Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 126 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 1251
  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Като сме почнали темата пари, мога ли да ви питам нещо пак за едни пари.
    Регистриран съм като ЗП в София град, а пчелина ми е в Златарица.Имам и тук пчели, но не са регистрирани като ЖО.Ако ги регистрирам мога ли да кандидатствам за БИО или някоя програмка или трябва да имам само един пчелин?Мисълта ми е високо планнински да ли мога да се включа.

  2. #372
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Времето днес беше прекрасно.Реших да направя бърз преглед на децата.
    http://picbg.net/viewpic.php?u=75865psWGC&i=870484 Така изглеждат в момента.Не мога да кажа да ли са силни или слаби защото за първи път отварям по това време на годината и немога да преценя.Ако някой има мнение по въпроса нека сподели.А иначе мед има в плодниците за още 3 зими.Поне се успокоих , че гладни няма да останат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #373
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Времето днес беше прекрасно.Реших да направя бърз преглед на децата.
    http://picbg.net/viewpic.php?u=75865psWGC&i=870484 Така изглеждат в момента.Не мога да кажа да ли са силни или слаби защото за първи път отварям по това време на годината и немога да преценя.Ако някой има мнение по въпроса нека сподели.А иначе мед има в плодниците за още 3 зими.Поне се успокоих , че гладни няма да останат.
    Еми те за магазините готови. добре са, поне, което се вижда на снимката. И да те запитам: ти, 'що още си тавряс?

  4. #374
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е чакам да дойдат бойните другари от снощи
    и почваме.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #375
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Времето днес беше прекрасно.Реших да направя бърз преглед на децата.
    http://picbg.net/viewpic.php?u=75865psWGC&i=870484 Така изглеждат в момента.Не мога да кажа да ли са силни или слаби защото за първи път отварям по това време на годината и немога да преценя.Ако някой има мнение по въпроса нека сподели.А иначе мед има в плодниците за още 3 зими.Поне се успокоих , че гладни няма да останат.
    Дака,семейството е между средно и силно, но не видях дебели венци с мед.Аз такива ги храня, ако изглеждат по този начин отгоре.Ако на това викаш имане, ела да ти отворя моите

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Времето днес беше прекрасно.Реших да направя бърз преглед на децата.
    http://picbg.net/viewpic.php?u=75865psWGC&i=870484 Така изглеждат в момента.Не мога да кажа да ли са силни или слаби защото за първи път отварям по това време на годината и немога да преценя.Ако някой има мнение по въпроса нека сподели.А иначе мед има в плодниците за още 3 зими.Поне се успокоих , че гладни няма да останат.
    За мен това е средно семейство. Тези стартират много силно пролетта, направо си идеален
    Златната среда!

  7. #377
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Дака,семейството е между средно и силно, но не видях дебели венци с мед.Аз такива ги храня, ако изглеждат по този начин отгоре.Ако на това викаш имане, ела да ти отворя моите


    Не са го бутнали меда венците са 1/3 още се чудя какво са яли.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Понеже и аз почнах като майсторите да слагам питки реших днес да видя до къде са стигнали с тях.Питките бях ги направил с мед. 50% от кошерите са ги изяли напълно, а имаха мед. Около 300-400г бяха питките които подадох през хранилката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #379
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Понеже и аз почнах като майсторите да слагам питки реших днес да видя до къде са стигнали с тях.Питките бях ги направил с мед. 50% от кошерите са ги изяли напълно, а имаха мед. Около 300-400г бяха питките които подадох през хранилката.

    Слагай смело,Дака!При поглед отгоре, ако не видиш,че половината венци са дебели и неразпечатани, слагай питка.Започват с пилото и храната започва бързо да намалява.Пък ако застудее, стоят си на пилото и е добре да имат над тях храна.

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Понеже и аз почнах като майсторите да слагам питки реших днес да видя до къде са стигнали с тях.Питките бях ги направил с мед. 50% от кошерите са ги изяли напълно, а имаха мед. Около 300-400г бяха питките които подадох през хранилката.
    Дака тука си грешка, майсторите не слагат питки защото знаят как да работят с кошери. Само аматьорите слагат питки, че ги е страх да не уморят кошерите от глад .

 

 
Страница 38 от 126 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •