Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 59 от общо 59
  1. #51
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Да, но не ги изпълнява всичките. Иначе тези неща и някои от нас ги знаят.
    Напротив - изпълнява ги, но с 20-30 секунди закъснение. Точно в момента си правя експерименти от два различни компютъра с два различни акаунта, и наблюдавам поведението на чата.

    Сега открих, че не е необходимо да правиш Refresh на страницата, за да се обнови конзолата на чата. Това се извършва автоматично дори и нищо да не правош по браузъра. При това извършва се едновременно по всички логнати в момента компютри (акаунти). Явно чата непрекъснато е конектнат към сървъра и сведно веднъж на 30 секунди тегли новия статус на цялата група от логнати потребители.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Напротив - изпълнява ги, но с 20-30 секунди закъснение. Точно в момента си правя експерименти от два различни компютъра с два различни акаунта, и наблюдавам поведението на чата.
    При мен прозореца е отворен от снощи и нищо не изпълнява.Постоянно ме връща -на линия. Уж изпълнява-зает и невидим, но прозореца остава.

  3. #53
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При мен прозореца е отворен от снощи и нищо не изпълнява.Постоянно ме връща -на линия.
    Това може да са остатъци от настройки, кешове или Cookies от старата версия на чата. Пробвай с изтриване на кешовете на браузъра.

    Другият проблем може да е самият браузър. Изглежда има някакви проблеми със старите версии на Internet Explorer, защото в административната конзола има специална настройка да изключа показването на чата на Internet Explorer 6.0. Явно тази версия е проблемна, и ако си с такава, трябва да я подмениш.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Напротив - изпълнява ги, но с 20-30 секунди закъснение. Точно в момента си правя експерименти от два различни компютъра с два различни акаунта, и наблюдавам поведението на чата.

    Сега открих, че не е необходимо да правиш Refresh на страницата, за да се обнови конзолата на чата. Това се извършва автоматично дори и нищо да не правош по браузъра. При това извършва се едновременно по всички логнати в момента компютри (акаунти). Явно чата непрекъснато е конектнат към сървъра и сведно веднъж на 30 секунди тегли новия статус на цялата група от логнати потребители.
    Аз снощи го чаках до 00. 01 да ги изброи тез 20 - 30 сек., но .....както кажеш. Ти поправяш влака.

  5. #55
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Аз снощи го чаках до 00. 01 да ги изброи тез 20 - 30 сек., но .....както кажеш. Ти поправяш влака.
    Ако нещо е проблемно при всички, значи повредата е в моя телевизор и аз трябва да я търся каква е. Ако обаче нещо не върви само при определени хора, значи повредата е в техния телевизор. Браузъри всякакви, версии на браузърите - стотици, настроийки на браузърите - хиляди, възможни мазали в компютъра - десетки хиляди. Мога ли аз да знам къде какво се е объркало, че да дам правилен съвет.

    Във фирмата имам Remote Control достъп до всеки един компютър и това е единственият начин да се провери какъв мазал е предизвикал дадения потребител. И повярвай ми - срещал съм какво ли не, като понякога съм се изприщвал и дни наред съм търсил къде е проблема. В общия случаи става въпрос за замазани компютри поради експерименти с инсталиране на всякакви бози от интернет, които омазват регистри, файлове, директории, настройки и после се чудиш как да ги оправиш. Не казвам че при тебе е така - само казвам, че диагностига на проблеми в сложни системи няма как да се направят само с писане във форума. Причините могат да бъдат хиляди .....

    Затова и описвам какво е нормалното поведение на чата, а ако при вас това не е така - ами търсете някакъв локален проблем.

  6. #56
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето какви са настройките на поведението на чата. Разгледайте ги и ако нещо не ви харесва, кажете.

    Chat5.JPG

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Проблема е бил при мен явно.Сега всичко е ОК.

  8. #58
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А ето и какво се случва, ако си промените текста в прозорчето My Status. Този текст се появява в прозореца за чат на тези, които ви търсят. Само не забравяйте когато го променяте да натиснете бутона Set my status:

    Chat6.JPG

    Chat4.JPG

  9. #59
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А сега каква е логиката на хората, които се показват в прозорчето Who's Online:

    Предполагам сте забелязали, че там има хора както със зелени, така и с жълти или с червени точки.
    Зелена точка - потребителя е на линия и активно разглежда форума или пише във него.
    Жълта точка - потребителя е отворил форума и прозореца стои някъде по компютъра му, но през последните 5 минути не е имал никаква активност по него.
    Червена точка - потребителя е във форума, но е обявил, че е Busy, което означава, че не желае да го безпокоят с чат.

    Ако промените някоя настройка, тя влиза в сила веднага, а всички виждат новия ви статус до 30 секунди. Промяната на активноста също се детектира и влиза в сила до 30 секунди. Ако изберете да сте Offline или Invisible, това също влиза в сила до 30 секунди. Ако затворите прозореца с форума, името ви изчезва от списъка до 30 секунди.

    Тоест списъка ВИНАГИ Е АКТУАЛЕН С ТОЧНОСТ 30 СЕКУНДИ. Единствено преминаването от зелена точка към жълта става след 5-минутна липса на активност, но дори и тогава вие можете да поискате чат сесия с дадения човек и на него ще му изскочи прозорче за чат.

    Ако все пак в тези 30 секунди човека е затворил прозореца, то тогава вашата чат сесия ще се запомни и при следващото отваряне на форума веднага ще му изскочи прозорчето с написаното от вас.

    Относно картинката в ляво до името ви - ако си имате настроен аватар във форума, чата го взема, смалява го и го показва вляво на името ви. Ако нямате аватар, чата служебно ви назначава някаква случайна картинка.

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •