Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа

    Направи си сам

    Здравейте ,отново колеги!
    Искам да ви попитам няколко въпроса от рода на "направи си сам" .
    Първо за машината за инвертираният сироп, има ли значение оборотите,температурата след като казвате ,че химична реакция не се получава само разпадане на мулекули .Има ли значение лопатката и колко време трябва да се бърка.
    Вторият ми въпрос е за восъкотопилката. Имам идея от стари прозорци да си я направя, нещо като аквариум ще се получи. Дали ще стане ? Дайте съвети искам първата година да спестя максимално и имам голямо желание да "майсторя".
    Другото интересно нещо което " реших" ,първата година да не вземам центофуга. Гледах клипчета как с лъжица дълбаят питите до основата и след това прецеждат. Тъй като няма да започна с много кошери мисля , че ще е по-икономично.
    Благодаря предварително! Форума е страхотен и има страшно разнообразни и полезни съвети... Като в дамска чанта е ...ИМА ВСИЧКО!!!

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Здравейте ,отново колеги!
    Искам да ви попитам няколко въпроса от рода на "направи си сам" .
    Първо за машината за инвертираният сироп, има ли значение оборотите,температурата след като казвате ,че химична реакция не се получава само разпадане на мулекули .Има ли значение лопатката и колко време трябва да се бърка.
    Вторият ми въпрос е за восъкотопилката. Имам идея от стари прозорци да си я направя, нещо като аквариум ще се получи. Дали ще стане ? Дайте съвети искам първата година да спестя максимално и имам голямо желание да "майсторя".
    Другото интересно нещо което " реших" ,първата година да не вземам центофуга. Гледах клипчета как с лъжица дълбаят питите до основата и след това прецеждат. Тъй като няма да започна с много кошери мисля , че ще е по-икономично.
    Благодаря предварително! Форума е страхотен и има страшно разнообразни и полезни съвети... Като в дамска чанта е ...ИМА ВСИЧКО!!!
    Най-добре е да задавате въпросите си в някоя от темите, защото повече колеги ще им обърнат внимание.
    Примерно:

    ИНВЕРТИРАН СИРОП

    ВОСЪКОТОПИЛКА

    Восъкотопилка - направи си сам

    Информацията е пръсната, но всичко с времето си.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Здравейте ,отново колеги!
    Искам да ви попитам няколко въпроса от рода на "направи си сам" .
    Първо за машината за инвертираният сироп, има ли значение оборотите,температурата след като казвате ,че химична реакция не се получава само разпадане на мулекули .Има ли значение лопатката и колко време трябва да се бърка.
    Вторият ми въпрос е за восъкотопилката. Имам идея от стари прозорци да си я направя, нещо като аквариум ще се получи. Дали ще стане ? Дайте съвети искам първата година да спестя максимално и имам голямо желание да "майсторя".
    Другото интересно нещо което " реших" ,първата година да не вземам центофуга. Гледах клипчета как с лъжица дълбаят питите до основата и след това прецеждат. Тъй като няма да започна с много кошери мисля , че ще е по-икономично.
    Благодаря предварително! Форума е страхотен и има страшно разнообразни и полезни съвети... Като в дамска чанта е ...ИМА ВСИЧКО!!!
    Ето няколко идеи за восъкотопилката(снимките са от интернет):

    IMG_2931.JPG

    IMG_2930.JPG

    IMG_2929.JPG

    IMG_2928.JPG

    IMG_4658.JPG

    IMG_4659.JPG

    IMG_4660.JPG

    и още малко идеи:

    IMG_1848.JPG

    IMG_1847.JPG

    IMG_1846.JPG

    IMG_1845.JPG

    IMG_1844.JPG

    IMG_1849.JPG

    IMG_0076.JPG

    а, ето и идеи за меда:

    IMG_3104.JPG

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Форума е страхотен и има страшно разнообразни и полезни съвети... Като в дамска чанта е ...ИМА ВСИЧКО...
    ... всичко друго освен РЕД!!!

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    За восъкотопките добре .Интересно какви са резултатите за големите .От няколко години си мисля да направя но само мисля напразно.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    ... всичко друго освен РЕД!!!
    След като критикуваш, много ми е любопитно как ти си представяш РЕДА ВЪВ ФОРУМА. Защото не е редно човек да критикува, когато няма РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА. Та разкажи ми за твоята концепция за РЕД ВЪВ ФОРУМА, но отвори отделна тема, за да не спамим в тази.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    След като критикуваш, много ми е любопитно как ти си представяш РЕДА ВЪВ ФОРУМА. Защото не е редно човек да критикува, когато няма РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА. Та разкажи ми за твоята концепция за РЕД ВЪВ ФОРУМА, но отвори отделна тема, за да не спамим в тази.
    Очаквах такава реакция Цялата приказка за дамската чанта е, че в нея има всичко друго освен ред. Аз просто продължих мисълта Ама май гузен негонен бяга Не приемай нещата толкова на сериозно. Безредието във форума идва от това, че НЕ СЕ СПАЗВАТ ПРАВИЛАТА (на форума) А модераторите са безсилни от количеството спам. Почти всяка тема в един момент се превръща в говорилня и се започват едни спорове не от компетентност, а ей така за спорта. Никой няма полза от подобни дърляници, най малко новодошлите съфорумци. Това прави лошо впечатлене на всеки новопостъпил. На никой не му се чете цяла тема, тъй като истинското СЪДЪРЖАНИЕ в нея е по-малко от 50%, а в някои теми е дори по-малко. Така се губи положителната нагласа на много пчелари с огромен опит, които не желаят да посещават форума именно заради това (аз лично познавам много такива). Може би метлата на Дамянов трябва да е по-голяма или направо да вади секирата...
    Та моят упрек е към тези, които НЕ СПАЗВАТ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА. От там нататък всичко е добросъвестност. Аз лично гледам, когато не мога да помогна, поне да не преча.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Здравейте ,отново колеги!
    Искам да ви попитам няколко въпроса от рода на "направи си сам" .
    Първо за машината за инвертираният сироп, има ли значение оборотите,температурата след като казвате ,че химична реакция не се получава само разпадане на мулекули .Има ли значение лопатката и колко време трябва да се бърка.
    Вторият ми въпрос е за восъкотопилката. Имам идея от стари прозорци да си я направя, нещо като аквариум ще се получи. Дали ще стане ? Дайте съвети искам първата година да спестя максимално и имам голямо желание да "майсторя".
    Другото интересно нещо което " реших" ,първата година да не вземам центофуга. Гледах клипчета как с лъжица дълбаят питите до основата и след това прецеждат. Тъй като няма да започна с много кошери мисля , че ще е по-икономично.
    Благодаря предварително! Форума е страхотен и има страшно разнообразни и полезни съвети... Като в дамска чанта е ...ИМА ВСИЧКО!!!
    Не мъчи пчелите те нямат нужда от такова отношение.Освен клипчета да гледаш и желание за майсторлък трябва и да мислиш. По добре си направи центрофуга а не машина за инвентиран сироп която ,ще ти излезе по скъпа от центрофугата.Успех
    Милен Михов

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колега Емко, виждам, че си начинаещ пчелар, най-приятелски съвет - не си губи времето да преоткриваш топлата вода... има евтини центрофуги, хубави втора употреба, не си струва да си губиш времето да си правиш инвентар, при положение, че има да се продава ефтин...по-добре чети литература, кови и телосвай рамки за напролет, защото тогава ще си в цайтнот откъм времето, лафът "времето е пари" в пчеларството важи с пълна сила!!

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Благодаря ви за бързите отговори !

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •