Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 254
  1. #51
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Точно това се прави, нова регистрация.
    Макар че не съм 100% сигурен, но трябва да попиташ на местно ниво.
    -----------------------------------------------
    Ако си регистиран с 10 кошера и скаш да станат повече не добавяш броика към съществуващите регистрирани, ами всичко се прави наново. Поне така ми казаха когато ходих да питам какви докумени ще ми трябват.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    НАРЕДБА № 27 от 10.07.2002 г. за регистрация и идентификация на пчелните
    семейства
    Чл. 6. (Изм. - ДВ, бр. 46 от 2008 г.) (1) Регистрационният номер на пчелина и общият
    брой на пчелните семейства се записват във:
    1. ветеринарномедицинския дневник на пчелина;
    2. регистъра на РВМС.
    (2) В документите по ал. 1 се съдържа и следната информация:
    1. регистрационен номер на пчелина;
    2. име и адрес на собственика на пчелина;
    3. населеното място, в землището на което се намира пчелинът;
    4. броя на кошерите и на пчелните семейства;
    5. официален ветеринарен лекар, който контролира пчелина;
    6. РВМС, където е извършена регистрацията.
    (3) При промяна на вписани обстоятелства по ал. 2, т. 2 и 4 собственикът писмено
    информира директора на РВМС и регистрирания ветеринарен лекар, който обслужва
    обекта, за отразяване в регистъра по ал. 1, т. 2. Информацията за промяна на обстоятелство
    по ал. 2, т. 2 се подава в 7-дневен срок от настъпване на промяната, а при промяна на
    обстоятелства по ал. 2, т. 4 - до 30 април и до 30 октомври всяка година.
    (4) При промяна на обстоятелство по ал. 2, т. 3 регистрацията се заличава и пчелинът
    се регистрира отново по общия ред.

    За повече информация прочети наредбата
    ТУК

  3. #53
    В началото на седмицата купихме за мой приятел 12 кошера. Той като прекалено съвестен още на третия ден отишъл да ги регистрира и ветеринарят му казал, че ако са под 20 бр. не може да си регистрира пчелин. Аз лично никъде в закона не видях ограничение за бройката. Някой да знае нещо по въпроса?

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    На Ветеринаря да му каже да си гледа работата. Регистрацията се прави не при ветеринаря, а в Областна Дирекция по Безопасност на храните сектор здравеопазване на животните(бившата НВМС). Да си подготви нотариален акт за мястото ако е негово или договор ако е на чуждо име, становище от кмета, че не възразява на това място да се разположи пчелин с капацитет... бр кошера( да впише бройката която смята за в бъдеще смята да отглежда) и това е. Отива и подава документите и те ще му обяснят на ветеринаря.

  5. #55
    Ами той също е регистриран тук във форума и понеже е прочел подробното ти обяснение, отишъл първо в общината. От там честно казано му се изсмели и го пратили при ветеринарния.Както и да е, явно по места си интерпретират наредбите, кой както му е удобно.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не се учудвам. Мен също ме направиха на маймуна в общината. Пререгистрацията ми костваше много ходене по мъките. След като няколко дни обикалях от врата на врата отидох в ОДБХ и питах дали становището може да ми го издаде кмета на селото. След като ми казаха ДА отидох написах становището и хванах кметицата да ми го заведе с изходящ номер и да го подпише.
    За съжаление в БГ чиновника, вместо да си свърши работата се прави на господ и почва да те прави на маймуна. И ако човек не си знае правата може много да му се стъжни живота.

  7. #57
    Преди няколко дни писах емейл на  ОДБХ град Бургас за регистрация на пчелина и ето какво ми отговориха.

    "За регистрацията на пчелина попълвате заявлението което Ви изпращаме, и към него прилагате копие от лична карта и копие от документа за собственост или право на ползване (нотариален акт или договор за наем). Заплаща се такса от 20 лв по банков път преди входиране на заявлението в ОДБХ (за пчелин с капацитет до 100 броя пчелни семейства).
    "

    Изпратиха ми и декларацията която се попълва и може да им се прати до колкото разбирам и по електронен път. Няма разкаравне най много до близкия банков клон за да се заплати таксата от 20 лева. Смятам да се възползвам дано информацията е полезна и на други колеги мога да изпратя декларацията на всеки който е пожелае.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Преди месец си регистрирах пчелина,без никакви проблеми и т.н.,както са ти отговорили,така си е наистина.Не се изискват никакви становища.Ще дойдат на проверка и ако всичко ти е наред,до две седмици ще имаш номер на пчелина.

  9. #59
    Само не ми е ясно еднократно ли се заплаща 20 лева и дали има някакви такси който се заплащат всяка година
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    По принцип е еднократно, но от време не време измислят начин пак да ти ги съберат.

 

 
Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •