Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 58 от 126 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 571 до 580 от общо 1251
  1. #571
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Те като дойдат, нито ще питат, нито ще те потърсят за нещо. Просто ще се съберат едни 1000 кошера около теб и тогава ще се разбере кой разбира от пчели и кой не.

  2. #572
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Три отводки през пролетта достигнаха максимума в края на май и са в Кичево .
    Плодник ДБ и магазин ЛР .

  3. #573
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Кофти късмет, но да си продължа. Освен района, как ще сравняваме материалите от който са направени кошерите, рамките, системата кошер и технологията по която работим. На последно място поставям качеството на майките, а от там и на пчелите. От цялата тази разлика ти ме питаш как така аз вадя, а ти не?
    П.п- как така съм увеличил със 100% семействата, ами много просто, пролетта имах изпаднали в роево три кошера(явно най силните), за плодник 4 магазина, но се задръстили на трети и четвърти с мед и от тях си направих отводки. Докато другите си правиха отводки аз не предприех нищо, времето не беше за това упражнение, но сега е времето за това. Всичко около мен цъфти и прашец бол( от както съм пчелар такова лято не е имало), нектара колкото за тях.

  4. #574
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Преди малко Бат Тянко коментира Североизточният район , но моите пчели зимуват във Варна до ВиК , където е ниско и запазено от ветрове .

  5. #575
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Кофти късмет, но да си продължа. Освен района, как ще сравняваме материалите от който са направени кошерите, рамките, системата кошер и технологията по която работим. На последно място поставям качеството на майките, а от там и на пчелите. От цялата тази разлика ти ме питаш как така аз вадя, а ти не?
    П.п- как така съм увеличил със 100% семействата, ами много просто, пролетта имах изпаднали в роево три кошера(явно най силните), за плодник 4 магазина, но се задръстили на трети и четвърти с мед и от тях си направих отводки. Докато другите си правиха отводки аз не предприех нищо, времето не беше за това упражнение, но сега е времето за това. Всичко около мен цъфти и прашец бол( от както съм пчелар такова лято не е имало), нектара колкото за тях.
    Няма значение от какво са кошерите и рамките, каква е системата. Когато една майка е сойна прави силно семейство и в корубата на водна върба, по - силно и от твоите семейства. Затова е необходимо да се съвпаднат едни добри качества в нея. Не се ли съвпаднат и в златен кошер да я поставиш ще си е все същата скръб.
    Аз не съм казал, че ти вадиш, а аз не. И аз вадя, но критериите са малко по - различни.
    Говорим за 100 отводки, а ти ми говориш за три семейства и чак сега за останалите. Това сега кога започна, че да кажем, че имаш 100 отводки? Ако ги имаш вече действащи то значи, че си започнал преди месец най - малко. Ако си със закупени майки ще са по - добри, но ако са с твои/ чрез делене/ са пълна скръб, колкото и да ги храниш/примерно/. Ако си ги взел от други семейства, то значи, че си ги отслабил и за какъв мед говорим при тази калпава година. Колкото и да ми казваш, че района ти е друг, то аз добре знам какъв ти е района. Сега не искам да ти оспорвам нещата, защото ти си знаеш най - добре какво правиш и как, но някак си не съвпадат някои неща. Хем отводки, хем много мед, хем.....всичко.

  6. #576
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма значение от какво са кошерите и рамките, каква е системата. Когато една майка е сойна прави силно семейство и в корубата на водна върба, по - силно и от твоите семейства. Затова е необходимо да се съвпаднат едни добри качества в нея. Не се ли съвпаднат и в златен кошер да я поставиш ще си е все същата скръб.
    Аз не съм казал, че ти вадиш, а аз не. И аз вадя, но критериите са малко по - различни.
    Говорим за 100 отводки, а ти ми говориш за три семейства и чак сега за останалите. Това сега кога започна, че да кажем, че имаш 100 отводки? Ако ги имаш вече действащи то значи, че си започнал преди месец най - малко. Ако си със закупени майки ще са по - добри, но ако са с твои/ чрез делене/ са пълна скръб, колкото и да ги храниш/примерно/. Ако си ги взел от други семейства, то значи, че си ги отслабил и за какъв мед говорим при тази калпава година. Колкото и да ми казваш, че района ти е друг, то аз добре знам какъв ти е района. Сега не искам да ти оспорвам нещата, защото ти си знаеш най - добре какво правиш и как, но някак си не съвпадат някои неща. Хем отводки, хем много мед, хем.....всичко.
    Уффф какви 100 отводки, пиша за 100 %. Изимувал съм 65 семейства, а в момента имам над 130, като чакам да се люпят майки занапред. До няколко дена започва да ми цъфти люцерната за втори път, а ме съмнява, че и лавандулата е цъфнала повторно. За кошерите според мен не си прав, защото предполагам не си ползвал нещо различно от дърво. Ама колко пъти да те каня да дойдеш и да видиш със собствени очи, накрая ще ти кажа и на теб 100 лв вход само да влезеш в пчелина.

  7. #577
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Уффф какви 100 отводки, пиша за 100 %. Изимувал съм 65 семейства, а в момента имам над 130, като чакам да се люпят майки занапред. До няколко дена започва да ми цъфти люцерната за втори път, а ме съмнява, че и лавандулата е цъфнала повторно. За кошерите според мен не си прав, защото предполагам не си ползвал нещо различно от дърво. Ама колко пъти да те каня да дойдеш и да видиш със собствени очи, накрая ще ти кажа и на теб 100 лв вход само да влезеш в пчелина.
    !00% - 100 бр. - грешка на езика.
    Ползвал съм и някои други материали.
    Много неща започнаха да цъфтят повторно, но това не е паша - не отделят нищо. Основно нектар отделят само тези които са си с времето, а и в зависимост и от условията.
    Ха, ха ….кафето ми е само 100 лева. За колко дена ще ме поканиш? Че след като ме каниш и ще ми плащаш. Нали така се прави? Пчелина ще ти го разгледам ей така - за да не те обидя. Аз пчели, кошери и пчелини съм виждал. И виж нещо булката да смеси за масата. Аз ще пия само едно пепси, но все пак.

  8. #578
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Грешка на езика. Нямам зор да те карам да идваш, ама ти ми спориш, че това не можело, онова не можело. Ако искаш идвай да се убедиш, че може. Жена нямам така, че ще почерпя само пепси на пчелина.

  9. #579
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Грешка на езика. Нямам зор да те карам да идваш, ама ти ми спориш, че това не можело, онова не можело. Ако искаш идвай да се убедиш, че може. Жена нямам така, че ще почерпя само пепси на пчелина.
    Приготвяй се и чакай, но не се надявай. Единствено съм ходил един да го търся, но не му хванах следата, а и не обичам да ходя по пчелините на колегите.

  10. #580
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Хей, само не казвайте, че и злато от пръст 1:1 ще извлечете. Янчо, ние знаем, че домат и краставица са различни зеленчуци - ядем ги, но без вършините. Не мога обаче да разбера, защо ни имаш за толкова плитки. То бива-бива да се величаеш, ама .. Най-малкото имаме повече от твоя житейски опит, следователно сме минали по тоя път, по който сме били с розовите очила и сме си мислили, че всичко, което хфърчи, се ... лови.

 

 
Страница 58 от 126 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •