Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 43
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Евгени, Ирис, баланс има навсякъде, от нас се иска умереност във всичко и това е. Модераторите да ми простят за философските отклонения.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Проблема тази пролет не е толкова във дъжда,колкото във студа - може ли ти до днес 13 май,да няма ден със температури по-високи от 20 градуса ...... да не говорим,че средно при мен беше все около 15 градуса,е вчера примерно и толкова не успя да покаже.

    На такъв студ,ни развитие,ни прашец,ни мед.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    В събота сложих втори магазин на 10ДБ и четвърти корпус на ЛРите. Пчели много, работят много, ама и жилят много, добре че имах наблизо ръкавички :D :D . В първи магазин, респ. медови корпус има мед на 70-80 %, тук-таме наченки на закапачване. Аз не храня и не стеснявам и за нашего брата годината е перфектна. Е, засега де. В събота, неделя ако е рекъл дедо Господ мисля да пооцапам центрофугата. Цъфнала акация още не съм видял.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    28
    Тази година нямам рапица около мен и в момента ЛР-овете ми са с един пълен корпус с запечатано пило, един с незапечатано и прашец и съвсем малко мед.
    Един корпус ми изградиха основи от Великден до сега.
    Чакам акацията и се надявам да няма роеве като миналата година.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ае колегията, що не се включвате ? То верно че много ни натисна работата през тия празници, ама не вярвам и през нощта да сте край центрофугите tongueout; Аз неделята извадих по десетина кила мед от кошер. Семействата са наред, работят перфектно, само един десетак с миналогодишна лятна майка се беше напънал за самосмяна, ами сцепих го. Явно вместо магазини е трябвало да му хвърлям ЛР корпуси отгоре, за друг път ще си знам. Живот и здраве след една две седмици ако извадя още толкоз и почвам да броя годината за успешна :D . Само един имам необичайно агресивен, ама дано да си имаме уважението по-нататък

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    И аз си обаждам ма във темите за другите региони - да ме питаш,защо там не мога ти обада,ама :D

    Уви удара,който понесох зимата си каза думата и едвам успях да закача по 5 кила от рапицата,но поне семействата заприличаха на нещо - инак още преди нея имах два-три напънали да роят и си изкарах отводки,мисля че за липата ще им слагам магазини (на отводките,инак семействата се отчетоха).Заради лошото време,в рапицата отървах два кошера - не се оправдавам,но наистина нямаше един ден,в който времето да ми позволи да ги ровя.В края на рапицата,имах няколко заложили маточници,но направих и от тях по някоя отводка,та съм ги укротил временно - за случая ми помогна и акацията,гледам отрупана със много цвят,като сняг е,но едва от два-три дена та трудно мога да кажа,как е притока на нектар.

    След акацията от сега ги знам,кои ще напускат маточници,та се подготвям за направата на много отводки - хем ми трябва размножение,хем м/у акацията и липата,при мен винаги,винаги има поне 3 седмици пас ...... и да не стоя без работа :D


    п.п.дори при тези слаби семейства,ако времето беше позволило щях да хвана със сигурност по приличен добив от рапицата - за акацията от днес ще броя хубавите дни ..... за по-нататък е рано да прогнозирам какво ще се случва.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ти местиш ли ги ?

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    За рапицата и акацията да - за късмет тази година и двете паши са на едно място,но за липата ще местя на друго.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    Колеги ,понеже отворих тази тема и сега спокойно мога да напиша че пролетта наистина беше малко хладна но пчелите се отчетоха добре от акацеята те си знаят работата и затова се отнасяите ,с уважение към тези малки но важни за съществуването на света животинки wink;

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Като добив сам доволен от акацията рекорден за 15г пчеларстване-сланчогледа премина барзо и там по слабо от миналата година рапица не хванах -слаби ми бяха кошерите[/b]

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •