Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 26 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 254
  1. #61
    Цитат Първоначално публикувано от petkofire
    Преди месец си регистрирах пчелина,без никакви проблеми и т.н.,както са ти отговорили,така си е наистина.Не се изискват никакви становища.Ще дойдат на проверка и ако всичко ти е наред,до две седмици ще имаш номер на пчелина.
    Какво гледат на тази проверка ,че при мен сега ще идва тази комисия и незнам на какво да наблегна .

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Общо взето да ти кажа нищо не гледат,освен да ти е оградено мястото,да е на твое име парцела или под наем.При мен единия доктор се опита да се направи на строг и ме накара да отварям кошерите ,че да видел дали има пчели в тях,дотук добре ама времето беше само за отваряне(студено с вятър) и му викам,докторе да отида да взема булата,че сега много ще жилят,а той-отваряй отваряй,добре,че другия доктор беше виждал пчели преди това,та го разубеди.Общо взето проверката траеше 5-6 минути.Ако си в населено място гледай да си далеч от обществени сгради.Успех

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Най-вероятно ще те питат от къде и от кога ги имаш пчелите и защо до сега не си ги регистрирал,защото срока за регистрация мисля беше до 15 дни след като си се сдобил с пчелите.Но затова не вярвам да ти направят проблем.

  4. #64
    Ако е само това няма да имам проблем пчелите ги имам от 12 дни а молбата съм я подал на 8мия ден .Най близката общественна зграда е на 3-4км мястото е оградено и няма живеещи комшии

  5. #65
    Да се похваля най накрая регистрирах пчелина пълния номер се състои от 10 цифри BG23-2240-0193 да поясня цифрите 23 е област София 2240 е пощенския код на Годеч а 0193 е 193ти пчелин Така ми обясниха .
    Някой знае ли къде да купя ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИ ДНЕВНИК НА ПЧЕЛИНА благодаря

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Нещо не се вързва. БГ-то и номера на областта отпаднаха доста отдавна

  7. #67
    Нямам представа в документа за общината наистина вписах 8 цифровия номер и ми казаха че той трябва да бъде върху кошерите но можеби при продажба или регистрация като земеделски производител е нужен целия номер

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не. Навсякъде е необходим само осем цифрения номер. На моя документ си е изписан само той

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Голяма каша е с тази регистрация!През 2009 реших да си регистрирам пчелина.Получих една декларация, в която е записан номера на пчелина, брой семейства и т.н.Преди известно време попаднах на списък с регистрираните пчелини в сайта на Министерството и с изненада установих, че не фигурирам.Отидох в тази агенция по храните или там както се казва с тази декларация.Ветеринарят влезе в регистъра и наистина не ме откри, на което и той се изненада.Оказа се, че липсват няколко поредни регистрационни номера, няколко преди мен и няколко след.
    Номера ми е с 10 цифри, на всичкото отгоре кода на селото е някакъв стар, от преди години.
    В крайна сметка, нямам регистрация и ми обясни, че трябва да я направя на ново и номера щял да остане същия.
    Възможно е тогава да не съм довършил процедурата.Има някакъв пропуск, дали от моя неинформираност, дали от некомпетентността на служителите...
    Ветеринарят ми показа сертификата, който трябва да получа накрая и какъвто тогава не ми е бил издаден.
    Да не говорим, че при кмета на селото, фигурира съвсем друг номер...
    Питам го и сега какво, някой не си е свършил работата и заради това, вече ще трябва да плащам за тази регистрация?Той ми вика и да си бил регистриран, това е нова наредба и пак ще трябва да го правиш.
    Та това е, номерата на някои са с 8 цифри, на други 10, иди го разбери!

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Да ви се похваля, скоро ще съм редовен и ще имам регистрация!
    По нагоре бях писал за това как си мислех, че съм регистриран, но се оказа, че не е било така.
    Всичко стана много лесно(поне до тук), чакам само да се обадят да ме "посетят" на място.
    Четох, че колеги в други райони са имали спънки и се бях приготвил за борба.
    Оказа се,че при нас в Русе няма никакви проблеми.
    В агенцията по храните бяха любезни и ми обясниха какво да направя.
    Първо си взех бележка от кмета на селото, където е пчелина.След това отидох при районния ветеринар.Написахме една декларация, където ми даде номер, вече е 8 цифри, както е по наредбата.Попълниха ми ветеринарно-медицинския дневник, който си бях купил.За мое учудване, ветеринарния си имаше дневници и ако нямах, щеше да ми даде.Не като на други места, да се правят на ударени.
    След това се върнах в агенцията в Русе.Бях подранил с 15 минути и сварих доктора да си пие сутрешното кафе.Засили се да зарязва кафето и да ме обслужва, но го спрях :D.
    Прие ми документите, написах една декларация, че съм си хванал роеве и съм си направил отводки.По този начин удостоверих от къде са се появили тези семейства.
    Понеже имота не е мой, изискваха ми само копие на нотариалния акт и декларация от собственика, че е съгласен да разположа пчелите си в имота му, без никаква нотариална заверка.
    Платих си таксата и сега очаквам обаждането.
    Това е- при нас е лесно.

 

 
Страница 7 от 26 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •