Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 126 ПърваПърва ... 1018192021223070120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 1251
  1. #191
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    И при мен търтей бол, не ги гонят за сега .
    Значи имаш добра паша намалее ли ще ги подпукат. Абата Емил Варе е забелязал, че кошерите в които има най-много търтеи са давали най-много мед.

  2. #192
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    От 15 години пчеларствам, но такава слаба година като тази, не съм имала. Положението е трагично. Височина 900m.

  3. #193
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Слави, това правил ли си го или само разсъждаваш.?
    Аз лично съм опитвал не веднъж и да ти кажа хич не се получава. Единствения вариант при който ще се получи ако в тези пити е гледано пило и то не веднъж и съответно хранилката да не пресъхва. Само че, ти говориш за магазинни пити. С тях по това време, няма да стане.
    Правил съм го в 10 рамков ДБ с дъно което е отделно от плодника, по следният начин:
    1. Майката трябва да е задръстена в плодника, и пчелите да не желаят да се качват в магазина, заради голямата шапка със запечатан мед над пилото. Това са средни семейства по сила след акацията. Когато ги отворя, в почти всички пити в плодника има пило, и не може да се вади мед от плодника.
    2. Изваждам 2 пити с мед от плодника, обикновено това са двете крайни пити.
    3. Слагам преградна дъска в плодника и го оставям с 8 пити, пълни с мед и пило, Там е задръстената майка. Майката трябва да е доста задръстена, не трябва да има много свободни килийки. И трябва да има и някаква паша.
    4. Слагам магазин с 10 изградени пити под плодника. Майката се смъква в магазина и започва да го осеменява без проблем. а питите в плодника се запълват с нектар и запечатан мед.

    Направят ли венец от 10 см. със запечатан мед в плодника през пролетта и акацията, пчелите много трудно ще се качат в магазина, когато пашата е поддържаща или слаба след акацията. По скоро ще се изроят.

    Относно магазинните пити в които се отглежда пило.
    Правя всичко възможно през пролетта да кача майката в магазина. Обикновено вдигам 3 пити с пило, една до друга в магазина, след ябълката. След като майката осемени 3 магазинни пити, връщам плодниковите пити в плодника, а майката продължава да снася в магазина. Обикновено осеменява около 6-7 пити в магазин на 10 рамки. След което нямам никакви проблеми. Когато семейството запълни магазина с пило и нектар, майката сама слиза в плодника, които обаче е без шапка със запечатан мед по плодниковите пити. Пчелите започват да качват меда нагоре, в магазина, около пилото в магазина.

    А при мен все още има търтеи, не са ги изгонили, но пашата е слаба и поддържаща и носят много прашец, започват да се зазимяват.

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    на колко метра си надморска височина
    Около 850.
    Сори за закъснението!

  5. #195
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Значи имаш добра паша намалее ли ще ги подпукат. Абата Емил Варе е забелязал, че кошерите в които има най-много търтеи са давали най-много мед.
    И при мен пактиката точно това показва.

  6. #196
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    13 август, 7:00 , само 7*С. Масово облитат и вентилират на прелките само Апис мелифера Арктика...

  7. #197
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Същото е и положението в Габрово на Етъра. Температурата в момента (6:30 сутринта) е 7.2 градуса. Максималните дневните температури също паднаха - последните 2 дена бяха на ниво около 20 градуса.

    Capture1.JPG

    Намирисва ми на ранна зима ........

    Ето какви са температурите в цялата страна:

    Capture.JPG

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Не е ли твърде висока влажността, която отчита станцията ти? Мъгла ли има?
    Този пост е редактиран от tsc1; 14.08.2016 в 08:17.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #199
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не е ли твърде висока влажността, която отчита станцията ти? Мъгла ли има?
    Не, няма мъгла. Кой е казал, че при висока влажност на въздуха трябва да има мъгла? Влажноста може да е почти 100% и пак въздуха да си е прозрачен.

    Виж следващите 2 картинки - първата е за последните 7 дена, а втората - за последните 24 часа. И на двете се вижда, че по принцип нощем влажноста е много висока и често надхвърля 90% дори и при сухо и ясно време.

    Capture2.JPG

  10. #200
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    За нощната влажност - това е ясно! Говорим за стойността, а не за явлението. Виж данните за страната: http://www.stringmeteo.com/stations/index.php
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 20 от 126 ПърваПърва ... 1018192021223070120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •