Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 63 от 126 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 621 до 630 от общо 1251
  1. #621
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Колега пак си бос в тръните,гори сигурно съм виждал повече от теб,говорехме за пашите и добивите,единия ми пчелин е в село с 12 000 хектара землище половината гора половината и другата половина пасбища итреволяк нищо не се сее,няма био слънчоглед и рапица,на турската граница.



    Валко, тук говорим за пчели, а не кой как е облечен и в какъв терен се намира.

  2. #622
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    От гора до гора има огромна разлика! Тук е тема за пчели във високите части: По напред съм писал имам пчелин в гора 90м.н., сърни съм засичал около пчелина, прасета зимата ми го разораха, но заради студа и англиското време добиви малки! Гори, ако е иглолисна какъв добив!?

  3. #623
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    И моите са в гора но на склон.Мисля че това също е от значение.Какво им пречи да ходят на 200-300м по надоло
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #624
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Така е и при мен. Тази година видинските /4бр./ ще се отчетат за пореден път по-добре от тези на пчелина, като добива от тях ще е между 80 и 100 кг и то от едносемейни. На пчелина нещата се стабилизират и семействата работят добре. Очаквам още един блок със слънчоглед да цъфне тази седмица.
    Ходих при Зайо да гледам как прехвърля личинки преди да цъфне липата в "градския" му пчелин и още тогава положението беше много добре. Мястото му е много добро и успява да се класира за различни паши. При други пчелари от града нещата не стоят така. Напълно е възможно да е достигнал килограмите за който пише.

  5. #625
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Ходих при Зайо да гледам как прехвърля личинки преди да цъфне липата в "градския" му пчелин и още тогава положението беше много добре. Мястото му е много добро и успява да се класира за различни паши. При други пчелари от града нещата не стоят така. Напълно е възможно да е достигнал килограмите за който пише.
    ”При други пчелари от града нещата не стоят така”- Защо така? Нали са и те там? Чудна работа!?

  6. #626
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Надникнах тая вечер децата тук на Бояна.Едните градят,че се късат, а другите още се чудят. Според вас на какво е това.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #627
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Надникнах тая вечер децата тук на Бояна.Едните градят,че се късат, а другите още се чудят. Според вас на какво е това.
    Липса на знания и задълбочен поглед върху живота на пчелите, поради постоянното висене пред компа, вместо сред кошерите, а братока е в Златарица.

  8. #628
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Липса на знания и задълбочен поглед върху живота на пчелите, поради постоянното висене пред компа, вместо сред кошерите, а братока е в Златарица.

    Много си прав май ще се банирам за половин година.Над 300 преглеждания за един акар, а само два отговора и едно не разбиране на въпроса.Или въпроса ми е толкова тъп или 296 са незнаещите като мен.Според мен много си траят и за комофоста и неоникотоноида и за избелелия акар.Така по лесно ще убият конкуренцията зимата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #629
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Много си прав май ще се банирам за половин година.Над 300 преглеждания за един акар, а само два отговора и едно не разбиране на въпроса.Или въпроса ми е толкова тъп или 296 са незнаещите като мен.Според мен много си траят и за комофоста и неоникотоноида и за избелелия акар.Така по лесно ще убият конкуренцията зимата.
    Ей, пак си мислиш, че света се върти само около теб и с трепет чакат да напишеш поредната главоблъсканица на неразбираем език и сложен словоред, който само ти едва си разбираш и да се надпреварват кой по - бързо да ти отговори, че си нямат работа и ангажименти хората. Това което ти го виждаш другите не го виждат, а и ти както казах си перфектен в обясненията. Другото което е, че това може да се получи от много неща. Недоразвити форми както е при пчелите, защото предполагам и на акара му се повлиява от някои препарати или природни условия. Траят си колегите, че им пламнаха главите - пчелите лазят въпреки положените разнообразни мерки, а и те душа имат както и пчели така и хора. Не може само по пчелините да висим. Имаме и по - важни задачи, както професионални така и семейни. Та, ако продължаваш да мрънкаш, аз лично ще те банирам за половин година.

  10. #630
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това вече е отговор на място и има логика в него.Аз нали за това питам тъпи въпроси за да мога и аз да разбера що пълзят и моите след като цъфна слънчувката.
    Ок може и утре да ме банираш за месец,но ще питам колегите що изгоря шумата на орехите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 63 от 126 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •