Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 174

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Вярвате ли в свръхестественото, паранормалните явления или чудодейните излекувания?

    Отварям поредната странна и интересна тема, в която можем да споделяме неща и събития, които се считат за ненормални или невъзможни от позицията на съвременната наука. Да, ама понякога те се случват, напук на физическите закони или на научните разбирания за това как е устроен света.

    Предполагам че всеки ще може да разкаже по някакъв случай, който се е случил лично с него, и който няма разумно обяснение от гледна точка на съвременната наука или технологии. Аз също ще разкажа това онова, което според мене е невероятно, но е факт, че се е случило.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Първо ще разкажа за най-близкото във времето събитие, което е почти невероятно, но е факт че се получи. Няма да повярвате ......

    Преди около 3 седмици в една от темите за световните конспирации някой публикува книгата на Ян ван Хелсинг "Не пипай тази книга!". Заинтересувах се от нея и започнах да я чета. Книгата е над 500 страници и ми отне почти 2 дена, докато я прочета цялата. В нея се разказват много интересни неща за произхода на живота на земята, за извънземните, за това кой е създал Homo Sapiens, за илюминатите, световното господство и за какво ли не още. Интересен е стила на автора. От една страна приказва всякакви небивалици, но от друга страна за всяко едно свое твърдение той привежда доказателства, които могат да бъдат проверени. Дори и нещо повече - автора лично е обикалял по света и е посетил хиляди места, за да се запознае лично с една или друга невероятна археологическа находка или доказателство за неговите безумни идеи. Четейки книгата, човек няма как да не си зададе въпроса: "Ами ако всичко това е истина?".

    За който му е интересно, още веднъж давам линк към тази книга: ian.van.helzing-ne.pipai.tazi.kniga.pdf

    Та някъде из дебрите на тази книга аз попаднах на следното твърдение, за което се привеждат много доказателства. Твърдението е следното: Мисълта управлява материята !!! Става въпрос, че ако нещо го желаеш много силно, и повярваш наистина в него, то няма как да не се случи. Има много примери в подкрепа на това твърдение, включая и за чудодейни излекувания. Аз обаче повярвах само в едно от тези твърдения, което ми изглеждаше поне малко от малко разумно и логично.

    Накратко - автора цитира експеримент на един хипнотизатор, който под хипноза е успял да накара възрастни хора с много лошо зрение да прочетат пасажи от някаква книга със ситен шрифт, но без да ползват очила. След излизането от хипнозата за да прочетат отново същия пасаж, се е наложило да си сложат очилата, които са с много диоптри. Този експеримент всъщност се е явявал доказателство, че няма такава болест като КЪСОГЛЕДСТВОТО. Целия проблем на хората с очила е, че те самите си мислят, че без очила не могат да виждат. След като мисълта си е въобразила, че има проблем, то той се появява наистина и на физическо ниво. Лечението - ами няма нужда от лечение. Просто човек трябва да повярва, че лошото зрение е функция на собственото му съзнание, а не на някакви физически проблеми с неговите очи - леща, ретина или нещо друго.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами аз повярвах и ЗАХВЪРЛИХ ОЧИЛАТА. Беше ми любопитно дали наистина може да се получи и ооооооо чудо .......... получи се. От 3 седмици не съм слагал очила и с всеки изминал ден зрениято ми се подобрява все повече и повече.

    От около 10-15 години нося очила 1.5 диоптъра и в последно време усещах, че те вече не ми помагат. Буквите на компютъра ми се мажеха, въпреки че ги бях увеличил на 125% в Internet експлорера. Самата книга на Ян ван Хелсинг я четях на очила и буквите ми се размазваха, въпреки че шрифта е много едър (вижте сами). Бях си решил, че е крайно време да отида на очен лекар, и най-вероятно той щеше да ми изпише нови очила с 2.5 или дори 3 диоптъра.

    След прочитането на книгата реших да направя експеримент, и той се оказа УСПЕШЕН. Захвърлих очилата да стоят далече от мене, защото ръката ми непрекъснато ги търсеше, когато седнех на компютъра. Първите 2-3 дена се мъчих, четейки размазани букви, но непрекъснато поддържах тази мъка, като постепенно намалявах размера на буквите на екрана на компютъра. Стигнах до нормалните 100% (каквито са базовите настройки) и след това преминах на GSM-а. На него буквите са много ситни, но аз насила се мъчех да ги чета. И дори си доставях садистично удоволствие, намалявайки ги все повече и повече и мъчейки се да ги чета.

    Към днешна дата нямам абсолютно никакви проблеми със зрението. Спокойно и без размазване чета и най-дребните букви от GSM-а. Това за близки разстояния. За далечни разстояния зрението ми също се подобри - вече мога да прочета листенцата по дървета, намиращи се на 50 или дори на 100 метра от мене. Ако искате вярвайте или не, но при мене се получи. Захвърлих очилата и сега горещо се надявам, че това ще е веднъж завинаги. Зрението ми дотолкова се подобри, щото на екрана на компютъра като се загледам в сивата лента на форума, и като се понапъна малко, виждам дори растера от черни и бели точици.

    На практика вече забравих, че някога съм носел очила. Дори и вече не ги знам къде се намират - захвърлих ги и забравих за тях. Днес обаче дойде един колега да обсъждаме нещо по електронната система за кошерите, и започна да се взира в екрана, като си извади очилата и дори с тях не виждаше добре. И това ме подсети, че само преди 3 седмици аз бях същия - ха-ха ...... И реших да се похваля във форума, пък дано да съм полезен на някой друг, който реши да повтори моя експеримент.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В основата на експеримента стои моята ВЯРА, че това е възможно, както и малко здрава логика. Всички знаят, че на стари години лещата на очите си намалява еластичноста, и за да може да се сгъва насам-натам е необходима по-голяма мускулна сила. Започват да се проявяват сиптоми с леко размазване при наблюдение на дребни обекти преди всичко на близко разстояние, и човек веднага бяга при очния лекар, който с удоволствие му изписва очила със съответния диоптър (все пак после ще си ги купиш от него тези очила). Слагането на очила решава проблема, но създава нов по-голям проблем - ПРАВИ МУСКУЛИТЕ НА РЕТИНАТА ПО-ЛЕНИВИ. А когато даден мускул не го използваш интензивно, той става все по-слаб и по-слаб.

    Каква е алтернативата? Ами алтернативата е човек да засили тези мускули посредством интензивни упражнения.

    Какви са упражненията? Ами много просто - гледа се наблизо и веднага след това се гледа надалеко. И така 100, 1000 или 10 000 пъти. Това прави мускулите на очите много по-силни и освен това раздвижва лещите на очите, правейки ги по-гъвкави.

    И най-важното - ВЯРАТА, ЧЕ ТОВА Е ВЪЗМОЖНО. Ако човек наистина повярва, невъзможните неща стават възможни, и аз вече имам едно доказателство в подкрепа на това твърдение.

    А ако случайно главата ви заболи от тези упражнения, не си мислете, че вината е в тях. Вината е в метиловия алкохол на ракията, която сте сварили тази година. Просто сменете ракията с миналогодишна и всички сиптоми ще изчезнат.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    А стига бе - ти си открил топлата вода. Ти това сега ли го научаваш? Не за зрението - за ВЯРАТА?

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Една книга на Владимир Леви -" Изкуството да владееш себе си". Дано да ви е интересна.


    http://www.omda.bg/uploaded_files/images/knigi/levi.pdf
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В основата на експеримента стои моята ВЯРА, че това е възможно, както и малко здрава логика. Всички знаят, че на стари години лещата на очите си намалява еластичноста, и за да може да се сгъва насам-натам е необходима по-голяма мускулна сила. Започват да се проявяват сиптоми с леко размазване при наблюдение на дребни обекти преди всичко на близко разстояние, и човек веднага бяга при очния лекар, който с удоволствие му изписва очила със съответния диоптър (все пак после ще си ги купиш от него тези очила). Слагането на очила решава проблема, но създава нов по-голям проблем - ПРАВИ МУСКУЛИТЕ НА РЕТИНАТА ПО-ЛЕНИВИ. А когато даден мускул не го използваш интензивно, той става все по-слаб и по-слаб.

    Каква е алтернативата? Ами алтернативата е човек да засили тези мускули посредством интензивни упражнения.

    Какви са упражненията? Ами много просто - гледа се наблизо и веднага след това се гледа надалеко. И така 100, 1000 или 10 000 пъти. Това прави мускулите на очите много по-силни и освен това раздвижва лещите на очите, правейки ги по-гъвкави.
    Ето едно потвърждение на разсъжденията на Матеев относно възстановяването на зрението:https://www.youtube.com/watch?v=xd76PCrQKx8

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Абе усещам аз, че покрай мене много от по-възрастните пчелари ще захвърлят очилата.

    Покрай манията ми да правя упражнения на очите си, изглежда вече прекалих, защото вече толкова ясно виждам буквите по компютъра, щото ако малко се приближа до екрана, вече започвам да виждам и точиците, от които те са съставени. Това вече е малко прекалено - дори като младеж не съм имал толкова добро зрение. Повечето полутонове по лентите на форума ги виждам като редуващи се светли и тъмни точици, а това е малко дразнещо. Нарочно се отпускам назад и се облягам на стола, като така екрана се отдалечава от очите ми на повече от метър, и се кефя колко добре виждам дори и най-малките букви.

    Явно процеса на подобряване все още не е завършил. Явно може да се постигне много повече - още и още и още. Сега вече смело и уверено мога да препоръчам и на други колеги с очила - опитайте. Получава се. Ефекта е невероятен. Няма да повярвате колко лесно можете да се сдобиете с перфектно зрение.

    Майната и на медицината. Вече не вярвам в нея. Как може нещо толкова лесно и просто да се пази в тайна от нас и да принуждават милиони хора по целия свят да носят очила и допълнително да си повреждат зрението. Всичко е толкова просто и лесно, упражненията за очите са толкова лесни и забавни и ефекта на излекуване се получава толкова бързо. Чак невероятно. Започвам да си мисля дали няма и други уж "нелечими" болести, които всъщност да могат да се лекуват лесно и бързо.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ами аз повярвах и ЗАХВЪРЛИХ ОЧИЛАТА...
    Розовите ли или черногледите очила захвърли?... - от по нататъшното ти участие във форума ще си проличи.

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Розовите ли или черногледите очила захвърли?... - от по нататъшното ти участие във форума ще си проличи.
    Захвърлих очилата с диоптри.

    Понеже темата за зрението ми стана интересна, днес се разрових за допълнителна информация по въпроса. Интересно ми беше КАКВО ВСЪЩНОСТ СЕ СЧИТА ЗА НОРМАЛНО ЗРЕНИЕ? Разрових се из интернет и ето какви факти научих:

    1. Човешкото око се състои от около 130 милиона черно-бели пиксела (пръчици) и само от около 7 милиона цветни пиксели (колбички).
    2. Ъгъла ни на виждане е около 155 градуса в хоризонтално направление и 130 градуса във вертикално.
    3. Може да се приеме, че човешкото око представлява матрица с размери 13 000 на 10 000 пиксела.
    4. Разстоянието, при което човек трябва да вижда най-добре и да разпознава най-много пиксели е 25 сантиметра.

    Ако приемем, че за правилното и качествено изписване и разпознаване на една буква от азбуката е необходима матрица с размери около 30 на 30 пиксела (около 900-1000 пиксела), то тогава най-дребната буква, която човек може да види от разстояние 25-30 сантиметра, би трябвало да е с размери около 0.5х0.5 mm. Респективно от 50 сантиметра трябва да виждате букви с височина 1 mm, а от 1 метър разстояние - букви с височина 2 мм. Ако това е така при вас, значи нямате никакви проблеми със зрението.

    Това е теорията. Аз си направих този тест и се оказа, че наистина мога да видя и прочета букви с размер 0.5х0.5 mm, но не от 25-30 сантиметра, а от 35-40. От 50-60 сантиметра чета букви с височина 1 mm, а от 1 метър чета букви с височина 2 mm, че дори и малко по-ситни. Това е границата на възможностите на човешкото око, и определено може да се каже, че аз вече съм я постигнал. По-добро няма как да се постигне. Трябва да се има предвид факта, че съм на 55 години и че всички мои набори носят очила. Аз обаче ги захвърлих и сега мога да се похваля със зрение на младеж. А който не вярва, когато се срещнем някъде по пчеларските сбирки, нека да ме пробва .....

    Ето един файл с полезна информация за човешкото зрение: Optics - Lecture 25.pdf

    За тестове използвам хартиена карта на България, на която селата наистина са написани с букви с височина 0.5 mm. Подобни букви можете да получите и със GSM-a си, като изкуствено намалите изображението.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •