Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 76
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски

    Тестобъркачка

    Здравейте искам да си взема тестобъркачка или да си я направя.Та имам няколко въпроса и те са.Трябвали бъркалката да се върти или може и стационарна и дали стандартните които са за тесто ще бъркат медни питки? Защото ми се струва че медната питка е по твърда от тестото.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Ако намериш на сметка - купувай, върши работа. Аз забърках близо 200 кила питки в такава... да, захарното тесто натоварва повече машината, но като се пълни до половината е ОК.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Според „бат тянко“ който твърди че дълги години се занимава с тестомесачки и аз му вярвам, спираловидните са по добри от виличните!

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Здравейте искам да си взема тестобъркачка или да си я направя.Та имам няколко въпроса и те са.Трябвали бъркалката да се върти или може и стационарна и дали стандартните които са за тесто ще бъркат медни питки? Защото ми се струва че медната питка е по твърда от тестото.
    При закупуването обърни внимание на това от какъв материал е съда /легена/. Има стари от алумин, както и това дали работи на 220в или 380в. Ако не разполагаш с трифазен ток, не си купуваай такава на 380в, не че не можеш да й смениш двигателя, но ще себръкнеш с поне 150 лв допълнително. Подвързванията с пускови кондензатори, за да я обърнеш на от 380в на 220 в, не вършат работа /губиш много от мощността/, а тя ще ти трябва за объркването на питките. Иначе тестомесачките вършат перфекта работа, която няма как да я свършиш на ръка особено за по-голямо количество медено тесто - ще останеш без ръце. Моята съм я закупил втора ръка внос от Германия за 450 лв, 380в, вилъчна, събира около 30-35 кг материал. По обяви може да ги намериш за около 600-800лв.
    Keep Walking...

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Спиралните тестомесачки, са по-добри защото във тях може да омесите и един килограм тесто.Казвам го на база дългогодишен хлебарски опит.Не че във виличните е невъзможно, но е по-трудно.Вместимоста им се определя на литри.Например-20 литрова побира 10 килограма тесто.Същата такава нова турска струва приблизително 2000 лева.Търсете втора ръка и то сега е момента, преди подготовката за новия летен сезон.Това е за летните курорти.Най-добре трифазна друга е мъка.Най-добри, както и колите са италианските.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За да месите питки трябва пудра захар.Не намерих такава тема ,за това бихте ли споделили как мелите захарта.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Във фуражомелка на най-ситното.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Във фуражомелка на най-ситното.
    А няма ли опасност захарта да се карамелизира, да полепне по машината и тя да изгори?


    А иначе най-добри питки стават, когато рецептата не включва употребата на използва пудра захар, а кристална.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    [QUOTE=scutellator;76461

    А иначе най-добри питки стават, когато рецептата не включва употребата на използва пудра захар, а кристална.[/QUOTE]

    Никога не съм чувал и правил питки с кристална захар .Ако споделиш рецепта и подробности ,големия ми проблем с меленето отпада.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Дони, пак разцепи мрака!Няма да се учудя някой тарикат да я започнал да я мели за икономия, а останалите на стадния принцип-след него.Почти съм сигурен, че на кристали тестото ще поеме повече от 4 части спрямо меда.Така че нека Скутелаторчето да каже.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •