Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 144
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Колега Станко , при работа на тая шашма не е ли необходимо голямо усилие за да се пробие рамката?
    Не стига да няма точно там чеп.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Това техническо средство преди доста години е било голяма работа Но сега при наличието на бормашини и разни други електрически уреди, да пробиваш рамки с това си е направо наказание. Имам го същото, пробвал съм го, но според мен е вече за музея....

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от tmtsl
    Това техническо средство преди доста години е било голяма работа Но сега при наличието на бормашини и разни други електрически уреди, да пробиваш рамки с това си е направо наказание. Имам го същото, пробвал съм го, но според мен е вече за музея....
    Бъркаш приятелю, с това средство едновременно пробиваш и вкарваш втулката в рамката не е това средство, което си мислиш.С електр. инструменти пробиваш само дупката, а втулката с какво ще я вкараш. wink;
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Повечето хора не ползват втулки а такер със скоби и нямат проблеми.Но които иска да ползва втулки сигорно това е добър вариант.

  5. #15
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    със втулки е по-красиво и както казват става тертеплийско
    но това е за малки пчелини при големи няма време да се прави подобно нещо а и там всеки разход се контролира строго и това е излишен разход било то и за 1 лв.
    Ппчеларите с голямите пчелини ,кога си подготвят рамките?В активния или не- активния сезон?

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Тук не става въпрос за това кой кога си подготвя рамките. То да не са само те. Има много по-бързи и евтини варианти, а сигорно и ти ако трябва да правиш няколко хиляди рамки много ще се замислиш дали да не смениш технологията и да се откажеш от втулките.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Утре смятам да прехвърля едно семействоДБ в ЛР кошер,като подрязвам рамките.Надявам се да е топло като днес.Незнам дали не е рано още за тази процедура,но поне сега е малко пилото и ще е по лесно.Моля,някой колега който е правил такова прехвърляне да сподели нещо или някакъв съвет.Мерси

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз правих друго. Сложих ЛР кошер с подставка 8см Подрязах питите дето нямаха пило и тези които останаха с пилото постепенно избутвах към краищата. След като се излюпи пилото подрязах и тях.Накрая махаш подставката и си готов. Е надграждат далаци на близките подрязани пити.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Днес прехвърлих гореспоменатото семейство,нямах проблеми.Но ми направи впечатление,че нямаше никакво пило освен пресноснесени яйца.А иначе самото семейство си беше добре,в смисъл не беше слабо-пчелите покриваха 8 питиДБ.И затова си мисля,че се е люпело пило ,но поради някаква причина е спряло яйцеснасянето.

  10. #20
    Цитат Първоначално публикувано от petkofire
    Днес прехвърлих гореспоменатото семейство,нямах проблеми.Но ми направи впечатление,че нямаше никакво пило освен пресноснесени яйца.А иначе самото семейство си беше добре,в смисъл не беше слабо-пчелите покриваха 8 питиДБ.И затова си мисля,че се е люпело пило ,но поради някаква причина е спряло яйцеснасянето.
    И аз днес ги преглеждах и положението е същото. Запечатано пило има само в най-слабото. Моите кошери не са стеснявани, имат много мед и пчели, а и млади майки. Предполагам, че осъзнавайки силата си, не се морят да отглеждат пило при неблагоприятни условия. Лично за мен това не е лоша новина. Първата главна паша е акацията, в средата на Май и смятам, че ще са перфектни до тогава.

 

 
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •