Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 55 от 126 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 541 до 550 от общо 1251
  1. #541
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Някои може и да не повярват за добиви от 80 до 100 кг,но аз ти вярвам .Преди много години имаше един пчелин забутан до гара Владимир Павлов в Бургас,познавах собственика 80 кила си беше обичаиният му добив,ние извън града не вярвахме в силата на градската паша докато не ме пусна да видя небустъргачите му,и сега като гледам колко кестен ,китаиски мехурник и софора има а пчелини няма,ако кмета даде да сложа 100 кошера в морската градина ще хвана 155 кг с лекота.
    То дали ще ти повярвам няма значение за теб,ама ако ти повярват закупчиците ще е на зле.80кила по 4лв. прави 320лв. от кошер.Колко ли кошера може да отглежда един пчелар и колко дни работи в месеца?Като пишете нещо се замислете защо го пишете и кои го чете!То при тия хвалби всеки дето може да смятя ще стане пчелар.Ти като му видя кошерите и ти стана ясно,че добива му е 80 кл. от кестени и софора?Колеги, на градски легенди се начетох в тоя форум,те ме развеселяват,ама има и такива дето вярват и става лошо.Ако някой пък пита какво му е лошото на тия хвалби,то това е още по-зле за нас(нека друг да му обяснява защо).

  2. #542
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега , при градски условия вадя средно 47 килограма без натягане .
    Другите са в района на Кичево и там е по-малко .
    Отделям еднакво внимание и работа на двете групи .
    Дай обяснение .

  3. #543
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    То дали ще ти повярвам няма значение за теб,ама ако ти повярват закупчиците ще е на зле.80кила по 4лв. прави 320лв. от кошер.Колко ли кошера може да отглежда един пчелар и колко дни работи в месеца?Като пишете нещо се замислете защо го пишете и кои го чете!То при тия хвалби всеки дето може да смятя ще стане пчелар.Ти като му видя кошерите и ти стана ясно,че добива му е 80 кл. от кестени и софора?Колеги, на градски легенди се начетох в тоя форум,те ме развеселяват,ама има и такива дето вярват и става лошо.Ако някой пък пита какво му е лошото на тия хвалби,то това е още по-зле за нас(нека друг да му обяснява защо).
    Несе коси колега,пак си много далече от истината.Първо градския мед е събиран от много повече дървета и цветчета от твоя био слънчоглед,закупчиците няма да намерят пестициди и глифозани .Лашата е конвеирнаот теменужки до димитровчета,колегата никога не подхранваше,няма толкова интусиасти като при теб за 70 лева субсидии напълнихте ортълъка с пчели ,дали има паша за всички няма значение пара да пада.Неси мисли че западняците са прости и не са изследвали меда които вадят от Париж,Берлин и Виена.За нас става по зле от такива като теб,дето държавата ви помпи изкуствено ,свободния пазар чисти всичко .

  4. #544
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Относно пашата: то кошерите са в центърна на града между два парка. Освен това стигат без проблем околовръстното на което редовно има рапица и слънчоглед. В града и около реката преобладават кестен, каталпа, акация, аморфа и липа. За храсти и треви няма да пиша. Пашата е целогодишна. За семействата- до преди 4г бяха най-добрите докарани от пчелина, като до миналата година ги ползвах за производство на майки. Въпреки това даваха от по и над над 60кг. Тази година не съм ги тормозил, направих някой подобрения в работата си с тях, пък и честите превалявания подържат влагата и нектароотделянето.
    Keep Walking...

  5. #545
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Прав е вдраев, че като започнете да се хвалите и минавате в жанр Научна фантастика. Хайде вземете един учебник и прочетете малко за развитието на семейството от яйце до възрастен индивид. Колко храна е необходима за изхранването на кошера и колко от тази донесена ще остане за вас? Аз съм от хората които много пътуват, а и гледат. Тука като виждам на някои районите и се чудя от къде ги "ласкат" тия кила? Янчо е всеизвестен, че им тъпче и в задниците пък и той нещо заплецна/закъса/. А Янчо, какво ще кажеш? Аз живея в такъв район в който има такава буйна растителност, но няма такива прехвалени ягоди. Някой са го виждали. Могат да потвърдят. Акацията ми е с хектари, а не с декари - пчелина ми е в центъра. Има метеорологични условия които влияят на добива на мед. Нима всички съвпадат, че да е благоприятно за пчелите да се трудят? Днес вали, утре пече прекалено, духа.....колко пъти да го пиша този пост? Като ти пропадне акацията и слънчогледа и къде заминаваш с килата, да не казвам, че и с рапицата не стана нищо. Сега като няма по полето и горите и започнахме да вадим от един парк в града - тонове. Както каза колегата вдраев - вие за кого работите?

  6. #546
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Таз година на 1 юни бях във Видин. Времето беше чудно, разходихме се в някакъв парк покрай реката. Тъкмо бяха цъфнали липите, а целия парк е пълен с огромни липи и ухаеше страхотно.

    Та вярвам на колегата от Видин, в парковете им има много медоносна растителност и при само 4 кошера 80-100 кг не е чудно да е добива.

  7. #547
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Таз година на 1 юни бях във Видин. Времето беше чудно, разходихме се в някакъв парк покрай реката. Тъкмо бяха цъфнали липите, а целия парк е пълен с огромни липи и ухаеше страхотно.

    Та вярвам на колегата от Видин, в парковете им има много медоносна растителност и при само 4 кошера 80-100 кг не е чудно да е добива.
    В парковете колко дървета - бройки има, а и колко нектар е възможно да отдели дадено дърво, че да натрупа тези килограми? Той има 4 кошера, а около него няма ли други или само той царува там, да не говорим за диваците по хралупите и нишите в сградите, където някои семейства карат с години?

  8. #548
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Не съм ги броила, но бяха много и огромни, ние имаме липи на по 15 години, високи по 7-8 метра, онези във Видин бяха много по-високи. Парка наистина беше много голям, а той казва, че кошерите са между 2 парка, значи има и друг такъв.
    Възможно е да казва истината, с очите си съм видяла условията в поне 1 парк. Страхотни липи.

  9. #549
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Де да можех да сложа 40-50 бр. пък нека да е фантастика. Други няма да поглеждам
    Keep Walking...

  10. #550
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прав е вдраев, че като започнете да се хвалите и минавате в жанр Научна фантастика. Хайде вземете един учебник и прочетете малко за развитието на семейството от яйце до възрастен индивид. Колко храна е необходима за изхранването на кошера и колко от тази донесена ще остане за вас? Аз съм от хората които много пътуват, а и гледат. Тука като виждам на някои районите и се чудя от къде ги "ласкат" тия кила? Янчо е всеизвестен, че им тъпче и в задниците пък и той нещо заплецна/закъса/. А Янчо, какво ще кажеш? Аз живея в такъв район в който има такава буйна растителност, но няма такива прехвалени ягоди. Някой са го виждали. Могат да потвърдят. Акацията ми е с хектари, а не с декари - пчелина ми е в центъра. Има метеорологични условия които влияят на добива на мед. Нима всички съвпадат, че да е благоприятно за пчелите да се трудят? Днес вали, утре пече прекалено, духа.....колко пъти да го пиша този пост? Като ти пропадне акацията и слънчогледа и къде заминаваш с килата, да не казвам, че и с рапицата не стана нищо. Сега като няма по полето и горите и започнахме да вадим от един парк в града - тонове. Както каза колегата вдраев - вие за кого работите?
    Няма време за писане, вадя мед в момента, но не съм го изследвал дали е мана, в кофата изглежда черен и на вкус го докарва. От чутото до сега от колеги, незнам дали някой е хванал килограмите ми от първото вадене, а днес докарах 65 магазина в цеха и се надявам утре да са още толкова, а щях да забравя, увеличих семействата на 100%. Който иска да вярва, който не ще да пита на Друмев брата. Разбрах, че приказката за набиването на акъл е вярна, защо да се пъна тогава. На тез който съм помогнал досега, ми звънят и ми дават съвет да спра да давам акъл на другите, защо е това, ти кажи?

    П.п-забравих, изключвам двамата начинаещи пчелари, който от миналата година ми помагат.
    П.п- като прочетох на ново писанията ти, все едно съм сложил по един маркуч на всеки кошер. Създаваш ми лош имидж, а ти нищо не пишеш случайно. Храня когато трябва, колкото трябва и с каквото трябва. Години на ред си го продавам само.на едро и съм нямал проблем със изследванията на фирмите.

 

 
Страница 55 от 126 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •