Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 87 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 861
  1. #631
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Сравненията хем са, хем не са коректни. Това, което се добавя сега в общата картина са напр. парите за здраве, образование и други услуги, без които не може /напр. интернет, кабелна телевизия, компютри и мобилни телефони/. Колата също вече е жизнена необходимост, на времето се ползваше само за ходене на село веднъж седмично. На почивка ходехме на бунгало и си носехме щайгите с чушки и домати от село и напазаруваните предварително от магазина продукти. Сега първо питаме има ли климатик в хотелската стая. Така че нещата са и сравними и несравними, просто стандарта ни и претенциите ни са различни. Ходете на палатка на почивка, ходете пеш на работа, имайте къща на село и гледайте там домати и прасета, откажете се от мобилен телефон, интернет и кабелна телевизия и т.н., и т.н. Така че, Емо, 700 лв заплата при сегашните ни нужди в София са едно нищо, а в далечната провинция са мечтата на повечето хора /колкото са останали/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #632
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Сравненията хем са, хем не са коректни. Това, което се добавя сега в общата картина са напр. парите за здраве, образование и други услуги, без които не може /напр. интернет, кабелна телевизия, компютри и мобилни телефони/. Колата също вече е жизнена необходимост, на времето се ползваше само за ходене на село веднъж седмично. На почивка ходехме на бунгало и си носехме щайгите с чушки и домати от село и напазаруваните предварително от магазина продукти. Сега първо питаме има ли климатик в хотелската стая. Така че нещата са и сравними и несравними, просто стандарта ни и претенциите ни са различни. Ходете на палатка на почивка, ходете пеш на работа, имайте къща на село и гледайте там домати и прасета, откажете се от мобилен телефон, интернет и кабелна телевизия и т.н., и т.н. Така че, Емо, 700 лв заплата при сегашните ни нужди в София са едно нищо, а в далечната провинция са мечтата на повечето хора /колкото са останали/.
    Така е, но ако ще живея, за да си платя сметките и да купя нещо за хладилника, по-добре да не живея! Само за нафта харча 150-180лв на месец!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  3. #633
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Хората са бедни .3 дена преди нова година на паркинга на кауфланд игла да хвърлиш няма къде да падне

  4. #634
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Така е, но ако ще живея, за да си платя сметките и да купя нещо за хладилника, по-добре да не живея! Само за нафта харча 150-180лв на месец!
    Ами защо си още на нафта да те питам аз? На мен толкова ми излиза тока за зимните месеци на апартамент 140кв.м. с всичките домакински техники, осветление, компютри и каквото още се сетиш. Само готварските котлони са на газ. Една бутилка за 2-3 месеца. Отопление с 4 климатика (две мулти сплит системи). А доколкото знам Симеоново е газифицирано.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #635
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Според мен нафтата му е за колата.

  6. #636
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Според мен нафтата му е за колата.
    Ха, ха... и аз така си мисля, но той колегата - по - умен.

  7. #637
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха... и аз така си мисля, но той колегата - по - умен.
    А аз, че кисне в нея ръждави болтове, за да им развие гайките!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #638
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А аз, че кисне в нея ръждави болтове, за да им развие гайките!
    Нафтата е за колата, 'щото навъртам по 60км на ден в София. Трябва да взема да помисля за (гр)адския транспорт - на нафта до метрото, ама май сметката няма да намалее особено!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  9. #639
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Както съм писал : човек се учи докато е жив. Днес съм направо втрещен -ето.

    мнение: -"Така както Русия е грабила България, никой не го е правил. И продължава да го прави."...

    отговор: - " Да много ни ограби ма направо фалирахме. Забравихте ли субсидиите от СССР? 400 милиона долара годишно за земеделие? 2 милиарда годишно за бюджета. Реекспорта на петрола или и това е грабеж за българия? Продажбата на оръжие без платен патент за производство? " ....

    Моля ,дайте линк където да прочета за твърдението в отговора. Такова чудо не съм и чувал - моля помагайте, не ме оставяйте да умра в неведение.

    пп.Ориджинал---пушалка. Не задавам въпроса там, защото не ми се спори с радио -ехото на Москва.

  10. #640
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    Търси отговора в класиците ни ...

    http://www.extremecentrepoint.com/archives/335
    Nil satis nisi optimum

 

 
Страница 64 от 87 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •