Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 60
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен

    Геополитика

    Странно проруско геополитическо изказване на Ахмед Доган с критики към ЕС.
    Не са добре нещата и на равнище властови капацитет, за да се направи следваща крачка. Което означава формално съществуване, формално инвестиране във формална супер-общност. Създадена е политическа илюзия за ЕС, която ще бъде, дай Боже, ако не първият, то поне вторият субект в планетарен мащаб. Но това не става. И в близките 10 години това няма да се случи. Бюджетът на ЕС (за интеграция) е около 120-130 млрд, а военния бюджет на САЩ е 600-650 млрд. ... Тоест, съучастници сме в политическа игра с неясни правила и аморфни приоритети.Аз вече дълбоко се съмнявам, поне в някои отношения, не цялостно, разбира се, дали ще има изобщо Европейски съюз. До сега Европа не е показала, че има дълбока вътрешна мотивация да превърне ЕС в единен общ субект с геополитически мащаб. Например, има различни конфликти по света, по отношение на които европейската позиция се свежда до самооправдание, защото ЕС е джудже във военно-политическо отношение...
    Но, уважаеми колеги, кризата, която започна преди 6-7 години се задълбочава, и то много сериозно, придобивайки много странни форми, вече извън сферата на финансите и икономиката. Според мен, кризата мимикрира и се развива към политическа криза в планетарен мащаб. Защото тя поражда, задава и продуцира условия, които поставят под съмнение политическия ред в света. Еднополюсният модел на света не може да остане в този си вид с категоричната доминация на САЩ. Китай се развива много сериозно и агресивно. И, разбира се, Русия. И това се случва на фона на пасивната политика на ЕС...
    Утвърждаването на Русия е необратим процес, който искам да наблюдавате. Русия ще направи всичко възможно тази линия да продължи и, ако е необходимо, дори силово. От тази гледна точка бихме задали въпроса за НАТО – адекватна система за отбрана ли е? Аз само ви съветвам - не приемайте нещата инерциално, като блуждаещи политически клишета в нашия динамичен свят.
    С други думи, световният ред с един геополитически полюс е на път да се преобразува много сериозно. Вероятно ще бъде многополюсен. Но в този контекст ЕС е в състояние “заспи” и се чуди какво да прави и къде да се закачи. Симптоматиката за политическа криза, започва с криза на толерантността. Кризата на толерантността създава условия за събуждане на различни национализми.
    Ако някой от ЕС говори реално за приоритет на свободата, толерантността, отговорността и дори на сигурността и стабилността – значи не познава реалността. Няма такова нещо. Не виждам следващите 10 години да има условия за романтична политика. Защото големите, дълбоките пластове на геополитиката се разместват, главно от гледна точка на полюсите и ние не трябва да си затваряме очите за необходимата реформа на нашата партия - като очакване, като адекватно структуриране, и като адекватно действие. Светът не върви на добре. Това за мен е факт, а не предположение. В този контекст, гаранция за нашата сигурност е целостта и стабилността на България.
    В региона, освен Русия, Турция иска да намери новото си място в световния ред и това може да породи много сложни взаимоотношения и кризи в региона на Балканите и Европа. Изобщо новото препозициониране в целия регион е толкова сложен и подмолен процес, че на този етап трудно могат да бъдат предвидими последиците. Само едно камъче може да обърне каруцата на стабилността в международен мащаб. Това е моето усещане. И когато говорим за политическо време, за национално политическо време, ние трябва да си сверим часовниците с това общо геополитическо време, ако не изцяло, поне с европейското политическо време.
    За съжаление това европейско политическо време, поне на този етап, сериозно изостава. Европейският съюз не е на ясно със себе си като идентичност, какво иска всъщност. ЕС все още няма идентичност, това е само проект на идентичност. И именно заради това ние се намираме в такава ситуация на разкрачен стоеж.
    Винаги може по-добре.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Изобщо не е странно.Ако не знаеш ,потърси да видиш кой е създал ДПС.Явно го сритаха Доган.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Сокола е подготвян за разведка да влезе в Турция със последната изселническа вълна в края на соца,но идва демокрацията и плановете за него се променят в движение.
    Това може да е и "сокак лаф"..

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    За мен въобще не е странно това изказване, даже очаквах да се случи нещо подобно. Изключително точен, реч не на философ или хидромелиоратор, а на математик. В съвременния свят са единици хората които могат да кажат публично нещо за "10 години" напред, примерно. А в България за съжаление, няма друг. Ся, за какво е подготвян и дали е сритан, не знам и не мога да гадая. Всичко е възможно, все пак.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    За мен въобще не е странно това изказване, даже очаквах да се случи нещо подобно. Изключително точен, реч не на философ или хидромелиоратор, а на математик. В съвременния свят са единици хората които могат да кажат публично нещо за "10 години" напред, примерно. А в България за съжаление, няма друг. Ся, за какво е подготвян и дали е сритан, не знам и не мога да гадая. Всичко е възможно, все пак.
    Местан опита рязък завой към евроатлантизъм и НАТО с темане към Турция, поради което акциите на корпорацията ДПС АД рязко се обезцениха на руската фондово-политическа борса. Това явно стресира Доган и той направи портално-езотерично изявление в стил "мен ме нема, ама ще ме заима". Дано арменския поп го вземе "изпредвид". Не, че има някакво значение, де, ама да не стават резонансно изоморфни вибрации в колективното тяло на кредиторите.
    Вегетират. Парите им не правят политика, но с политиката трупат пари.
    Working....

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Да се приписват на Доган проруски внушения е доста....... (да речем, наивно).
    Това е най-ловкия и прозорлив политик на България в последните 25 години. Това изказване е насочено не толкова навътре, към ДПС, а към всичките ни политици.
    За съжаление тях ги гони такава тъпотия и нарцисизъм, че няма да го разберат!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да се приписват на Доган проруски внушения е доста....... (да речем, наивно).
    !
    Какво означава -проруски внушения.Той като агент от Дс ,да не е работил за баба Яга .

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    За съжаление активите на руската фондово-политическа борса се губят до висшите ешелони на властта.
    Когато започна да си смятам субсидиите и деминимиса в рубли а не в евро ще повярвам на руския възход за който пропагандира Доган.
    Винаги може по-добре.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какво означава -проруски внушения.Той като агент от Дс ,да не е работил за баба Яга .
    Визирам конкретното му изказване, а не за кого е работил. Вероятно е работил и за американците, имайки в предвид на кого предаде "оня списък". Нещата в разузнаването са доста по-сложни от живота в детската градина.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нещата в разузнаването са доста по-сложни от живота в детската градина.
    Да и не претендирам .Не съм и работил като теб за националната отбрана.Просто съм един съвременник ,чул от тук оттам по нещо.

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •