Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 210

Тема: 6.3

  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да не обяснявам, ама айде от мен да мине. Последна информация от ОблССз Плевен, увеличението на броя кошери в дадено стопанство може да стане чрез собствено възпройзводство и чрез ЗАКУПУВАНЕ на пчелни семейства, рояци или отводки. Кой както си прецени, че му е изгодно. Кандидата участва в изготвянето на проекта за кандитатстване. Така че се чува и неговата дума.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Айде и аз да се изходя по въпроса. Подкрепям Искрен и останалите колеги които изразяват мнение, че първо се чете наредбата после се пита конкретно по въпроси за които не ти се е изяснило, и най - накрая просто в домашни условия седни на масата вземи един лист раздели го на две и от едната страна си напиши материалната база с какво разполагаш, а от другата страна какво искаш да правиш и евентуално може и трета колонка да добавиш и в нея да си впишеш КАК ЩЕ го направиш. Валентине не гледай само къде е далаверата. Точно така изгоряха много млади по старата мярка млад фермер и то от първите през приема 2008-2009 и сега връщат пари с лихвите. Земеделието не е проста работа и не е за прости хора.

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Краско Виж публикацията
    Айде и аз да се изходя по въпроса. Подкрепям Искрен и останалите колеги които изразяват мнение, че първо се чете наредбата после се пита конкретно по въпроси за които не ти се е изяснило, и най - накрая просто в домашни условия седни на масата вземи един лист раздели го на две и от едната страна си напиши материалната база с какво разполагаш, а от другата страна какво искаш да правиш и евентуално може и трета колонка да добавиш и в нея да си впишеш КАК ЩЕ го направиш. Валентине не гледай само къде е далаверата. Точно така изгоряха много млади по старата мярка млад фермер и то от първите през приема 2008-2009 и сега връщат пари с лихвите. Земеделието не е проста работа и не е за прости хора.
    Хи хииии, пич верно се “изака“...... А особенно за земеделието, не си уцелил къде да се “качнеш“ и да определяш кое е просто и кое не.
    П.П. да не ти обяснявам, че почти съм одобрен и без наредба..... и служителките в ОблССЗ се радват като ме видят. Правят всичко възможно да ми нагодят проекта......и се радват и стискат палци като отворят програмата да бъда одобрен.

  4. #24
    Тази мярка не е за закупуване на пчелни семейства или кошери защото за целта има една друга казва се Пчеларска програма . Не се допуска отпускане на средства за дублиращи се програми и точно за това те не се дублират . С това мисля че темата се обезмисля напълно поне по начина представен от създателят и . Какви ще са критериите по 6.3 чакаме да разберем всички . И да по първоначален замисъл увеличението е с 20 % пише го точно и ясно . какво обаче ще пише в наредбата това е важното .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    Тази мярка не е за закупуване на пчелни семейства или кошери защото за целта има една друга казва се Пчеларска програма . Не се допуска отпускане на средства за дублиращи се програми и точно за това те не се дублират . С това мисля че темата се обезмисля напълно поне по начина представен от създателят и . Какви ще са критериите по 6.3 чакаме да разберем всички . И да по първоначален замисъл увеличението е с 20 % пише го точно и ясно . какво обаче ще пише в наредбата това е важното .
    Увеличаването на размера на стопанството може да стане със ЗАКУПУВАНЕ или ВЪЗПРОИЗВОДСТВО. ИНфо ОблССЗ Плевен, преди 20 дни. Това в частност за брой пчелни семейства, лично по моя проект.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Вальо с пчеларството съм на ти от 11годишен. Десет години гледам такива като теб дето като понакълвете от клюкарниците и си ги навирвате и се мислите за велики. Знам много добре какво е земеделие. С баща ми сме сваляли по 60 магазина на ден от пчелина който ни беше на 10 км от къщата. Айде стига си плямпал че разводнихме темата.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Oт надежден източник-старта на програмата ще се забави,със сигурност няма да е както беше обявено първоначално за началото на април.

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Не се учудвам,
    МЗХ работи в стил бързи стюардеси

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    15
    аз залагам, че ще стартира навреме както е упоменато в индикативния график.

 

 
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •