Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Какво заплащане бихте желали да получите на стационарния си пчелин за опрашване?

Гласували
103. Не можете да гласувате в тази анкета
  • от 0 до 20лв.

    8 7.77%
  • от 20 до 40лв.

    26 25.24%
  • от 40 до 60лв.

    36 34.95%
  • от 60 до 80 лв.

    13 12.62%
  • от 80 до 100 лв.

    7 6.80%
  • от 100 до 120 лв.

    4 3.88%
  • от 120 до 140 лв.

    9 8.74%
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 87 от общо 87
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Не знам при колегите как е.Моят пчелин е стационарен и се намира на края на населеното място-от оградата започват нивите.Забелязал съм според пашата, че пчелите носят нектар и прашец от повече от 2км.Така че по 10лв.на кошер не са никак много.Ако дадат повече добре дошло.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Точно така!
    Колкото ти дадат все файда е. Защо да се мъчиш да прочетеш да вникнеш в нещата да помислиш.? Няма смисъл. Ще трябва да имаш позиция по въпроса после да я защитаваш, става мноооого трудно. Свивай по десет кинта и си свиркай.

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Аз съм по навит, всичките пари да ги вземат земеделците, а пък те от своя страна да си пооправят пръсканията - това със сигурност ще ми донесе много повече печалба от ....... пет лефа ли, колко са там. Правил съм го това преди години с един земеделец - не му исках ни пари, ни нищо, закарах си кошерите баш на нивата му, но условието бе едно и категорично: да пръска с препарати, които са безвредни. Е убедих се на сто процента, че има такива препарати - убедих се и от къде ми произтичат проблемите с пчелите през последните десетина години. А сега какво ми предлагат - да си закарам пчелите баш в епицентъра на събитията, за което ще получа някакви си пари ....... честно казано, цялата тази работа ми звучи, като подигравка.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #84
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Като лицензиран производител на отводки мога да ви кажа, че вече имам няколко запитвания от арендатори за покупка на отводки или на цели кошери със семействата, но нито едно запитване за сключване на договор за опрашване. Всъщност имах едно, но се провали още в начален стадий.

  5. #85
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Като лицензиран производител на отводки мога да ви кажа, че вече имам няколко запитвания от арендатори за покупка на отводки или на цели кошери със семействата, но нито едно запитване за сключване на договор за опрашване. Всъщност имах едно, но се провали още в начален стадий.
    В личен план това може само да те радва. Искрено се надявам да промените статуквото и ви желая успех.

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Като лицензиран производител на отводки мога да ви кажа, че вече имам няколко запитвания от арендатори за покупка на отводки или на цели кошери със семействата, но нито едно запитване за сключване на договор за опрашване. Всъщност имах едно, но се провали още в начален стадий.
    А каква е била целта на арендаторите успя ли да разбереш. Да точат някакви субсидии, да стават пчелари или да си опрашват насажденията.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пари за програмата за опрашване няма и няма да има. Бюджета е толкова смешен, че ще удовлетвори под сто човека. Като пуснат заявления като отвори мярката и като им кажат по колко ще им плаща,т като разпределят жалкия бюджет на всички желаещи и мнооооооого ще се смея. Тя човешката глупост и ЛАКОМИЯ граници няма.

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •