Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21

Тема: точилар

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ако изглеждат като "минати на фреза" то това трябва да е най - грубата работа. А и не се минават на фреза.
    Когато си купувам нови зоната на заточване изглежда по същия начин.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Когато си купувам нови зоната на заточване изглежда по същия начин.
    Тази повърхност се минава на шлайф. Има специален уред който се поставя на желания от нас ъгъл и така се шлайфа. Аз съм си конструирал сам такава и си ги точа в нас. Дори има възможност да се поставят и ножовете на длетата за дърворезба и рендетата.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    07.06.2012
    Мнения
    12
    Аз носих 2 комплекта ножове при майстор Карник и човека си ми каза, че едните са калпави. Но аз си го знаех предварително. Преди тъста ми се грижеше за заточването на циркулярните триони и ножовете за абрихта. Носеше ги в дърводелната на КРЗ Одесос, там си има точилар с нужните машини. Перфектно ставаха, но тъста почина и нямам координатите на точиларя.
    За който иска да се справя сам ето едно приспособление https://www.youtube.com/watch?v=SvckHcLN0fc

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kgochev Виж публикацията
    Аз носих 2 комплекта ножове при майстор Карник и човека си ми каза, че едните са калпави. Но аз си го знаех предварително. Преди тъста ми се грижеше за заточването на циркулярните триони и ножовете за абрихта. Носеше ги в дърводелната на КРЗ Одесос, там си има точилар с нужните машини. Перфектно ставаха, но тъста почина и нямам координатите на точиларя.
    За който иска да се справя сам ето едно приспособление https://www.youtube.com/watch?v=SvckHcLN0fc
    Хубава идея. Ха, ха... а какво правим, ако все пак сме намерили в някоя дъска пирончеее? Търкаме до припадък и оставаме без ръце. Този метод е добър, след като се минат на шлайф, за да се обере осенъка.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Колега solaris60 можели няколко снимки на приспособлението което си си конструирал и да ни разясниш как работи?
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Тази повърхност се минава на шлайф. Има специален уред който се поставя на желания от нас ъгъл и така се шлайфа. Аз съм си конструирал сам такава и си ги точа в нас. Дори има възможност да се поставят и ножовете на длетата за дърворезба и рендетата.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Колега solaris60 можели няколко снимки на приспособлението което си си конструирал и да ни разясниш как работи?
    Може, но на малко по - късен етап. Трябва да отида на пчелина.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Слънчо , ти си преценяваш .

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Колега solaris60 можели няколко снимки на приспособлението което си си конструирал и да ни разясниш как работи?
    Ето една снимка на машинката за точене на ножове за абрихт(планя)

    CAM00079.jpg

  9. #19
    1. Няма лоши и добри , хубави и грозни . Има ножове от бързорезна стомана HSS на които е гравирано HSS и ножове от друга стомана в повечето случеи CrV .
    2. Машините за заточване на плоски ножове са със чашковиден абразивен инструмент. Работната повърхност на инструмента е челото му или за по нагледно да го кажем гърлото на чашата . Ножовете се застопоряват на магнитна маса статично в комплект както са на вала било по 2,3 или 4 бр . Работните движения са две . Въртеливо на абразивният инструмент и възвратно постъпателно праволинейно по направляващи на инструмента заедно със задвижващата го ос а в повечето стари модели и заедно с електродвигателя .
    3. При липса на такава машина и аз ги заточвам на подобно приспособление като колегата Solaris60 . Което е по-неприемливия вариант от технологична гледна точка
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    При липса на такава машина и аз ги заточвам на подобно приспособление като колегата Solaris60 . Което е по-неприемливия вариант от технологична гледна точка
    Това приспособление е направено за когато няма накъде, а трябва да се свърши работа.
    Едно пояснение: Държача на ножовете има възможност за движение по х, у, фиксиране ъгъла на ножа и 90+ градуса.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •