекар, после консултация с алерголожката (за какво съм при нея, оплаквания и т.н), която после ме насочи към лабораторията (съседната стая), след това като излязоха резултатите отново се върнах при алерголожката и тя на базата на резултатите ме консултира и написа рецептата. Последното лекарство в списъка се пие превантивно(Evotex).
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_3196.jpg
Прегледи:      297
Размер:	201.3 KB
ID:	1066

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Измерваха ли ви диаметъра на зачервяванията?

  9. #129
    Наблюдател
    Регистриран
    24.11.2013
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Измерваха ли ви диаметъра на зачервяванията?
    На мен не, тъй като нямаше никакво зачервяване.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Последното лекарство в рецептата е "евофекс", а не "евотекс". Антихистамин е и действа, но наистина се наблюдава разсеяност и отпадналост при система употреба.

 

 
Страница 13 от 39 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •