Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 254
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Остарелия закон за пчеларството, противоречи на закона за защита на личните данни.

  2. #122
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Преди седмица регистрирах пчелин.
    От ОДБХ: Закона е стар. На табелата се пише само номера на пчелина.
    Напълно е достатъчно. По номера на пчелина контролните органи ще получат достъп до останалата информация за собственика.
    Да, според последните промени в закона е така - само номера, но идеята на тел. номер и име е съвсем друга, а да не говорим, че и в по-стари версии на закона имаше изискване и за ЕГН-е...

  3. #123
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2015
    Мнения
    5
    А да попитам, като отида в общината какав документ трябва да изискам, какво трябва да пише, мога ли някъде да вида примерен?

  4. #124
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Остарелия закон за пчеларството, противоречи на закона за защита на личните данни.
    Името и телефонният номер не са лични данни според смисъл на закона, за разлика от ЕГН-ето.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Телефонния номер и други лични данни ги пишеш в заявлението пред ОДБХ.
    Срещу това заявление се издава регистрационен номер.
    Казано по друг начин: Ако нямам телефон по някаква причина, то това не е причина, да не ми бъде регитриран пчелина

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Името и телефонният номер не са лични данни според смисъл на закона, за разлика от ЕГН-ето.
    Кой трябва да знае името и телефона на собственика?
    Ако трябва да бъда точен, На табелата се пише само "ПЧЕЛИН".
    В ОДБХ снемат GPS координатите и цялата информация за пчелина и собственика е свързана в тяхната информационна система.
    Пиша напълно сериозно.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от p4eli4ka111 Виж публикацията
    А да попитам, като отида в общината какав документ трябва да изискам, какво трябва да пише, мога ли някъде да вида примерен?
    Там трябва да знаят, какъв документ да ти издадат за пред ОДБХ.
    Ако не знаят, отиваш в ОДБХ и подаваш заявление за регистрация, по техен формуляр.
    Необходимите документи са скица на имота и документ за собственост. Ако имота не е твой - договор за наем.
    Аз подписах договор за безвъзмездно ползване със собственика на имота, без нотариална заверка.

    От ОДБХ нареждат на общинската ВМС да направят проверка и да издадат становище.
    Последните ти издават и номер на пчелина. Но затова трябва най напред да минеш през тях и след това в ОДБХ.

    След като ти издадат номер на пчелина, можеш да идеш в кметството и да те запишат в техния регистър.

    Тези неща са написани и в предишни постове.

    Ако имаш други въпроси питай!
    Успех!

  8. #128
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Такаааа , да се изс... и аз и да питам като малоумник след около месец ще имам 7 кошера (трябва ли да ги регистрирам ) , Нотариален акт ( ако не е мое договор за ползване ) , после общината , ОБДХ и после ВМС такъв ли е редът ? Това за заграждането нещо не ми стана ясно двора не се ли явява като заграждение ? . Ако има нещо за допълване благодаря предварително .

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    Такаааа , да се изс... и аз и да питам като малоумник след около месец ще имам 7 кошера (трябва ли да ги регистрирам ) , Нотариален акт ( ако не е мое договор за ползване ) , после общината , ОБДХ и после ВМС такъв ли е редът ? Това за заграждането нещо не ми стана ясно двора не се ли явява като заграждение ? . Ако има нещо за допълване благодаря предварително .
    Дали ще ги регистрираш или не, избора го правиш ти.
    Дали ти е заграден двора не знам.

  10. #130
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Дали ще ги регистрираш или не, избора го правиш ти.
    Дали ти е заграден двора не знам.
    мисълта ми , с какво помага регистрацията (ако не се регистрира , какви проблеми ) , за двора заграден навсякъде с мрежа и е краен , но някой по горе беше казал че трябва да се заградят само пчелите ?

 

 
Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •