Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 164
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    От една паша или говориш за годишен добив?
    Ами тези 150 кила които написа по - горе си мисля, че са годишен. Ха, ха... дано да не излезнат, че са от една паша.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    В Израел,наровете и маслините са като джанките в България-демек повсеместни.Кактуси и тръни също.Има не само портокалови плантации,а и маслинови,бананови,лимонов и,райска ябълка и др.Там за пръв път видях рояк с изградени далаци на една фурма,но тогава преди 22г още не се интересувах от пчели.Топлината и влажността са постоянни.Активния сезон е мин.9 месеца.Температурите през януари-февруари едва достигат 0*.Пустиня от Хайфа до Беер-Шева(в пустинята Негев) почти няма.Има тук-таме каманаци без растителност,но почти всичко е облагородено.Навсякаде и извън населените места се напоява-капково.Взимат водата предимно от Средиземно море,обезсоляват я и.....Има 2-3 месеца през които напича яко(обикновено следобед),през,които нашите пчели със сигурност нямаше да работят,но техните.....Посочените добиви са напълно реализуеми..

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Че то и днес в България има пчелари, които гонят 100кг средни добиви.
    Аз ги гоня, ама те бягат.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Някой има ли данни колко тона мед се произвеждат годишно в България?
    В България средногодишно се произвеждат някъде около 10-12 хиляди тона мед от около 500-600 хиляди кошера. Средния добив е някъде около 20 кг. Това с 80-те килограма е възможно за някои кошери в някои пчелини, но твърдения че това е среден добив от цял един пчелин - това е просто разтягане на рибарски локуми. Може би с двумайчини семейства това да е възможно, но тогава ако се раздели меда на двете майки, пак ще се получи около 30-40 кг. на майка.

    Не ми се сърдете, но според мене всичките тези огромни цифри, които ги цитирате, са поредният пчеларски мит или поредното избиване на пчеларски комплекси. Все едно да отидете в рибарски форум и да ги попитате каква е средната дължина на рибите в България - ще получите отговор, че е поне 80 сантиметра.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тези 10-12 хил. тона се спрягаха преди 5-6 години и мисля, че ставаше дума само за износа. Въобще в пчеларството в цяла Европа май е голяма каша. Спец в БГ никой не знае колко са семействата, колко са пчелините, колко е добива. Евентуално някой знае колко е вноса и износа ама как да достъпим до тази информация не знам. Никъде не откривам в Европа ясна статистика за цени. В САЩ всеки месец има справка за цени количества и т.н. Тука десетки години гадаем каква е едровата цена в Германия. Въобще пълна мъгла.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Ето този човек със мустака:
    http://beeman.se/biodling/2004/2004_1-nf.htm

    допреди да се пенсионира вадеше годишно по 90 тона мед от 500 кошера
    От последната снимка се добива доста добра представа за добива.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В България средногодишно се произвеждат някъде около 10-12 хиляди тона мед от около 500-600 хиляди кошера. Средния добив е някъде около 20 кг. Това с 80-те килограма е възможно за някои кошери в някои пчелини, но твърдения че това е среден добив от цял един пчелин - това е просто разтягане на рибарски локуми. Може би с двумайчини семейства това да е възможно, но тогава ако се раздели меда на двете майки, пак ще се получи около 30-40 кг. на майка.

    Не ми се сърдете, но според мене всичките тези огромни цифри, които ги цитирате, са поредният пчеларски мит или поредното избиване на пчеларски комплекси. Все едно да отидете в рибарски форум и да ги попитате каква е средната дължина на рибите в България - ще получите отговор, че е поне 80 сантиметра.
    Благодаря! Това горе долу се покрива и с моите сметки. Ето малко данни според последната версия (от септември 2015г) пчеларски регистър:
    - регистрирани пчелини - 16332бр
    - пчелни семейства - 755517бр.
    Качвам и целия регистър тук, който иска да го ползва. Този път той е доста по-грамотно направен и от него могат да се извлекат доста интересни данни, включително и да се изготвят карти по области и общини.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Направи ми впчетеление, че този човек работи поне с 20л хранилки!
    05-01.jpg

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Направи ми впчетеление, че този човек работи поне с 20л хранилки!
    05-01.jpg
    Предполагам, че човека гони високи добиви....

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ееее какво , вие сега завиждате ли?

 

 
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •