Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 92
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тяна,като се съберем няколко пъти ще си отговориш и сам.Чувството за хумор няма нужда от стимули.С моето понякога прекалявам,но е чистосърдечно и без лоши помисли(задни мисли,така да се каже).Относно темата - всичко което съм написал е абсолютна истина : https://www.helikon.bg/books/266/-%D...html#book_info
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    Ако експериментите с тези лекарства се докажат и ако информацията за тях стане широко известна, за няколко години пенсионните системи ще се сринат, пренаселеността ще задълбочи съществуващите и сега проблеми. И това сигурно ще стимулира прилагането на други средства за противодействие от Световния елит.

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Медформин сигорно съм изял 2-3 килограма ( диабет тип 2) така че до 100те го откарвам като нищо Въпроса е дали да давам на пчелите щото от толкова въглехидрати дали и те не са лепнали някакъв диабет-пък и да поживеят повечко, нали и те душа носят.

  4. #54
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Явно си специалист по Метформина. Въпросът ми е знаеш ли за хора, които го ползват, и които могат да дадат положителни отзиви за него?

    Иначе аз лично под влияние на пропагандата в интернет сам съм си изписал 3 различни вида хапчета, и си ги пия редовно от няколко години:

    1. Витамин C - по 2 капсули на ден от по 1000 ml на Actavis - от тези бавноразтворимите. Витамин C е силен антиоксидант и е особенно полезен за пушачите (аз съм такъв). Има доказано благотворно влияние върху целия организъм особенно за хора, които ядат малко плодове и зеленчуци (аз съм такъв).

    2. Омега 3 - в съвременния човешки организъм има дефицит на Omega 3, а тя е жизнено важен строителен компонент при изграждането на нови клетки. Ако имате дефицит на Омега 3 при изграждането на клетките ви, това е равносилно да строиш сгради с кирпич (Омега 6 и 9), вместо с тухли. За който не знае - всяка една ваша клетка се подменя средно веднъж в годината, така че наличието на достатъчно Омега 3 е изключително важно. От целия свят само японците успяват да си набавят достатъчно Омега 3 с храната (рибните продукти) и именно благодарение на това средната им продължителност на живота е най-висока в целия свят.

    3. Магнезий - Доказано човешкия организъм изпитва непрекъснат дефицит от Магнезий, защото повърхностния слой на почвата отдавна е изтощен от промишленото земеделие, и съвременните плодове и зеленчуци нямат този минерален състав, който са го имали едновремешните. Дефицита на магнезий води до ранни сърдечно-съдови заболявания, които са бич на 20-21-ви век - инфаркт и инсулт. Ежедневния прием със сигурност отдалечава времето, в което тези заболявания могат да се проявят при хората над 50 години.

    Най-важното за тези 3 хапчета е, че ако не помогнат, то поне няма да навредят. Това автоматично означава, че всеки може да ги пие, стига да може да си ги позволи. С метформина нещата не стоят така, и именно поради тази причина аз се интересувам от всяка една положителна или отрицателна информация, свързана с него.
    Познавам хора, които го пият поради проблеми с висока кръвна захар. Здрави хора, които го пият не познавам, само съм чел по форумите, че са доволни от хапчето. Наблюденията са ми, че диабетиците, които пият метформин изглеждат доста по-младолики и по-малко сбръчкани от хората с проблемна захар, които не пият такива хапчета. Не можем обаче да приписваме всичко това на метформина, защото има още безброй фактори, които играят тук.

    Отностно другите добавки, аз също пия Витамин Ц, Магнезий и Омега 3 почти всекидневно. Замисли се да добавиш към списъка и Коензим Q10. Дядо ми е на 92 години, движи се самостоятелно дори без бастун, вижда, чува и е с акъла си. От години го тъпча с Омега 3 и CoQ10. Казва, че с тях се чувства в пъти по-добре.
    В един отделен пост ще направя списък с най-ценните според мен добавки, които може да се пият профилактично с цел да поддържат здравето и да забавят стареенето. Разбира се, такива продукти има много, но аз ще дам само тези, които могат да се намерят на сравнително добра цена и които действат.

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Качествена храна, ниско ниво на стрес и изключително важното, но неприятно за много хора, кардио тренировките.Редовното ходене, бягане ще допренесат много за едни приятни старини.

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Секс - доказано лекарство за удължаване на живота. Ако не го удължи, поне ще го продължи.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Някои твърдят , че това е пътят към вечният живот -http://www.dnes.bg/science/2016/01/20/hirurg-prisadi-glava-na-maimuna-misli-za-chovek.290262

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Някои твърдят , че това е пътят към вечният живот -http://www.dnes.bg/science/2016/01/20/hirurg-prisadi-glava-na-maimuna-misli-za-chovek.290262
    И така след 5 000 еволюционни години, хората ще се раждат с цип на врата за по-лесна смяна на тялото.

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Главата старее пропорционално на стареенето на тялото. Ако не старееше, щеше да е много лесно да бъде свързана към една изкуствена система - сърце-бял дроб, каквато вероятно вече е създадена и да поддържа живота на мозъка.

  10. #60
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Скороста на стареене е генетично заложена в човешкия организъм. Факт е, че по земята има други живи организми както с много по-късо, така и с много по-дълго време на живот. Ако искаме драстично да увеличим продължителноста на живота, ще трябва да се преборим с гените. Ще трябва да се научим да ги манипулираме, но тогава пък ще стане много страшно. Ако наистина можем да си играем с гените както си поискаме, тогава никой няма да ни попречи да създадем каквито си искаме изроди или свръх-хора или свръх-войници и т.н. И както вече знаем от историята, тази технология първо ще бъде използвана за военни цели, и ако случайно не се самоунищожим, тогава тези, които оцелеят, наистина ще живеят поне 1000 години и повече.

    Тогава обаче ще възникне един друг МОРАЛЕН ПРОБЛЕМ. Свръхинтелигентни безсмъртни същества в идеалното физическо тяло ще бъдат принудени да живеят наравно с нискоинтелигентни недъгави неандерталци, такива, каквото сме ние сега. Колко дълго мислиш, че е ни изтраят да им се месим в живота и в управлението на обществото с нашата простотия и некадърност?

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •