Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 120
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Като плюсове - имаш вече право на ограда, леки постройки (без монолитно строителство), докато имаш 10 пчелни семейства на мястото - то мястото може да се каже че е твое, имаш и предимство ако някога решат да го продават то можеш да си го закупиш без търг и т.н. общо взето е това



    зависи как изчисляват колко кв.м се падат на пчелно семейство, от самото горско, и къде искаш да е

    благодаря боре ще проверя

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    [QUOTE=borislav aleksandrov;92205]Като плюсове - имаш вече право на ограда, леки постройки (без монолитно строителство), докато имаш 10 пчелни семейства на мястото - то мястото може да се каже че е твое, имаш и предимство ако някога решат да го продават то можеш да си го закупиш без търг и т.н. общо взето е това
    Благодаря за информацията, то аз ограда си имах и преди това, постройките са фургони.
    Мисълта ми да го регистрирам като постоянен е да имам някакъв по сериозен документ- скица. Недай си боже хвана някой мургав и той вземе та се гътне. Иди доказвай в съда че си го гътнал на твоя територия, а не в гората.
    Друго, мисля да слагам табела частна собственост, не влизай, биологична опасност. А това последното съм го измислил и ще е съвсем реално.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Може ли малко по-подробно за стъпките при изваждане на скицата? На мен за едногодишното не ми се наложи, но съм решил да извадя поне 10-годишно разрешение.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Може ли малко по-подробно за стъпките при изваждане на скицата? На мен за едногодишното не ми се наложи, но съм решил да извадя поне 10-годишно разрешение.


    Първо в горското, издават заповед ( не се сещам какво точно пишеше от горе) към земеделската служба за отделяне на парцела. След това скица, на мен ми препоръчаха техника от земеделската служба, той идва на пчелина и взима координати от спътник. Изготвя ти на диск координатите и ги представящ в земеделската служба. От там ги пращат в София за обособяване на парцела и изготвяне на скицата, всичко една седмица. След това носиш скицата в горското и ти издават заповед.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Благодаря колега!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2016
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Средец
    Нашето семейство до 1992 имаше пчели,после баща ми ги продаде.От февруари тази година реших да се занимавам отново.Регистрирах се с двора в село като ЗП,после отидох в общината,да питам за свободи места.Това което е пасище ,не става за пчелин,но имаше свободна изоставена земя,която играх на търг,и сега съм горд собственик на пчелин ,под наем за 10 год.Миналата седмица в сряда пуснах молба до БАБХ за регистрация ,и определяне на капацитета на пчелина и в четвъртък изпратиха ветеринар да го види,всичко е готово,тази седмица ще си взема регистрацията.Кошерите ги купих на 1 км от комина на Нефтозавода,и бяха полуумрели,предния ден ги прегледахме с едно момче,и увихме със стреч,като оставихме само прелките свободни.В 5и 30 сутрината на другия ден ги доувихме като затворихме входовете и ги пренесохме.В момента са огън ,родиха се тея пчелички.Това е моят път по регистрацията,с горското не съм се занимнавал

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    предполагам за всяка община цените са различни , но как варират доло горе ? На км2 на декар ли как се плаща . От тази година започнах с 2-3 кошерчета ,вече са 6 и за момента са в двора ми в къщи . Догодина мисля да се поинтерсувам какви са условията в нашият край за такова местенце.
    Благодаря предварително.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2016
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Средец
    за 2.5 дка-18 лв на година

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    много благодаря!

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    gr.Sliven
    аз плащам по 6 лв на година .става въпрос за горски фонд!

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •