Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 87 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 861
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    15.01.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Предпочитам някой да ми дължи 400 милиона, вместо аз да дължа няколко милиарда! Да допълним малко списъка на Дамянов http://bultimes.com/balgariya-koyato...sifri-i-fakti/

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    И след смъртта на другаря Брежнев идва Юрий Андропов през 82-ра г., и ни спира кранчето за евтините суровини и петрол, вследствие на което могъщата ни икономика почва да дърпа назад, назад, моме Калино....за да не фалираме се теглят заеми от Запада, защото ние никога не сме имали пазарна икономика, а сме продавали и сме се развивали основно в рамките на СИВ, една доста затворена икономическа система....и полека-лека сме фалирали, като прибавим и кражбите на отговорните другари и висшите офицери от КДС....и край на мача!!

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    И след смъртта на другаря Брежнев идва Юрий Андропов през 82-ра г., и ни спира кранчето за евтините суровини и петрол, вследствие на което могъщата ни икономика почва да дърпа назад, назад, моме Калино....за да не фалираме се теглят заеми от Запада, защото ние никога не сме имали пазарна икономика, а сме продавали и сме се развивали основно в рамките на СИВ, една доста затворена икономическа система....и полека-лека сме фалирали, като прибавим и кражбите на отговорните другари и висшите офицери от КДС....и край на мача!!
    Как няма да не ни спрат кранчето /дали са евтини -друг въпрос / по това време бяха фалирали вече.Ако не беше така Горбачов нямаше да прави перестройка.

  4. #44
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дамянов ,така си учил ,така си чувал и няма начин да имаш друго мнение.Да напомня ,че една система фалира.Една империя фалира.Фалира СИВ.Фалира България /справка : Жан Виденов / ,а ти не вярваш ,че заводите са фалирали. Е ,да някои може да са умишлено фалирани ,защото другарите трябваше да си подсигурят бъдещето. Незнам аз предубеден ли съм или не съм ,от гледна точка финансови възможности за мен няма голяма разлика от преди и сега.За другите възможности просто не може да става сравнение. Още нещо -аз съм патриот ,но не от тези ,които мразят Турция а обичат Русия.Аз обичам само България.
    Нали ти казах, мога да съдя по учебниците и по информацията която е стигнала до мен.
    За гладните години на соца съм слушал само разкази, а по книгите почти нищо не пише.( Говоря за 50-60-та )
    От разкази на хора много високо в управлението, съдя какво се е случвало в началото на прехода.
    Първо са ни избрали възможно най-грубия начин за преминаване от една система в друга. Оставяш всичко старо да фалира и продаваш каквото можеш, а после градиш на чисто.
    Замисли се, кой завод е нямало възможност да се запази. Честно...в момента не мога да се сетя дори за един, но предполагам, че има все някой измислен.
    За едно производство са нужни:
    - Управление
    - Материална база
    - Суровина
    - Човешки ресурси
    - Пазар

    Най-трудното от изброените е човешки ресурс. Може и да не ти се вярва, но са нужни адски много време и пари за един човек да се образова и да натрупа опит.
    Какво направихме ние - готови кадри ги накарахме да работят каквото намерят и на произвола. Кой завод не е бил обезпечен със средно училище по специалността? Кой завод е бил без висшето образование зад него?

    Каква възможност си нямал, а сега имаш? 100 HD канала?
    Да, имало е доста хора който са по-добре при демокрацията и то защото соца не им е предлагал възможност за по-високи доходи. Това са точно най-ценните кадри и за общо нещастие, голяма част от тях са прецакани и днес.
    Не съм фен на една или друга система, а гледам кое работи и кое не и къде са грешките. Изобщо не милея по Русия или да мразя Турция. Обичам си България, но...всичко тук става с клизма и трябва да си голям непукист за да постигнеш нещо.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Arrow

    Филм за ''онзи'' лов...


  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Говорил съм с много руснаци и за тях американците са като клонинги на Луцифер.За всички световни злини били виновни те.Така че политиката им на антагонизъм е взаимна.Когато Белия дом каже нещо Путин бърза да заеме коренно различна и противоположна позиция.Един известен политик в едно интервю каза, че всички управници на Русия периодично сменят позицията си за запада.Сегашния цар е против -следващия би трябвало да затопли отношенията.Винаги ми е било чудно как ли ще се почувстват сега подръжниците на комунизма.Ако сегашната власт им вземе имотите, фирмите и земите? Избие що годе всеки образован човек, който им е противник.А останалите хвърли в затвори? И им каже, че е лошо да ходят в църква в която дори Султана им е разрешавал ?Нима сме развили Стокхолмски синдром ?Не е възможно една система, която е изначално извратена да е донесла някакви ползи защото тя не е доброволно приета в нашата родина.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Една епиграма за социализма на Радой Ралин. Винаги е имало нямане, винаги е нямало имане,
    но такова нямане каквото сега има никога не е имало.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Нали ти казах, мога да съдя по учебниците и по информацията която е стигнала до мен.
    Ето тези неща никога няма да влязат в учебниците, или в масовата преса, защото най лесно е да манипулираш разкрачен народ. С единия крак в соца с другия крачи в бизнеса.

    "През 45-годишното си съществуване комунистическият режим в България е фалирал два пъти - през 1960 и 1987 г., и още един път е бил на крачка от фалита през 1978 г. За да скрие първата катастрофа и да изплати част от натрупания необслужваем дълг към Съветския съюз, генералният секретар на Българската комунистическа партия (БКП) Тодор Живков еднолично и без да уведоми нито правителството, нито партийното ръководство, е продал на Москва стратегическия златен резерв на страната, натрупан до 9.ІХ.1944 г."
    "През самата 1990 г. политическите наследници на Живков съобщиха официално за фалита на държавата, като тогавашният премиер Андрей Луканов обяви едностранно мораториум върху плащанията по външния дълг, който се оказа над 10 млрд. долара и за който българските граждани не подозираха."

    Ето и линк http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2007/..._na_komunizma/

    Ще си позволя и един съвет към младите колеги. Оставете родителите си да живеят със своята носталгия по отминалата младост, която свързват със соца, направте така че и вие да се връщате един ден към своята младост и да казвате "Ето това аз съм го създал с труд и акъл." Дядовците ни мразеха комунизма, бащите ни го харесват, ние градим свой собствен живот.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    .
    Но искам от теб да погледнеш реалното БВП за последните 30-40 години - ще останеш в шах.
    https://www.google.bg/publicdata/exp...RV&hl=bg&dl=bg
    https://www.google.bg/publicdata/exp...UR&hl=bg&dl=bg

    ШАХ !

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик

 

 
Страница 5 от 87 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •