Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 126 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 1251
  1. #531
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Друмев, тая сила съм я ползвал, само че с нов брезент още когато си бил в скоростната кутия на баща ти. Гледам си започнал и ти като бат Севдо. Много клипове - голям майстор. Лошото е, че от клиповете си личи колко си майстор, но тъй като си толкова и майстор, не го и разбираш.
    Не всички клипове са направени да се види майсторлък.Все пак ще пиша книга,,Как не трябва да се пчеларства". Тоя брезент памучния/вече няма такъв/ си го ползвал защото по онова време е нямало дънки и магазини втора употреба дрехи.Пробвал ли си с нощница от първата брачна нощ на дествена мома?Тогава да видиш какво развитие прави кошера пролетно време?Строителната рамка я градят за 3 дена без да храниш.Шегувам се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #532
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не всички клипове са направени да се види майсторлък.Все пак ще пиша книга,,Как не трябва да се пчеларства". Тоя брезент памучния/вече няма такъв/ си го ползвал защото по онова време е нямало дънки и магазини втора употреба дрехи.Пробвал ли си с нощница от първата брачна нощ на дествена мома?Тогава да видиш какво развитие прави кошера пролетно време?Строителната рамка я градят за 3 дена без да храниш.Шегувам се.
    Няма нужда от книга. Ти и сега се справяш прекрасно като показваш как не трябва да се пчеларства.

  3. #533
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ако все пак книгата види бял свят, се абонирам за първия брой с автограф от автора!!!

  4. #534
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Ако все пак книгата види бял свят, се абонирам за първия брой с автограф от автора!!!


    Ще го имам предвид.Само да не се окаже,че с тия климатични промени е правилния начин след години.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #535
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Всички казвате,че е дошъл края на сезона при нас,но за мен не е така.Сутринта ходих само за инфо да видя децата.В 6 30 си работеха вече и то добре.Детелината е нацъфтяла също е пролет.Тая вечер усетих миризмата.Май ще има шанс отводките ми да напълнят магазинчето.Иначе пак заваля току що но не е нещо ново това при нас.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #536
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Всички казвате,че е дошъл края на сезона при нас,но за мен не е така.Сутринта ходих само за инфо да видя децата.В 6 30 си работеха вече и то добре.Детелината е нацъфтяла също е пролет.Тая вечер усетих миризмата.Май ще има шанс отводките ми да напълнят магазинчето.Иначе пак заваля току що но не е нещо ново това при нас.
    При мен е все едно май месец, цяла пролет нямах един рояк , а днес един беше на клона вече, като отидох. Акацията прецъфтява, ама.няма пчели по нея.

  7. #537
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    12 рамковите с дебели стени според мен са най подходящи
    Изобщо не мога да се съглася с теб! Трябва малък плодник за да се гледа малко пило. При слаби паши това е правилния път според мен, за пълни магазини.

  8. #538
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Изобщо не мога да се съглася с теб! Трябва малък плодник за да се гледа малко пило. При слаби паши това е правилния път според мен, за пълни магазини.

    Аз съдя по моя раьон.За поредна година бие по добив на кошер полето.Ако съм на Мусала може да си прав,но за Бояна 12 рамковия е супер кошер.Стигал съм до 11 рамки пило и след това 2 магазина с мед.До преди 2 години след липата всичко свършваше.Вече не е така до есента пашата не секва.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #539
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз съдя по моя раьон.За поредна година бие по добив на кошер полето.Ако съм на Мусала може да си прав,но за Бояна 12 рамковия е супер кошер.Стигал съм до 11 рамки пило и след това 2 магазина с мед.До преди 2 години след липата всичко свършваше.Вече не е така до есента пашата не секва.
    Така е и при мен. Тази година видинските /4бр./ ще се отчетат за пореден път по-добре от тези на пчелина, като добива от тях ще е между 80 и 100 кг и то от едносемейни. На пчелина нещата се стабилизират и семействата работят добре. Очаквам още един блок със слънчоглед да цъфне тази седмица.
    Keep Walking...

  10. #540
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Някои може и да не повярват за добиви от 80 до 100 кг,но аз ти вярвам .Преди много години имаше един пчелин забутан до гара Владимир Павлов в Бургас,познавах собственика 80 кила си беше обичаиният му добив,ние извън града не вярвахме в силата на градската паша докато не ме пусна да видя небустъргачите му,и сега като гледам колко кестен ,китаиски мехурник и софора има а пчелини няма,ако кмета даде да сложа 100 кошера в морската градина ще хвана 155 кг с лекота.

 

 
Страница 54 от 126 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •