Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 126 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 1251
  1. #451
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Дака тук в Търново -2 И бръсне студен вятър.


    Зная мама ми се обади.Абе още 3 дена ще изкараме после идва нащо.Детелина ще има ако няма овошки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #452
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Сега проверих в синоптика.Пише югозападен духал полусилен.Не ми се мисли ако е силен какво ще е.Тия що не излезнат на вън като пишат прогнозите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #453
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При нас заваля отново на зла зима.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #454
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При нас заваля отново на зла зима.
    Сега проверих в синоптика.Пише югозападен духал полусилен.Не ми се мисли ако е силен какво ще е.Тия що не излезнат на вън като пишат прогнозите.
    Етоо......ооо.Затова не трябва да вярваш на синоптици или на синоп/ички/тички.Тях ги е страх да излязат навън,за да не им замръзнат матрахулките. Затова излез навън ти и огледай.Най–вече врабчетата,те ще ти покажат какво ще е времето в близките 24–48 часа.Питай братлето,той ще ти го обясни подробно Дака.Не си го питал,нали?

  5. #455
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Сега проверих в синоптика.Пише югозападен духал полусилен.Не ми се мисли ако е силен какво ще е.Тия що не излезнат на вън като пишат прогнозите.
    Етоо......ооо.Затова не трябва да вярваш на синоптици или на синоп/ички/тички.Тях ги е страх да излязат навън,за да не им замръзнат матрахулките. Затова излез навън ти и огледай.Най–вече врабчетата,те ще ти покажат какво ще е времето в близките 24–48 часа.Питай братлето,той ще ти го обясни подробно Дака.Не си го питал,нали?

    Нещо ми е сърдит но мой да му мине.Ама и аз не зная защо така духа и от де идва тоя вятър.
    п.п.Обрали всичко даже и по прелките ходили.2 дечица намерих само.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #456
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    И аз мислех да не отварям като колегата от другия раьон,но не се здържах докато слагах калемите на дюлата и крушата.Първо да кажа, че много жилят.Дупки правят също Оси и стършели са те апали.Сега сериозно.Кошерите са на 8 рамки пчели, но по 1/2 рамка е излязло пило.Всичките са на едно дередже.4 рамки пило от което 3 1/2 излизащо и 1/2 яйца и ларви на не повече от няколко дена.Това ми говори , че майките са спрели да снасят или са снасяли много малко през студените дни.Запаси добри само отводката която показах преди е ламя.Пилото е 80% от рамката при нея.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #457
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес ми направи силно впечатление подмора под кошерите.Според мен зимната пчела си заминава твърде рано.Това пило което е хранила и се оказва пагубно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #458
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Сега като разглеждам подмора може и да не съм прав.Всичките са със излезли хоботчета.Може някой гад да си е пръскал овошките.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #459
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес децата работиха като за световно.Прашец,прашец чак падаха пред прелката наложисе една летвичка да сложа да им е по лесно нагоре.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #460
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес децата работиха като за световно.Прашец,прашец чак падаха пред прелката наложисе една летвичка да сложа да им е по лесно нагоре.
    За това не харесвам прелетна дъска, в кръглия отвор влизат много по лесно. Новоте ми дъна задължително без прелетна дъска.

 

 
Страница 46 от 126 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •