Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 13 от общо 13
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Колкото за ''дълбаенето на питите'' - почти е невъзможно да ги запазиш (основите) с този метод. Просто режи всичко наред, трошиш, цедиш с тензух и бутилираш. Ще трябват нови основи за рамките след това, но пък ще натрупаш восък по-бързо.

    успех

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Колега като за начинаещ не ти трябва слънчева восъкотопилка.Мога да ти предложа вариант. Чупиш питата на малки парчета 5/5см и ги вкарваш в дамски чорапогащник всичко това го потапяш в вряла вода и след това обираш восъка с черпак отгоре. Става 100%чист восък. Купи си някоя българска центрофуга 3или4 -ка неръждаема. А инвертирания сироп няма да ти е нужен ако правилно зазимяваш кошера. Но като за начало прочети 2,3 книги по няколко пъти за да разбереш и вникнеш в нещата. А останалото ще си дойде с опита и времето. Успехи за напред!
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Теоритически съм подготвен , 5-6 месеца съм бил покрал 2ма пчелари , но не го смятам за практика. От догодина ще е практиката. Колкото до инвертирания сироп ,до колкото знам е , че е хубаво да се подхранва преди зазимяването именно с него. За да не се изморяват пчелита при обработката на сиропа.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •