Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 26 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 254
  1. #211
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Мое лично мнение е че има нещо в цялата история което или пропускаме или ни е спестено например. не се знае как е започнало всичко, реакции и т.н. В отказа има ли мотиви и какви.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #212
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    .......................... А туй мерки 6,3, 99 и т.н. са ала-бала и не влияят на учредяването право на ползване. .................. "
    А кой е казал че влияят?И 6.3, АМА ХИЧ не е ала бала ,защо то кандидатите трябваше да имат сключен договор за наем (или нотариален акт за земя,постройки и тн.),та за това вметнах мярката покрай която може да са измислили(или въвели)нещо съвсем ново.Колкото до 99 скоро не се очаква отваряне,може би след 2020год.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Аз бях в същото положение ,но от общината се съгласиха и ми отделиха 1 дка като отделянето на новия парцел струва около 150 лв. Всичко опира до желание и разбиране.Парцела трябва да е до път.
    Да прав си колега. Чудех се къде да пренасоча мненията и за това тук публикувам мнението си, тъй като не си падам по евросредствата, ама да не "цапам темата.
    Та във връзка с писаното от Янчо и Рости, потвърждавам твоето мнение, тъй като съм имал поне три случая, при които съм минал по този път. Опираме до желанието на администрацията, в случая общинска, да си изпълни задълженията. Дори бих казал, че при нас по-лесно може да се вземе(наеме) земя - мери и пасища, от колкото, земя от горски фонд (общински)

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да прав си колега. Чудех се къде да пренасоча мненията и за това тук публикувам мнението си, тъй като не си падам по евросредствата, ама да не "цапам темата.
    Та във връзка с писаното от Янчо и Рости, потвърждавам твоето мнение, тъй като съм имал поне три случая, при които съм минал по този път. Опираме до желанието на администрацията, в случая общинска, да си изпълни задълженията. Дори бих казал, че при нас по-лесно може да се вземе(наеме) земя - мери и пасища, от колкото, земя от горски фонд (общински)
    Калине, преди две години отидох за първи път да видя дали ще мога да го регистрирам, но ми казаха, че закона не го позволява да се отдават земи от мери и пасища за пчелини. Тази пролет го измениха, но пак случих на камък.

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Калине, преди две години отидох за първи път да видя дали ще мога да го регистрирам, но ми казаха, че закона не го позволява да се отдават земи от мери и пасища за пчелини. Тази пролет го измениха, но пак случих на камък.
    Ясно бе Янчо, аз споделям опит. Не се съмнявам, че ни подвеждаш с твоя пост.

  6. #216
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Това в коя община е, за да им кажа, че има вече такъв прецидент и ще съдя общината ако не направят същото .
    Казах че нещата се случват с желание и разбиране ,а не със заплахи от съд.

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Все пак сам се сещаш в каква държава живеем, в една община може, а в друга не, но законите едни и същи.

  8. #218
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Все пак сам се сещаш в каква държава живеем, в една община може, а в друга не, но законите едни и същи.
    Нали разбираш че ние сме нарушители и заслужаваме да ни глобят.

  9. #219
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Калине, преди две години отидох за първи път да видя дали ще мога да го регистрирам, но ми казаха, че закона не го позволява да се отдават земи от мери и пасища за пчелини. Тази пролет го измениха, но пак случих на камък.
    В твоята община (както на всякъде) са абсолютно некомпетентни или се правят на такива за да не ги занимаваш. Като отиваш в общината или се подготвяш супер по материята или си с адвокат ( с твоите добиви можеш да си го позволиш). Отговарят ти така защото извадиха пчелите от пасищните животни и не може да наемаш пасища и мери като собственик на пчелни семейства за да ги очертаваш получаваш субсидиране за тяхната поддръжка. Само че ти не искаш това, а искаш да наемеш по Закона за пчеларството с цел отглеждане на пчелни семейства (пчелин). С новата законова постановка няма да постигнеш много ако тръгнеш през съда. По скоро разбирателство с общинските органи както вече беше посъветван.

  10. #220
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    В твоята община (както на всякъде) са абсолютно некомпетентни или се правят на такива за да не ги занимаваш. Като отиваш в общината или се подготвяш супер по материята или си с адвокат ( с твоите добиви можеш да си го позволиш). Отговарят ти така защото извадиха пчелите от пасищните животни и не може да наемаш пасища и мери като собственик на пчелни семейства за да ги очертаваш получаваш субсидиране за тяхната поддръжка. Само че ти не искаш това, а искаш да наемеш по Закона за пчеларството с цел отглеждане на пчелни семейства (пчелин). С новата законова постановка няма да постигнеш много ако тръгнеш през съда. По скоро разбирателство с общинските органи както вече беше посъветван.
    Това за съда, нито имам.времето, нито желанието дс се занимавам с чиновници, но май царя дава, пъдаря не дава. Ако трябва ще се търси варианта началника да и нареди.
    П.п- миналата седмица бяха търговете за наем на земи, това го научих, като отидох. Може и за това да не искаха в момента да делят от по голям парцел.

 

 
Страница 22 от 26 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •