Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 59 от 126 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 581 до 590 от общо 1251
  1. #581
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Целта беше да се каже, че много се надуват килограмите. Ако се получи това, то не е на всеки кошер. Един кошер 100 кила? Ами да си вземем по 4-5 кошера и давай - 5-600 килограма. Че тогава другите които отглеждат по 1-2-5 хиляди - те са луди сигурно? Мятаме им по 100 килограма и хоп - оправихме бюджета на страната. Когато смятаме средния добив - прочитаме колко семейства имаме в пчелина и след това колко мед сме получили и делим. А не един кошер се понапънал и хайдеее 100 кила. Като Друмев - един направил 7-8- 10 рамки пило в един момент и само за него говорим в два форума. А останалите 155 кошера как са?
    Модернизаторе аз съм начинаещ пчелар съм как да са?Ровичкани всяка седмица и оравновесени почти до едентични 2-4,5,6 закрито работнически
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #582
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Модернизаторе аз съм начинаещ пчелар съм как да са?Ровичкани всяка седмица и оравновесени почти до едентични 2-4,5,6 закрито работнически
    Аз зададох въпроса риторично - знам отговора и без да съм ти гледал семействата.

  3. #583
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прав е вдраев, че като започнете да се хвалите и минавате в жанр Научна фантастика. Хайде вземете един учебник и прочетете малко за развитието на семейството от яйце до възрастен индивид. Колко храна е необходима за изхранването на кошера и колко от тази донесена ще остане за вас? Аз съм от хората които много пътуват, а и гледат. Тука като виждам на някои районите и се чудя от къде ги "ласкат" тия кила? Янчо е всеизвестен, че им тъпче и в задниците пък и той нещо заплецна/закъса/. А Янчо, какво ще кажеш? Аз живея в такъв район в който има такава буйна растителност, но няма такива прехвалени ягоди. Някой са го виждали. Могат да потвърдят. Акацията ми е с хектари, а не с декари - пчелина ми е в центъра. Има метеорологични условия които влияят на добива на мед. Нима всички съвпадат, че да е благоприятно за пчелите да се трудят? Днес вали, утре пече прекалено, духа.....колко пъти да го пиша този пост? Като ти пропадне акацията и слънчогледа и къде заминаваш с килата, да не казвам, че и с рапицата не стана нищо. Сега като няма по полето и горите и започнахме да вадим от един парк в града - тонове. Както каза колегата вдраев - вие за кого работите?
    Да не чета учебника Модернизаторе ще ти разправям една прикча за УЛ и незнам ко стана.На 13.07 направих 10 отводки.Днес 28.07 реших да правя отводки ДБ и ако мога да крадна някой маточник.За моя изненада от 10 само в 2 намерих маточници.В другите 8 намерих работническо пило на 4-5 дена.Мой да не разирам от пчели ,но съм учил до първо отделение.Не исках да пиша тоя феномен да не е ме помислите че ще ви искам денгита за това.За вазе лъжа но моите майки почват да снасят на 10 ден от залагането на яйцето.Кой не вярва ,че е така мой да чете отдолу ко пише.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #584
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ама защо сте се заръбали с мен? Сега и се величая, ама май вие се величаете със този житейски опит, а колко сте прави само господ знае, защо си мислите, че всички други са под вашето ниво и щом вие не можете всички други трябва да са по зле и от вас. Пак ви повтарям, районите са различни. Преди няколко дена говорих със колега по телефона пчеларствал в Русенско и той ми каза, че вади по 100 кг от средните по сила семейства, за силните не каза нищо, а и аз не го питах, защото не ме интересува, а вие се заяждате с мен.

  5. #585
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз пък не мога да разбера, защо някои колеги си мислят, че хванали Господ за шлифера. Стига с тоя среден добив. Кажете от колко семейства, колко мед сте извадили, другите сметки ги оставете на нас. И да се разберем, не сме виждали пчели само по телевизора.
    Тия хвалби приличат на мъжките, колко жени е .... И нали знаете, кой се хвали, амиии, който не може, а му се иска.


    Точно Калински.Не може от един кошер да изкараш 20кг.,а от другите по 3.За мен е грешка на пчеларя разликата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #586
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да не чета учебника Модернизаторе ще ти разправям една прикча за УЛ и незнам ко стана.На 13.07 направих 10 отводки.Днес 28.07 реших да правя отводки ДБ и ако мога да крадна някой маточник.За моя изненада от 10 само в 2 намерих маточници.В другите 8 намерих работническо пило на 4-5 дена.Мой да не разирам от пчели ,но съм учил до първо отделение.Не исках да пиша тоя феномен да не е ме помислите че ще ви искам денгита за това.За вазе лъжа но моите майки почват да снасят на 10 ден от залагането на яйцето.Кой не вярва ,че е така мой да чете отдолу ко пише.
    Ей мушморок, не ме пращай да чета отдолу, че и това аз съм ти го писал. Тук пак написа една купчина глупости. Ей, ще станеш майстор, но не се знае кога. Само разпиляваш знанията на корифеите във форума на вятъра.

  7. #587
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Точно Калински.Неможе от един кошер да изкараш 20кг.,а от другите по 3.За мен е грешка на пчеларя разликата.
    Хайде де !
    От един може и 15 , а от друг 75 .
    Защо всичките ли сте ги изравнили - до бройки пчели .
    Летящи и вътрегнездови ???

  8. #588
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ама защо сте се заръбали с мен? Сега и се величая, ама май вие се величаете със този житейски опит, а колко сте прави само господ знае, защо си мислите, че всички други са под вашето ниво и щом вие не можете всички други трябва да са по зле и от вас. Пак ви повтарям, районите са различни. Преди няколко дена говорих със колега по телефона пчеларствал в Русенско и той ми каза, че вади по 100 кг от средните по сила семейства, за силните не каза нищо, а и аз не го питах, защото не ме интересува, а вие се заяждате с мен.
    Силните по 200, а може и повече, след като си е замълчал. И той се е направил по - голям майстор от теб. И ние не се заръбваме с теб, по точно аз. Само Калин се заръбва/ шегувам се/. Ние водим спор за да излезе истината наяве, че тия 100 кила нещо не ги вЕрвам. Сто пъти съм го казал.

  9. #589
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Хайде де !
    От един може и 15 , а от друг 75 .
    Защо всичките ли сте ги изравнили - до бройки пчели .
    Летящи и вътрегнездови ???
    Когато говориш с Друмев гледай Слънцето барабар/заедно/ с Луната.

  10. #590
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз съм си продал стоката , че и още искат от мен .
    Това да Ви говори нещо . )

 

 
Страница 59 от 126 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •