Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 126 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 1251
  1. #441
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Само да поясня, аз не съм пчелар, към десети май ще взема два бр. ДБ дванадесет рамкови и тогава ще им поставя рамките за мед, знам как се слагат рамките в центрофугата, насочил съм се към радиална с малко на брой рамки, за това попитах кога се вади медът за моя район, опасявайки се да не е малко късно J, тепърва ще прохождам в занаята и сега се намирам със сигурност под първото стъпало J.
    Сега...ааа..???..,откъде да започне човек да ти обясни бъдещ наш колега,така че, хем да не се засегнеш,хем да не ти строшим хатъра.Допълнителното ти обяснение пак е непълно.Искаш да започнеш с 2 бр. ДБ–12 през май.Ама това отводки ли са,ройчета ли/тогава баш им е сезона/ или пълноценни с–ва?Само при последното може би ще ти потрябва центрофуга.Пиша така/може би/ защото е по– вероятно да напълниш капанчетата на някой хънтър като колегата Данчо,отколкото да ти потрябва центрофуга по това календарно време. Фатката не е само да знаеш как се слагат питите в центрофуга,а дали има какво да сложиш в нея.Без да се обиждаш,но твоята заприлича на–Рибата в морето,той тигана приготвил! Няма място за обида,защото ще хвърлиш 5 стотака за двата Дадана,ще им се порадваш 10–15 дена и в един момент ще ги видиш полупразни и ни мед,ни пчели.
    Прочети този форум ако нямаш книжки за начало,отбележи си какво не ти е ясно и питай пак тук.Все някой ще ти отговори на питането.До май месец има време и ще ти е от полза,а не да гориш с тези стотачки.Да не би да са ти излишни?

  2. #442
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Сега ще ми пройзвеждат кошерите и ще ги взема с готови семейства за медосбор, не се обиждам все пак съм начинаещ, от около два месеца чета форума, но има толкова много неща, че не всичко намирам J, за което се извинявам, явно не търся на правилните места. Като литература прочетох книгата на Боян Първулов „ Уроци по пчеларство“. Извинявам се за непълните въпроси, но вие знаете какво и как да попитате, а аз все още се лутам J, ще се постарая за напред да чета повече и по-малко да питам.


  3. #443
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Имаш слънчоглед в тоя ройон доста.Цъфти на етапи.До края на август може да се надяваш на него.Макар,че август си е жега.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #444
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Там където ще ги сложа на поне два километра не сеят слънчоглед, ще видим тази година как ще се оправя J, надявам се след нейния край да не съм се отказал, имам голямо желание да се занимавам J.


  5. #445
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Там където ще ги сложа на поне два километра не сеят слънчоглед, ще видим тази година как ще се оправя J, надявам се след нейния край да не съм се отказал, имам голямо желание да се занимавам J.
    Ще ти дам един съвет. Избери си някой от тук колега и го питай дали не може да ти помогне със съвети. Да ти състави един лек план на действие. Надявам се няма да ти откажат помощ, а и виждам, че ти е необходима.

  6. #446
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Духна южняка най сетне.Вижда му се края.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #447
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Южняка се засили.Не знам с км/ч е,но бучи яко вън.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #448
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Южняка се засили.Не знам с км/ч е,но бучи яко вън.
    Данчо,какъв Южняк при вас бре? Да не би да се е скъсала стената на Панчеревското езеро и да чуваш бученето на водата му? Или Перловската да е дигнала водите си?
    При нас прехвърча ситен сняг,а в момента е –1*,а да не ти казвам как бръсне североизточния.Цял ден е така.

  9. #449
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Данчо,какъв Южняк при вас бре? Да не би да се е скъсала стената на Панчеревското езеро и да чуваш бученето на водата му? Или Перловската да е дигнала водите си?
    При нас прехвърча ситен сняг,а в момента е –1*,а да не ти казвам как бръсне североизточния.Цял ден е така.


    Обърна го тая вечер иначе цял ден така беше и при нас.Духаше от посока Перник,а сега духа от Драгалевци.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #450
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Дака тук в Търново -2 И бръсне студен вятър.

 

 
Страница 45 от 126 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •