Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 254
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от stiffen
    Регистрационният номер на пчелина се състои от осем позиции и се образува от пощенския код на населеното място(4 цифри), в землището на което се намира пчелинът, и поредния му номер съгласно регистрацията в РВМС(4 цифри)Общо 8 цифри. Когато няколко населени места са с един и същ пощенски код, към него се добавя и главна буква от българската азбука, съответстваща на буквата, с която започва наименованието на съответното населено място и стават 9 цифри.
    Ако се добавя буква, би трябвало да станат 9 символа, а не цифри. При мен са 9 цифри.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Моят номер е 3500 0547 и където съм ходил на пчелини номерата са осем цифрени.
    Да не би във вашта община да има повече пчелини и да не стигат четирицифрените номера.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Приятели номерацията може и да е от 8 може и 9 цифри.Защото първите 4 са кода на населеното място, следващите 4 или 5 са номера на животновъдния обект без значение дали е пчелин, зайцеферма, птицеферма и т.н. ветеринарите знаят под този номер /нали при тях е записано/ къкъв е жив. обект. В ляво се слага номера на животновъдния обект който е съставен от пощенския код на населеното място и номера на жив. обект и най-често е от 8 цифри, а в дясно номера на кошера и бр. на пчелните сем. в него.

    Примерно. 35000734 ----- 21-01.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    Само дето при мен първите цифри, не са същите като пощенския код. Всъщност от кога са вашите регистрации? Питам тези на които номера започва с пощенския код.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Моят пчелин е регистриран през декември 2011 г. и регистрационния номер е 8 цифров, като първите четири цифри са пощенския код на населеното място.

  6. #16
    Първия ми пчелин е регистриран през началото на 2010 г.и започва с пощенския ми код 7300 .... и е 8 цифри , а втория през март 2012 г. но в друго населено място и също започва с пощенския код 7317 .... също 8 цифри.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Моят пчелин е регисриран 2008г. с номер BG12 3500 0043, през месец май 2009г. имаше смяна на номерата на всички животновъдни обекти поради доблиране на номерата и номерат ми е 3500 0547.Първите 4 цифри са пощенския код на гр.Берковица, а останалите 4 цифри са поредния номер на животновъдния обект.

  8. #18
    Ясно. Моята регистрация е от 2005г. Явно нещата от тогава са променени.

    Някой да ли би си направил труда, да опише реда и институциите за регистрация сега.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ами аз наскоро минах "по пътя" и ще ти кажа.

    1. Отиваш при селския ветеринар. Той ти издава, че имаш едни кошери и ветринарно-медицински дневник на пчелина и ти взима 15лв.
    2. Отиваш в общинската служба по земеделие, където ти издават удостоверение, че регистрираш пчелин с Х кошера. Безплатно
    3. Ако си собственик на земята - копие от нотариален акт, ако не си - договор за наем (не заверен става). Площта на земята трябва да е не по-малко от 5кв.м. на кошер.
    4. Отиваш в РВМС, където ти издават номер на пчелина. 20лв.
    5. Ако ще се регистрираш като ЗП, още в началото, си вземаш от Областната служба по земеделие два формуляра единия от които е анкетна карта, която трябва да разпишат ветеринаря и кмета на селото ако пчелина е в населено място. Като ти излезе номера на пчелина, обратно в областната служба, където ти издават "зеленото картонче". Безплатно
    6. Отиваш да ти издадат булстат. Имаше някаква такса (5-10-15) ама не помня вече.
    7. От момента в който започнеш да развиваш дейност, трябва да се регистрираш в НАП и да си плащаш осигуровки (около 80 лв на месец е минимума), независимо дали се осигуряваш и на друго място.

    Нормалното време което ще ти отнеме цалата процедура е около 2-3 седмици. Ако бързаш (като мен) и имаш късмет и време да тичаш, ще успееш за 5-6 работни дни wink;

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Аз като го регистрирах след ветеринаря ходих веднага в РВМС, след това в общинската служба по земеделие. От там никакво удостоверение не са ми давали. Само регистрират пчелина на базата на формуляра. Даже ми казаха, че не им е необходим подпис и печат от кмета, само от ветеринарния лекар. Уж трябва да е едно навсякъде ама май кой както реши по места

 

 
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •