Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 26 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 254
  1. #181
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Първо си намери подходящо място в гората после отиваш в горското и искаш разрешение за времено настаняване на пчелните ти семейства.С това разрешение отиваш в обдх и подаваш заявление за животновъден обект, през това време ограждаш пчелина и си местиш кошерите.Слет като ти издадът документа за животновъден обект можеш да се регистрираш като земеделски производител.И по нататък може да поискаш право на учредяване ако искаш де.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #182
    Наблюдател
    Регистриран
    07.02.2016
    Мнения
    5
    А не може ли това временно настаняване в гората да си остане за постоянно като представиш необходимия набор от документи.

  3. #183
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Цитат Първоначално публикувано от Poka90 Виж публикацията
    А не може ли това временно настаняване в гората да си остане за постоянно като представиш необходимия набор от документи.
    За да ти дадът мястото за постоянен пчелин искат първо да имаш регистрация на пчелина с минимум 10 кошера.Затова ще си го регистрираш с разрешението за временото.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  4. #184
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    Цитат Първоначално публикувано от Poka90 Виж публикацията
    човекът с когото разговарях в горското ми обясни че също така трябвало да бъда регистриран като земеделски производител и също така член на някоя пчеларска организация.
    Това е по твое желание, не е задължително
    Цитат Първоначално публикувано от Poka90 Виж публикацията
    Друго изискване е че трябва да докажа че съм собственик на поне 10 пчелни семейства за да ми дадат въпросната територия.
    Това е вярно;
    И аз съм в подобен на твоя казус и за да отговоря на условията се наложи да сключа договор за наем с дядо си :D

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Това е по твое желание, не е задължително

    Това е вярно;
    И аз съм в подобен на твоя казус и за да отговоря на условията се наложи да сключа договор за наем с дядо си :D
    А не можа ли да се сдобиеш с ветеринарно медицинска служебна бележка, с която да докажеш, че притежаваш въпросните семейства?

  6. #186
    Наблюдател
    Регистриран
    07.02.2016
    Мнения
    5
    От БАБХ биха ли ми отказали регистрация на пчелина ако на разстояние от 300 метра има разположен друг пчелин с около 100 семейства може би.

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Poka90 Виж публикацията
    От БАБХ биха ли ми отказали регистрация на пчелина ако на разстояние от 300 метра има разположен друг пчелин с около 100 семейства може би.
    Не би следвало. чл.13, ал.2 от Закона за пчеларството, би ти свършил работа, за да си защитиш правото. Е разбира се има ограничения, ако съседния пчелин е майкопроизводителен и т.н.

  8. #188
    Наблюдател
    Регистриран
    07.02.2016
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не би следвало. чл.13, ал.2 от Закона за пчеларството, би ти свършил работа, за да си защитиш правото. Е разбира се има ограничения, ако съседния пчелин е майкопроизводителен и т.н.
    И аз на тази точка от закона се надявам, защото на 500 метра от мястото което съм харесал, започва акациев масив, който може би е около 1000 декара. Мисля че въпросният пчелин не е майкопроизводителен.

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз в една друга тема питах за пчелин в горски фонд. Оттогава, вече една година се моля на горските да ми дадат нещо по-различно от едногодишно право на ползване на мястото, ама ядец.Да, казва началника, разрешено е от закона, ама не е задължително. И ми резолюира заявленията с "не". Чудя се мога ли да направя нещо легално, по процедура някаква за обжалване, да речем.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #190
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз в една друга тема питах за пчелин в горски фонд. Оттогава, вече една година се моля на горските да ми дадат нещо по-различно от едногодишно право на ползване на мястото, ама ядец.Да, казва началника, разрешено е от закона, ама не е задължително. И ми резолюира заявленията с "не". Чудя се мога ли да направя нещо легално, по процедура някаква за обжалване, да речем.
    Какво по-лесно от това, да гледате един мач заедно с горския шеф, на по чашка - две. В случая, това е процедурата.

 

 
Страница 19 от 26 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •