Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Спорет теб правилно ли е сестра и брат да ги караж да се заплождат за да получиш нещо?
    Аз например,като закупя апарата за из.осеменяване от там ще започна.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    А по времето на социализма е имало.......
    По времето на социализма, доста неща имаше, както и много неща нямаше, но това е друга тема...

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    По времето на социализма, доста неща имаше, както и много неща нямаше, но това е друга тема...
    Сори ,но не се удържам. Освен вятър да вее знамената ,друго нямаше.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сори ,но не се удържам. Освен вятър да вее знамената ,друго нямаше.
    Разни хора, разни идеали.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    а, ако бащините семейства ги подхранваме рано напролет с бабини зъби/трибестан, дали няма по-рано да има полово съзрели търтеи, за колкото се може по-раншно оплождане на майките?

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За ранно създаване на търтеи сложи две готово изградени строителни рамки от двете страни на пилото на 15 март. Така ще имаш готови съзрели търтеи за 1-ви май.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Извинявам се за грешно цитираните цифри. Моята информация се базира на една подробна таблица на Стив Тейбър, от която явно съм запомнил само факта, че изкуствено осеменените майки са с по-малко сперматозоиди от естествените. Има си причина това да е така. Довечера ще я публикувам, че сега трябва да тръгвам за София на среща с проф. Николов от ИАСРЖ.

    По въпроса за това как се правят качествени майки - засега аз само попивам информация, получена от различните "спецове" в тази област. И както навсякъде другаде в пчеларството, противоречията тука също са много. Все още не съм си изградил своя собствена теория, базираща се на здравата логика и на доказаните факти, но когато това стане, ще я споделя във форума и ще можем да я обсъдим.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    .... Ако тя има някакъв дефект, може да отнеме две години докато го установиш, когато вече ще бъде прекалено късно и риска да си загубиш всичките пчели тогава е много голям......
    Не мисля,че риска ще е по-голям.Ами като се закупуват майки по програмата от майкопроизводителите,защо о ги продават на парче и не ги е еня,дали са качествени,имат ли дефект или не,интересуват ги парите,риска не е ли по-голям?А с майката,която аз имам и с опита ми,не мисля,че крайния резултат ще е по-лош.
    Този пост е редактиран от пчелар; 17.11.2015 в 21:28. Причина: правописна

  9. #19
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от пчелар Виж публикацията
    .....А с майката,която аз имам и с опита ми,не мисля,че крайния резултат ще е по-лош.
    Ами щом имаш такъв опит, нямаше нужда тогава да питаш. Тъкмо така щеше да натрупаш още по-голям опит, а сега, при положение че обръщаш внимание на чужди съвети, ние ти отнемаме тази възможност.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ...... при положение че обръщаш внимание на чужди съвети, ние ти отнемаме тази възможност.
    Да,имам добър опит в майкопроизводството,защот го правя по наследство.А това,че не ми беше ясно относно бащините с-ва и попитах,обида ли беше?И на кои чужди съвети обръщам внимание не разбрах?

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •