Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 67 от 126 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 661 до 670 от общо 1251
  1. #661
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Така е и при мен. Тази година видинските /4бр./ ще се отчетат за пореден път по-добре от тези на пчелина, като добива от тях ще е между 80 и 100 кг и то от едносемейни. На пчелина нещата се стабилизират и семействата работят добре. Очаквам още един блок със слънчоглед да цъфне тази седмица.
    87,5 !
    Keep Walking...

  2. #662
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Слабо за тая година+ маната която имаше.Критикувам ви, но съм на 0 с мойте отводки за сега.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #663
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Заваля като по учебник при нас.Отдавна не беше валяло.Чува се градушка но да но са големи капки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #664
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес надзърнах да видя магазините на отводките.Чудна работа. Продължават да градят и пълнят. Реших да не ги мъча повече и подмених рамките с изградени.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #665
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    Здравейте, много се радвам на колегите, когато имат добри резултати. Ние в Югозапада изглежда сме друга България, поне при мен. Юни месец откраднах някоя запечатана рамка и изпръсках мед, колкото да има за децата. Тези които ги оставих да ги дозапечатат, юли ги изядоха. Целият юли беше дъждовен и магазините, които бяха пълни, но незапечатани, юли медът в тях изчезна. Затова сега подхранвам. Магазините си стоят, защото е горещо и има много пчела. Но като цяло годината е много слаба.

  6. #666
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Здравейте, много се радвам на колегите, когато имат добри резултати. Ние в Югозапада изглежда сме друга България, поне при мен. Юни месец откраднах някоя запечатана рамка и изпръсках мед, колкото да има за децата. Тези които ги оставих да ги дозапечатат, юли ги изядоха. Целият юли беше дъждовен и магазините, които бяха пълни, но незапечатани, юли медът в тях изчезна. Затова сега подхранвам. Магазините си стоят, защото е горещо и има много пчела. Но като цяло годината е много слаба.


    И при нас в север център беше такова положението,наложи се да ставаме коминочистачи.Шегувам се, но пък е вярно. Липсата на летящата изяде около 4 магазина мед. За мен тоя сезон е най добрият от както пчеларствам.Не вярвам да е от знания и умения,но толкова пчели в пчелина не сме имали никога.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #667
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Магазините си стоят, защото е горещо и има много пчела.
    Така е, и аз моите все още ги държа заради горещината, но е средата на Август и знам, че закъснявам с третирането - сега е време за борба с акара, в Септември - третиране срещу нозематоза. Та мисля от неделя, жега не жега, да свалям магазините.
    А за добивите днес мой колега ми сподели, че е получил по 20кг от кошерите, които са били с 2 магазина, от останалите - по 8-10кг от кошер.

  8. #668
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Докато не дойде подходящато време за магазините да се махат няма да ги махам.Тая година забелязах,че и слабите искат обем.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #669
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Докато не дойде подходящато време за магазините да се махат няма да ги махам.Тая година забелязах,че и слабите искат обем.
    И от тук въпроса: Кога е "подходящото" време?

  10. #670
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Здравейте, много се радвам на колегите, когато имат добри резултати. Ние в Югозапада изглежда сме друга България, поне при мен. Юни месец откраднах някоя запечатана рамка и изпръсках мед, колкото да има за децата. Тези които ги оставих да ги дозапечатат, юли ги изядоха. Целият юли беше дъждовен и магазините, които бяха пълни, но незапечатани, юли медът в тях изчезна. Затова сега подхранвам. Магазините си стоят, защото е горещо и има много пчела. Но като цяло годината е много слаба.
    Колежке , това , че има много пчела не е пречка да се отстранят магазините .
    Закъснявате с мероприятието .
    Успех .

 

 
Страница 67 от 126 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •