Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 73
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45

    Някой работил ли с 2 семейства в дадан-блат.

    Може би заглавието да ви е смаяло извинете ако е така.
    Предложиха ми при активния сезон да сложа над магазина една ханеманова решетка и да сложа отгоре кошер(плодник пълен с пчели и майката).
    Да работят 2 семейства на 1 магазин и да го пълнят по бързо.
    Само че с различни входове.Ако някой може да сподели опит ще съм благодарен.

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И аз вдигам на 2 корпуса някой ДБ 8р и 10р. Ама 2 майки и 2 плодника ДБ ми се вижда..............доста интересно. И то само за 1 магазин. Нищо лично приятел, ама сигурен ли си , че не те пробват......

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Не го пробват. Миналия век е било доста разпространено. И сега познавам хора, които работят така . Използва се за ранни паши . Семействата се развиват по -бързо.

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Не го пробват. Миналия век е било доста разпространено. И сега познавам хора, които работят така . Използва се за ранни паши . Семействата се развиват по -бързо.
    Продължи ако обичаш. След ранните паши.......?

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Има различно продължение (зависи от майките, от пашите ). Темата е много дълга.

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Има различно продължение (зависи от майките, от пашите ). Темата е много дълга.
    Зимата не бързаме....нито да орем, нито да сеем или пък мед да вадим. Така , че може да четем дълго. Ако ти можеш да пишеш дълго естествено.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Имам едни стари списания от 1957 г. ,ако ги намеря ще ти ги пратя. Ако се поразровиш в нета, предполагам, че ще намериш информация , ако не ще се опитам да ти помогна.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Здравей, Брусе! В заглавието няма нищо смайващо- дори напротив! А се смаях, че очакваш две семейства да пълнят един магазин! От моите 12ци очаквам да ми напълнят 3 магазина и да дадат 4 отводки- казвам очаквам, не че става. Така че няма нищо странно да отглеждаш 2 семейства в един корпус . И на паша да ги обединиш- другото давай да го разнищваме...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Тянка, колегата е само на 16г. и аз шапка му свалям , че от сега се занимава с пчели. Да бъдем по -снизходителни . С каквото мога и аз ще помогна.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Май говорим за различни неща. Според мен заглавието на темата не е формулирано правилно.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •