Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 126 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 1251
  1. #401
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    .От долу си имат по един корпус с празни рамки за излишния мед!
    Надявам се,че изречението е в кръга на шегата!? Защото и аз им слагам по един магазин отдолу,но предназначението му е друго.Не да правят стоков мед от зимно подхранване.Идеята ми е до овошките да са изчистили всичкия мед от есенното подхранване с изключение на 2 то см. под горната летва.Това е глобалната разлика в подходите–ти храниш за да имат в излишък и на пролет,а аз не храня за да изядат всичко до пролет.Спестявам си огромна хамалогия на пролет/по–точно март/.Ама то 100 пчеларя –102 технологии,важното е да сме доволни на есен–пълни тенекии,пълни кошери,здрави с–ва,жизнени бебчета/отводки/.Те т,ва е.

  2. #402
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Мисълта ми е всичката тая храна да се превърне в пило,защото кат почне отглеждането на пилото храната изведнъж изчезва.Много кофти силно семейство с много пило да загине от глад април месец.Но кат храня се съобразявам със силата на семейството.На една шепа пчели и с кофа да налееш на раз няма да се оправи.И все още моето си е експеримент,ако ми останат пълни рамките ще ги дам на бъдещите отводки и това вече малко отива на хамалогия както казваш.

  3. #403
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега Ковалски , всичко е стъпка по стъпка .
    Вие , всички искате да се получи с магическа пръчка .
    Спането свърши - работа трябва .

  4. #404
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Привет и от мен, поради голямото разстояние София - Пазарджик, мисля да сменя региона от южен централен на високопланински и да сложа пет кошера на трийсетина километра от София, понеже ще съм събото-неделен кандидат пчелар се надявам да се справям, като кошерите са ми по близко

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Времето е пивко.Сняг вали -4 градуса.Може и да излезят верни прогнозите.В кошерите има 10-15кг мед на 6 рамки пчели пило по 1/2 на 2 рамки.Мисля да си пия спокойно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В момента вали като на зла зима при нас,снегът е около 8-10см за сега, тернометъра показва -8.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В момента вали като на зла зима при нас,снегът е около 8-10см за сега, тернометъра показва -8.
    Термометъра едно показва, но друго се усеща, заради гадния вятър. При нас го дават -13; -14, а ще се усеща -18; -19. Хич да не ти пука Друмев, защото ще оживеят тез, на които ще се радваш. Само да не се занули пчелина, тогава ще е кофти, че няма да има за семе.

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Термометъра едно показва, но друго се усеща, заради гадния вятър. При нас го дават -13; -14, а ще се усеща -18; -19. Хич да не ти пука Друмев, защото ще оживеят тез, на които ще се радваш. Само да не се занули пчелина, тогава ще е кофти, че няма да има за семе.

    Е то винаги ще се намери някой рой да се засели в капана.С обещаните майки съм пак в играта.,,Луд умора няма пий вода и продължава" така ми викаше бай Камен зидара.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #409
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Студ,виелици.Такава е обстановката при нас. Кошерите не се виждат от снега.Малко ми се сви душичката като ги видях.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #410
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Да беше само при теб, Дака.Така е в цяла България.Пратих татко да им омете прелките да може да влиза кислород, но ми каза ,че след половин час минал и пак наваляло по тях.Дано да нямаме проблеми тези дни...

 

 
Страница 41 от 126 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •