Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 210
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ще покажеш ли още Слънчо?
    Ще показвам, но сега малко не ми стига време поради ангажименти.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    и кат закука кукувицата по Гергьовден си готов да фащаш гората.
    Аааа,Наборе, дали е спирала??Всеки си има по мин. една и кука та не спира.....

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    А може ли да се поръча нож за разпечатване на ЛР медови рамки?....искам така - леко да ги отнемам на един път основно с ножа...и вече, ако има леки отклонения, да ги обирам с вилицата.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А може ли да се поръча нож за разпечатване на ЛР медови рамки?....искам така - леко да ги отнемам на един път основно с ножа...и вече, ако има леки отклонения, да ги обирам с вилицата.
    Може. Ха, ха... аз нямам такъв разпечатващ нож. Само не знам кога ще може да ти се изпълни поръчката.

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А може ли да се поръча нож за разпечатване на ЛР медови рамки?....искам така - леко да ги отнемам на един път основно с ножа...и вече, ако има леки отклонения, да ги обирам с вилицата.
    Ако са добре надградени и запечатани медовите рамки,пчеларския нож върши перфектна работа ,не ти требе и вилица даже
    СМЯХ,СМЯХ И ПАК СМЯХ ,А СЛЕД ТОВА ---БЛАЖЕНСТВО !!

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Илиев тия ножове са уникати. Въпреки че не са хич евтини, смятам че Слънчо направо ги подарява за тия цени. Аз съм купувал за подарък и адресата остана много доволен. Аз също и смятам да си купя и за мен. Ако искаш такъв за разпечатване значи си баровец. На мен ми трябва за универсално ползване. Най- вече за риболов и пикници.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Никакъв баровец не съм, гледам да си улесня работата по ваденето на меда, че съм сам, и няма кой да ми помага....затова искам да поръчам такъв нож, с който да разпечатвам "грубо" рамките, ЛР и магазинни ДБл, ако стане поръчката до ваденето на липовия мед, ще е добре, ако няма възможност - когато стане.

  8. #118
    Наблюдател
    Регистриран
    05.09.2015
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с мало конаре
    Наистина уникални ножове. Браво на майстора.

  9. #119
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Ножовете наистина са хубави!
    Но освен марката стомана, която разбрах е 4Х13, то ме интересува, как и колко са термообработени?
    Бих казал евалла, ако ми се направи демонстрация, като тези прекрасни ножове се ударят яко в един винкел, и след удара не са нащърбени!
    Тогава ги признавам за майсторски. Иначе са едни хубави парчета ламарина, направени като ножове!
    След такава демонстрация и аз бих си купил поне един!

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Ножовете наистина са хубави!
    Но освен марката стомана, която разбрах е 4Х13, то ме интересува, как и колко са термообработени?
    Бих казал евалла, ако ми се направи демонстрация, като тези прекрасни ножове се ударят яко в един винкел, и след удара не са нащърбени!
    Тогава ги признавам за майсторски. Иначе са едни хубави парчета ламарина, направени като ножове!
    След такава демонстрация и аз бих си купил поне един!
    Ха, ха... ти би ли си ударил колата за да разбереш дали са и качествени ламарините или аербеците? Та на въпроса. Ножовете се закаляват в зависимост от стоманата и се има предвид каква работа ще вършат. Ако искаш да режеш винкел то тогава ще ти трябва друг вид нож, поставен на някакъв вид машина. Мога да ти направя нож който да ти устои на експеримента, но .....а бе що се правиш на шантав? До скоро се правеше на голям умник, а сега ми се държиш като...както и да е. Както казах в зависимост от марката стмана ще търсиш диапазон някъде 52 - 62 точки. Режещата част зависи още от първичния и от вторичния скос на заточване и ред други подробност.

 

 
Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •