Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Какво заплащане бихте желали да получите на стационарния си пчелин за опрашване?

Гласували
103. Не можете да гласувате в тази анкета
  • от 0 до 20лв.

    8 7.77%
  • от 20 до 40лв.

    26 25.24%
  • от 40 до 60лв.

    36 34.95%
  • от 60 до 80 лв.

    13 12.62%
  • от 80 до 100 лв.

    7 6.80%
  • от 100 до 120 лв.

    4 3.88%
  • от 120 до 140 лв.

    9 8.74%
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 87
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

    Какво заплащане бихте желали да получите на стационарния си пчелин за опрашване?

    До колкото разбирам министерството е доста твърдо решило да плаща пари на "зъропроизводителите" ако сключат договор със пчеларите за опрашване. Вече отворих тема където беше описано какви правила за тази дейност се предвиждат. Изразих и ясните си опасения как е много възможно някои роднини на "зъропроизводителите" да станат изведнъж пчелари. Сега искам да помоля някой от модераторите да направи една анкета в която който иска да сподели колко лева на кошер би поискал за да подпише договор за опрашване по споменатата програма. Нека да има възможни отговори 0-20лв; 20-40лв.; 40-60лв; 60-80лв.; 80-100лв.; 100-120лв.; 120-140лв.
    Нека гласуването се отнася само за случаите в които няма да се изисква местене на кошерите. Кошерите са си на пчелина и обхващат определен ареал от земите на арендатора който предлага договор.
    Ето линк към обсъжданите намерения на министерството
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2624

    Няма да е лошо да си "сверим часовниците" защото запитвания вече има. За сега е безумно да даваш категорични отговори на такива запитвания без да са излезли всички изисквания и т.н. но сега е времето и ние да си помислим как бихме постъпили.

    Моля всички пишещи в настоящата тена да имат предвид, че рано или късно тя ще бъде открита и прочетена от "зъропроизводителите"
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 01.12.2015 в 22:37.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Редно е аз да кажа пръв моето мнение
    Аз бих поискал 8-10 лв от даваните 28 лв. на декар или обърнато на кошер това означава 40-50лв.
    Ще поискам толкова защото:
    1. Основните разходи остават в тях.
    2. Основните рискове остават в тях.
    3. Ако поискам повече може да предизвикам откриване на собствени пчелини от зърнарите.
    4. 40-50 лева ще ми поемат всички третирания и подхранвания.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Казаха ми,че зърнопроизводителите вече са решили да ни дават по 10 лв на кошер за паша/3 паши за год ×10=30 лв/и ще си задължен да си закараш пчелите до 1000 м до блока.Другото е,че ще на обвържат с 5 год. договор.Това е което са ми казали досега,но не е решено окончателно.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    А чели ли сте за последните изисквания, а именно ,че за да се допусне субсидиране арендатора се задължава да отглежда най малко 3 медоносни култури , което ще откаже доста арендатори.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ако мога да курдисам моите кошери за 50 лв.,направо почвам да се оглеждам за нова жена.Тъй де нещо по -младо ,както правят богатите баровци.Ама тез дето нямат какво да опрашват ,да не вземат да завиждат сега и да съботират работата.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За десет лева да ходи някой на подвижно до блокчето
    Просто този път не са познали. Те черешарите си дават в момента 20-30 лв. за 20 дена някой да иде в оградени и често охраняеми градини и не могат да намерят мераклии, а тез 10 лева ще давали.
    МОДЕРАТОРИТЕ, МОЛЯ ВИ, НАПРАВЕТЕ АНКЕТАТА В ГРАФИЧЕН ВИД КАКТО ПОДОБАВА ИЛИ МИ КАЖЕТЕ КАК ДА СИ Я НАПРАВЯ.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    За търсещите информация за тази програма .Тя е много добра ще има пари, но не за нас .Самите ние си пречим ,самите ние нямаме надежда и стимул за борба за да отстояваме своите права ,идеи,привилегии.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    За търсещите информация за тази програма .Тя е много добра ще има пари, но не за нас .Самите ние си пречим ,самите ние нямаме надежда и стимул за борба за да отстояваме своите права ,идеи,привилегии.
    Колега , я разясни как я виждаш тази борба ,че на мен ми е мътно. Май се сещам :трябва да дойдат комунистите да национализират земята и да ни дадът някоя кинта за опрашване в ткзс -то.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Казаха ми,че зърнопроизводителите вече са решили да ни дават по 10 лв на кошер за паша/3 паши за год ×10=30 лв/и ще си задължен да си закараш пчелите до 1000 м до блока.Другото е,че ще на обвържат с 5 год. договор.Това е което са ми казали досега,но не е решено окончателно.
    Снощи разсъждавах отново по темата и си направих сметката, че всъщност нормата от 5 дка ( 0,5хка) за кошер е за една паша. Тоест ако кошера е толкова стратегически разположен спрямо посевите на "зърнопроизводителя" , че да покрива по 5 дка от трите медоноса които той ще отглежда то за договора за този кошер той ще получи
    3 медоноса по 5 дка по 28 лв/дка 420 лв подпомагане
    Да ти предложат 30 лева в случая вече става супер нахално.
    Ако зърнаря отдели 8 лв. за нас от получаваните 28 лв за декар което супер нормално според мен сметката излиза доста добре.

    Ако кошера покрива една култура от задължителните три
    5 дка по 8 лв. е 40 лв. на кошер.
    Ако покрива две култури от задължителните три
    2 култури по 5 дка по 8 лв е 80 лв. на кошер
    Ако покрива и трите задължителни култури
    3 култури по 5 дкапо 8 лв. е 120лв на кошер

    Сметките показват че да искаме 8 лв. от даваните от ДФЗ 28лв. на декар си е много добре. Така че колеги не бъдете толкова скромни в гласуването.

    Ако грешно разсъждавам или смятам моля да ме поправите.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Колега Атанасов смятам че тук не е място за политически идиотизъм .За това което предлагаш- вече е направено .Ако не знаеш има фирми които имат над 500 000 декара .Колега спри да вадиш картофите с динамит и доматите с коловете! Това беше направено преди години от зърнарите те се събраха запалиха тракторите и пристигнаха в СОФИЯ, а ние- няма да казвам .Относно парите е казано 148 Е на хектар всичко е договор и разбиране между двама .Има една книга медоносни растения там пише колко кошера на декар и на какво разстояние .Има една колежка която казва ЧЕТИ ,ЧЕТИ и от мен, не разсъждавай напразно.

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •