Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 26 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 254
  1. #81
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Днес си взех удостоверението за регистрация на животновъден обект.
    Притеснява ме ,че в удостоверението пише: В животновъдния обект се отглеждат 2 пчелни семейства.
    А никъде не е посочен капацитета(20пчелни семейства), който съм заявил при попълването на декларацията.

    Мисля ,че трябва да го пише капацитета но реших да се консултирам преди да ходя да се разправям.
    Регистрацията ми не е като ЗП.

    Номера на пчелина ми е с осем цифри: 2239-0022(така е записан в удостоверението)
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Задължително трябва да е упоменат капацитета на пчелина.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Номер ът е от 8 цифри,като първите 4 са пощ.код на населеното място а следващите 4 са поредният номер в населеното място според регистъра на ветеринарната служба.

  3. #83
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Значи пак трябва да се разправям next_mad;

    Благодаря за бързия отговор.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  4. #84
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10
    За да си регистрирам пчелина,до колкото разбрах от това което сте написали във форума и аз прочетох в толкова наредби и закончета и при положение че не сам регистрирана като ЗП, трябва да направя следното:
    1. Отиваш при селския ветеринар. Той ти издава ветринарно-медицински дневник на пчелина;
    2. Отиваш в общинската служба по земеделие, където ми издават удостоверение, че съм регистрирала пчелин с определен брой кошери;
    3. Нося нотариално заверен договор за наем на земята, където ми е пчелина;
    4. Отивам в РВМС, където ми издават номер на пчелина;
    5. Становище от кмета на населеното място за допустимостта да се разположи на посоченото в договора място животновъден обект-пчелин с капацитет .....бр кошери.
    Бих те ли ме поправили и да ми кажете дали е точно такава последователността на регистриране.
    Благодаря предварително.

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Ако земята на пчелина е от горския фонд ти искат само бележката за отдаване под наем.Няма нотариални заверки.
    От кмета нещо не се иска!Ако пчелина е в регулация,трябва да разбереш дали общинския съвет има приета забрана за пчелни с-ва?Другото си е така!
    !Препоръчвам ти да не е в населено място!Много нерви ще си спестиш! Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #86
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10
    Ами накрая на селото се намира пчелина.

    Като отида в кмеството трябва ли да нося някакви докумети или само казавам че имам пчелин и да го регистрирам?

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Казвам Ви как би следвало да е процедурата, а как действат във вашата Областна дирекция не знам. Първо се минава през Общината/Кметството. Носите си договора за наем. Не е нужно да е с нотариална заверка на подписите, но ако е със срок над 1 година, задължително трябва да е вписан. Там искате да Ви издадат становище за съгласуване, чието съдържание е "В имот Х могат да се разположат N брой кошери". Със становището и с копието от договора за наем отивате в ОДБХ. Плащате 20 лева. След това чакате да мине комисия през пчелина. След като мине комисията, се издава номер на пчелина и ветеринарно-медицински дневник.

    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    !Препоръчвам ти да не е в населено място!Много нерви ще си спестиш! Успех
    И аз! В населено място съм, но вече търся къде да преместя кошерите. И проблемът не е само в разширяването...
    Георги Бодушки

  8. #88
    Миналата седмица подадох заявление за рег. при ветеринарния на общината.Стана бързо 10-тина минути взе ми 20 лв даде ми номер и каза да чакам комисия и да поставя табелата на входа и номерация на кошерите. Какво точно трябва да пише на табелата на входа на плелина? Ако някой постне снимка на такава табела ще ми е най лесно.

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2011
    Мнения
    8
    Колеги!
    Скоро си регистрирах пчелина и като идваха комисията единия от тях ми разказва че имало ограничения до 10 броя пчелни семейства в населено място.
    Правели изключения, но ако съседите предявят някакви претенции можело да го наложат независимо че другите изисквания са спазени.
    Вие срещали ли сте такова нещо?"
    -------------------------------
    Вече си получил няколко правилни отговора на това за което питаш.
    Агенцията по храните може само да провери дали са спазени необходимите по закона отстояния на твоите кошери от съседните огради. Дали си създал елементарни условия за пчеларстване, имаш ли поилки и толкова.
    Длъжни са да ти издадат удостоверение за "Животновъден обект" в който да запишат какъв е капацитете на пчелина ( 1 кошер 6 кв.м.) и колко семейства са установили в деня на проверката. Ти нямаш друго задължение напримар, не е необходимо да декларираш пред селския кмет , че имаш пчели и т.н.
    Поздравяваш съседите си от Горублянския поп и толкова.

  10. #90
    Цитат Първоначално публикувано от derventliev
    Колеги!
    Скоро си регистрирах пчелина и като идваха комисията единия от тях ми разказва че имало ограничения до 10 броя пчелни семейства в населено място.
    Правели изключения, но ако съседите предявят някакви претенции можело да го наложат независимо че другите изисквания са спазени.
    Вие срещали ли сте такова нещо?"
    -------------------------------
    Вече си получил няколко правилни отговора на това за което питаш.
    Агенцията по храните може само да провери дали са спазени необходимите по закона отстояния на твоите кошери от съседните огради. Дали си създал елементарни условия за пчеларстване, имаш ли поилки и толкова.
    Длъжни са да ти издадат удостоверение за "Животновъден обект" в който да запишат какъв е капацитете на пчелина ( 1 кошер 6 кв.м.) и колко семейства са установили в деня на проверката. Ти нямаш друго задължение напримар, не е необходимо да декларираш пред селския кмет , че имаш пчели и т.н.
    Поздравяваш съседите си от Горублянския поп и толкова.
    Може ли това да го доизясниме . Вчера си взех удостоверението от БАБХ .С това нямах никакви проблеми ,комисия ,капацитет и т.н.т. всичко е ок. Сега за регистъра при кмета по чл.8 от ЗП .Този нашия кмет на село и хабер си няма за такъв регистър въпреки ,че в селото има сигурно над 100 кошера. Обаче аз искам и там да е наред всичко защото възнамерявам да искам една общинска земя на базата на чл.11 от ЗП . Та сега както вървят нещата трябва аз да дам началото на селския регистар . Така ли е както си го мисля ? Задължително ли е подаването на заявление при кмета по чл.8 ат ЗП? Ако да има ли някъкви бланки за този регистър който е виждал такъв да сподели?

 

 
Страница 9 от 26 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •