Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 126 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 1251
  1. #611
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тъй като второто не знаеш как се прави ще си останеш само с първото.
    С 3 визши съм не завършени.Мисля за 350 лв да запиша и аграрния в ПЛОВДИВ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това, важно условие ли е, за да се занимаваш с пчеларство. Казвал съм го не веднъж, моето пчеларство е наследствено, но аз не съм насочил моя син в тази насока, както не бих го направил и с по-малкото си дете. Нека те си изберат пътя, който да следват. И недей вкарва други условности в спора ни.
    Бизнеса с пчелите е меко казано, кьор фишек. Ти, дай боже да имаш деца, би ли ги насочил към това занимание? За взимането и даването на пчеларите ми е ясно и добре познато, тъй че... Пчеларския бизнес го развива държавата, но да не се впускам във подробности.
    И да те питам, твоето образование да не е мебелист?
    По завършване на училище, да и си го работя, но печеля повече от пчелите и инвестирам в момента в тях. Ако имам деца със сигурност ще се погрижа поне едното да продължи семейния бизнес. В момента познавам военни и други държавни служители децата на, който са пак държавни служители във същата сфера и родителите им казват, че това е приемственост. Също съм чел, че в миналото винаги първородният син е поемал семейния бизнес, а от другите деца поне един е бил в политиката, а защо е така би трябвало сам да се сетиш. Ама едно време хората са били по прости и може да е било грешка това явление.

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    По завършване на училище, да и си го работя, но печеля повече от пчелите и инвестирам в момента в тях. Ако имам деца със сигурност ще се погрижа поне едното да продължи семейния бизнес. В момента познавам военни и други държавни служители децата на, който са пак държавни служители във същата сфера и родителите им казват, че това е приемственост. Също съм чел, че в миналото винаги първородният син е поемал семейния бизнес, а от другите деца поне един е бил в политиката, а защо е така би трябвало сам да се сетиш. Ама едно време хората са били по прости и може да е било грешка това ввление.


    Дай боже,Бат Янчо,но това няма как да ти докара още знания.Аз за това правя тия клипове да мой след време и някой левец да си докарам.
    П.П.Знаеш ли колко ми дават на клип и реклама?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #614
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    печеля повече от пчелите и инвестирам в момента в тях.
    Тука май преувеличаваш, но както и да е.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако имам деца със сигурност ще се погрижа поне едното да продължи семейния бизнес. В момента познавам военни и други държавни служители децата на, който са пак държавни служители във същата сфера и родителите им казват, че това е приемственост. Също съм чел, че в миналото винаги първородният син е поемал семейния бизнес, а от другите деца поне един е бил в политиката, а защо е така би трябвало сам да се сетиш. Ама едно време хората са били по прости и може да е било грешка това ввление.
    Приемственост - да, но до къде и за какво? Ако е за това да не се загуби занаята - ОК, но ако е на принципа залудо работи , залудо не стой - не си заслужава. А в миналото и настоящето, че първородния син е наследник - ясно, но наследник на какво? ЕЕЕх Янчо, Янчо.

  5. #615
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    По завършване на училище, да и си го работя, но печеля повече от пчелите и инвестирам в момента в тях. Ако имам деца със сигурност ще се погрижа поне едното да продължи семейния бизнес. В момента познавам военни и други държавни служители децата на, който са пак държавни служители във същата сфера и родителите им казват, че това е приемственост. Също съм чел, че в миналото винаги първородният син е поемал семейния бизнес, а от другите деца поне един е бил в политиката, а защо е така би трябвало сам да се сетиш. Ама едно време хората са били по прости и може да е било грешка това явление.
    Янчо, тук направо ме разцепи. Както знаеш и в пчеларството, че от една добра майка не излиза също добра, а може и по добра да е, но това не е закон. Така и с примера който си дал. Бащата е дал пари за тези учебници и няма да дава други за нови с друга тематика я. Така се е мислило на времето. А още са мислили, че като се яхне единия на магарето и вече трябва всички да го правят. Само гледай телевизията. Мама, тате и аз.

  6. #616
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Янчо, тук направо ме разцепи. Както знаеш и в пчеларството, че от една добра майка не излиза също добра, а може и по добра да е, но това не е закон. Така и с примера който си дал. Бащата е дал пари за тези учебници и няма да дава други за нови с друга тематика я. Така се е мислило на времето. А още са мислили, че като се яхне единия на магарето и вече трябва всички да го правят. Само гледай телевизията. Мама, тате и аз.
    Модернизаторе,аз го научих по спиралата да гледа на 28-30 денТова ми беше предишния номер.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #617
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тука май преувеличаваш, но както и да е.


    Приемственост - да, но до къде и за какво? Ако е за това да не се загуби занаята - ОК, но ако е на принципа залудо работи , залудо не стой - не си заслужава. А в миналото и настоящето, че първородния син е наследник - ясно, но наследник на какво? ЕЕЕх Янчо, Янчо.
    За последните две години открих фирма по ДДС за пчелите и съм теглил два пъти по 20 000 лв кредит от банката и тази година може и да успея да ги върна. Ама аз съм ненормален, неженен, не вадя толкова мед, като теб и не мога да изкарам толкова пари, като теб, летя в облаците, както казваш и какво ли знам аз със моя малък житейски опит. Наследник на това което ти си решил, но за теб както сам казваш не е бизнес, за теб е залудо, но така ти си решил, не аз.

  8. #618
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За последните две години открих фирма по ДДС за пчелите и съм теглил два пъти по 20 000 лв кредит от банката и тази година може и да успея да ги върна. Ама аз съм ненормален, неженен, не вадя толкова мед, като теб и не мога да изкарам толкова пари, като теб, летя в облаците, както казваш и какво ли знам аз със моя малък житейски опит. Наследник на това което ти си решил, но за теб както сам казваш не е бизнес, за теб е залудо, но така ти си решил, не аз.
    Янчоо, не намирам за нужно да казвам, аз какво съм изкарал от пчелите, най-малкото, защото не е благоприлично. Кредити мога да изтегля два пъти по толкова, които ти споменаваш, но всеки си има приоритети, а моите, се различават от твоите. Ще се радвам за теб, след десет години да пишем във форума и ти да се похвалиш, дай Боже с по-големи успехи - пчеларски де, пък и житейски.

  9. #619
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    А за пчеларстване в населено място с голям брой кошери надали ще е добре за съседите.В гората дет съм и да я напълним си е гора,не са градини,паркове и т.н.
    Точно това исках да ти подскажа колега,не можеш да курдисаш 200 кошера в морската градина.Много е важно колко лъжичи бъркат в манжата и колко са наредени около тепсията.Успех ти желая.

    Т

  10. #620
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Точно това исках да ти подскажа колега,не можеш да курдисаш 200 кошера в морската градина.Много е важно колко лъжичи бъркат в манжата и колко са наредени около тепсията.Успех ти желая.

    Т
    Бреей,това не го знаех!Добре,че ме просвети.Откри топлата вода.
    Моли се кмета да ти разреши да настаниш кошери из парка на града.Предполагам,че ще си много доволен,ама за околните-
    я,та ти за тях ли ще мислиш?Те твоите пчели не жилят я,те само по кестени и липи ходят,иначе как ще съберат по60-80кила мед.
    А в гората 200кошера ?Ти гора сигурно си виждал,а?Впрочем,каква гора си виждал-от 100декара или5000-10000декара.
    Пчелините са ми в гора по-голяма от упоменатите.
    Ще си напиша мнението и за по-горните постове-по-безсмислени писаници,ако напишете ще сте върха.Пиите по още едно за вдъхновение,може да ви озари някоя идея.

 

 
Страница 62 от 126 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •