Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 210
  1. #121
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Не се правя на умник!
    Просто разбирам доста от метали! Това 52-62 точки?? Е твърдост по Роквел. При тази стомана трябва да е между 58-62 единици!
    Мога да ти дам и целия технологичен процес, при изработката на тази стомана, който би трябвало да се спазва, за да е добър ножа!
    Не си мисли, че само ти си правил ножове. И ние простосмъртните някога, някъде също сме правили! Ако термообработката не е хубава, то един нож е просто парче лъскава ламарина и язък ти за труда да го шлайфаш и полираш!

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Не се правя на умник!
    Просто разбирам доста от метали! Това 52-62 точки?? Е твърдост по Роквел. При тази стомана трябва да е между 58-62 единици!
    Мога да ти дам и целия технологичен процес, при изработката на тази стомана, който би трябвало да се спазва, за да е добър ножа!
    Не си мисли, че само ти си правил ножове. И ние простосмъртните някога, някъде също сме правили! Ако термообработката не е хубава, то един нож е просто парче лъскава ламарина и язък ти за труда да го шлайфаш и полираш!
    Оф..........ф. Пак те обхвана мисълта да се надхвърляш. Процеса на закаляване се извършва и следи с устройства на които каталога им като обем е повече от учебниците, които ти си чел по времето на следването си. А те са три.

  3. #123
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Благодаря! Разсмя ме! Ще е хубав остатъка от деня.
    Само да те светна. Освен едно висше имам и три специализации в областта на металознанието, металографията, изследването и изпитването на метали и сплави, както и на вакуумната термообработка. А през ръцете ми са минали всички познати на времето марки, както и всякакъв вид термообработки на обикновени, легирани, инструментални и всякакъв вид стомани! И съм изчел няколко вагона книги и то не само на български!
    Хубав ден!

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Благодаря! Разсмя ме! Ще е хубав остатъка от деня.
    Само да те светна. Освен едно висше имам и три специализации в областта на металознанието, металографията, изследването и изпитването на метали и сплави, както и на вакуумната термообработка. А през ръцете ми са минали всички познати на времето марки, както и всякакъв вид термообработки на обикновени, легирани, инструментални и всякакъв вид стомани! И съм изчел няколко вагона книги и то не само на български!
    Хубав ден!

  5. #125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Да се намеся и аз,преди десетина години бяхме на сбор в едно село и моят син тогава 18 годишен се похвали с един нож които купил от някакъв циганин .Домакинът у когото бяхме на гости му го поиска и за да му покаже,че не струва нищо, извади една стара лозарска ножка с дървена дръжка и започна да го дяла все едно,че е дървен,от хубавия наглед цигански нож започнаха да излизат стружки. С това не искам да кажа,че ножовете на соларис не са качествени.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    "Различния",само не знам по коя линия си различен(дано да не е сексуална),да вземеш да покажеш някой самурайски меч собствено производство,или да не спамиш темата на колегата.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ейй, бучекчията, само лятото ли ти идва музата? Предполагам знаеш, че касапино време е зимъска. Та тогава обявите са по-подходящи, но ти, вероятно следиш таргет групата на платежоспособните
    Не намирам смисъл да те хваля - правил съм го вече, но ти нямаш нужда от това, а и съм ти клиент.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Няма лято, няма зима. Когато имам време. А дали някой ще си купи или не, това пък най - малко ме тревожи. Начесвам си крастата като ги правя, а след това ги продавам за да не ги трупам на куп. Никой не следя. Ако някой си хареса нещо просто пише в темата - разбираме се и до там.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

 

 
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •