Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 164
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Списъка не е актуален ,
    но Матеев е прав за средния добив от 20 до 30 кг единични семейства дават и по високи добиви ,но сметнато средно от всички кошери цифрата е тая,

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    От последната снимка се добива доста добра представа за добива.
    Ааааа ,ами човека си има шекеростанция ! На ти добив ех ,че кеф !!!

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    За кошер би трябвало да се приема семейство само с една майка. С две или повече би трябвало да е комплекс. В такъв случай може да се извади и един тон от кошер.
    Че то може и 5 тона мед да се извадят.........ама за 20 години....

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тези дни ще имам среща с представители на централата на БАБХ в София - точно с тази дирекция, която се занимава с информационните технологии. Срещата ще е именно за пчеларския регистър и за това как данните от него могат да се използват за подпомагане на една автоматизирана пчеларска оповестителна система за пръсканията. Та на тази среща ще повдигна и въпроса за качеството на данните в този пчеларски регистър. Ако трябва - дори съм готов да им окажа безплатна техническа помощ. Крайната цел е данните в този регистър във всеки един момент от време да са верни и точни. Все още не знам какъв им е проблема, но ще имам шанса да се запозная на място с него и при желание от тяхна страна да им помогна да го разрешат.
    При мен всичко си е Ок, актуално както по пчелини, така и бройките си отговарят. Също и положението и при други познати. Просто тия несъществуващите пчелини, за тях никой не е уведомил БАБХ, и съответно те(администрацията, писарушките) няма как да знаят, че въпросният пчелин не съществува - може би тоя контрол трябва да се вмени на участаковите лекари, примерно пчелар на който не са му заверени дневниците за профилактичните прегледи, да ходят, да го "наглеждат" съществува ли, има ли го, няма ли го...

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    При мен всичко си е Ок, актуално както по пчелини, така и бройките си отговарят. Също и положението и при други познати. Просто тия несъществуващите пчелини, за тях никой не е уведомил БАБХ, и съответно те(администрацията, писарушките) няма как да знаят, че въпросният пчелин не съществува - може би тоя контрол трябва да се вмени на участаковите лекари, примерно пчелар на който не са му заверени дневниците за профилактичните прегледи, да ходят, да го "наглеждат" съществува ли, има ли го, няма ли го...
    За какъв ги правихме тогава тия регистрации и пререгистрации на пчелините? За какво си губихме толкова ценно време?

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Искрене ,но не фигурират и много пчелини който се направиха в последно време и според мен пчелните семейства са много повече просто информацията не е опреснена

  7. #47
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    За какъв ги правихме тогава тия регистрации и пререгистрации на пчелините? За какво си губихме толкова ценно време?
    Преди десетина години имах регистрация на пчелина, но понеже, нито тогава, нито сега не го виждам "този" реших да не се занимавам повече с глупости. Не кандидатствам по програми и за субсидии, така че, майната и на статистиката.

  8. #48
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...Средния добив е някъде около 20 кг. Това с 80-те килограма е възможно за някои кошери в някои пчелини, но твърдения че това е среден добив от цял един пчелин - това е просто разтягане на рибарски локуми. Може би с двумайчини семейства това да е възможно, но тогава ако се раздели меда на двете майки, пак ще се получи около 30-40 кг. на майка.

    Не ми се сърдете, но според мене всичките тези огромни цифри, които ги цитирате, са поредният пчеларски мит или поредното избиване на пчеларски комплекси. .....
    Стационарен пчелин, с една майка, брой семейства 25. Среден добив на пчелина 100 - 150 кг/семейство... 70-80 кг се добиваха преди 2009 година след това имаше някой промени та от 2010 насам под 100 кг среден добив не е падал.... като справка тази година 2015 от 25 семейства - 2,5 тона мед
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Стационарен пчелин, с една майка, брой семейства 25. Среден добив на пчелина 100 - 150 кг/семейство... 70-80 кг се добиваха преди 2009 година след това имаше някой промени та от 2010 насам под 100 кг среден добив не е падал.... като справка тази година 2015 от 25 семейства - 2,5 тона мед
    Еееееее, та как на един кошер ме му мина котка път?

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Не му придиряйте чак толкова на регистъра! Грешки, незаписани и отписани сигурно има доста. Има процедура за регистрация, но няма такава за отрегистрация. Важна е обобщената информация и изводите, които могат да се правят на нейна база.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •