Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 27
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Я да видя аз кой вилнее из морската градина на БУРГАС!!! Така е ,заслужава си да ги имаш около пчелина.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972

    Днес на ранчото на Младен проверихме градежа на питите в отводките и с него видяхме в няколко декоративни дървета насадени от него гъмжило от пчели по цветовете.Като застанахме отдолу под тях буквално се чуваше силно жужене.Явно растенията отделят нектар.Моментално се сдобих с няколко издънки и ги посадих на пчелина.
    Това дръвче се казва вълнист шмак - Rhus typhina. Наистина е много посещавано от пчелите. Като кацнат върху цвета и се забравят. Сякаш се опияняват.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Станко, незнам как се казва дървото но не ли неподходящо края на юни да се засаждат дръвчета? Защо не ги остави за есента?
    Абсолютно си прав приятелю.Сега е най-неподходящото време да присаждаш дръвчета в период на вегетация.Младен ги скубеше защото бързо му заемат ппространството и аз реших да ги вкопая пък какво излезе.Издънки има още и есента или пролетта ще посадя отново.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Дървото се казва "еланто" имаго в кръстословиците ! wink; :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Не е "еланто". Явно имаш предвид айлант (Ailanthus glandulosa) - повсеместно разпространено и доста нахално дърво, произхождащо от Китай и появило се у нас още през годините на турското робство.[/img]

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от Стефан
    Не е "еланто". Явно имаш предвид айлант (Ailanthus glandulosa) - повсеместно разпространено и доста нахално дърво, произхождащо от Китай и появило се у нас още през годините на турското робство.[/img]
    Да колега , просто така го наричат в някой райони и кръстословици !
    Невсичко с две бузи е лице !

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Искам пак да уточня - Дръвчето за което пита колегата Станко, е вълнист шмак - Rhus typhina, който няма нищо общо с айланта - Ailanthus glandulosa. Шмака е храст до 5 м висок, а айланта е дърво. На пръв поглед двете растения си приличат, но иначе са от тотално различни семейства. За шмака имам наблюдения, че привлича пчелите, а за айланта нямам. Някой ако има, може да пише.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Стефан
    Искам пак да уточня - Дръвчето за което пита колегата Станко, е вълнист шмак - Rhus typhina, който няма нищо общо с айланта - Ailanthus glandulosa. Шмака е храст до 5 м висок, а айланта е дърво. На пръв поглед двете растения си приличат, но иначе са от тотално различни семейства. За шмака имам наблюдения, че привлича пчелите, а за айланта нямам. Някой ако има, може да пише.
    И той ги привлича.При нас има много и цъфтят по едно и също време.И в неговите цветове съм виждал доста пчели.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Това ли е айлант дървото за което стана въпрос.Ако е това по време на цъфтежа имаше добро посещение от пчели.


    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Да, това е айлант.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •