Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 174
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Абе нямам ама помислих,че може да е объркала и профилактично ги изкопах .
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Сетих се и за друг случай-по точно за чудодейно излекуване.Една приятелка на баба ми се разболяла тежко.Лекари диагнози чудесии няма лек,а жената не се подобрява,а напротив!Тогава една вечер по време на една криза казала на сина си и мъжа си-Носете ме в църквата!Те хората се същисали.Ама тя настоявала.Там какво е станало незнам,но оттогава е излекувана и сега хвали господ!Относно болестите и мъките които носят някои хора искам да кажа,че това е начин Господ да ги приобщи в стадото си.Както когато наказваме децата си за да станат по-добри.И да споделя как се различават Дяволските от Господните дела. Много просто-доброто, светлината е от Господ. Лошотията, злобата, тъмнината е от рогатия!
    Чак в Господ не вярвам, но в извънземни, които изпълняват неговата роля защото имат 1000 пъти по-добри технологии от нашите - в това вече вярвам. За съжаление тези извънземни вероятно преследват личните си интереси, а не интересите на човечеството. И ако в миналото или сега ни помагат с нещо, то най-вероятно за в бъдеще ще се наложи да си заплатим всичките вересии, които все още не ги знаем какви са те.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Абе нямам ама помислих,че може да е объркала и профилактично ги изкопах .
    Може би си приел нещата твърде буквално. Може би е имала в предвид плевник, останал от старо време или мястото, където е бил, но после е съборен. Помисли над това! Ако нещо има, то е оставено там преди повече от 50 години.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Може би си приел нещата твърде буквално. Може би е имала в предвид плевник, останал от старо време или мястото, където е бил, но после е съборен. Помисли над това! Ако нещо има, то е оставено там преди повече от 50 години.
    Ха,ха... жената просто е искала да си засее разсада и като нямало кой да поразкопае мястото се е обадила на приятелката си за помощ. Нали са приятелки по думите на Бат Тянко. И ето ти договорката. Жената на Бат Тянко ще му каже, че има злато в двора и той буквално ще го направи на пяна с лопатата. Ей, умни са туй жените.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Една книга на Владимир Леви -" Изкуството да владееш себе си". Дано да ви е интересна.


    http://www.omda.bg/uploaded_files/images/knigi/levi.pdf
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Г-н Матеев, вероятно ще проявите интерес и към книгите на Вадим Зеланд "Пространство на варианти", разбира се, ако не сте го чели.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Чак в Господ не вярвам, .
    Значи не Го търсиш на правилното място...Но,като гледам май си Го открил..Да не би някой от небето да е слязал да ти махне очилата...топло,топло.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Добро утро колеги!Казват,че в днешния ден господ си е почивал,след като е създал Земята.Така,че да използваме циганското лято за разходка и разтуха и да му благодарим!Бъдете всички весели,здрави и засмени и нека Бог да е с нас!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ами аз повярвах и ЗАХВЪРЛИХ ОЧИЛАТА...
    Розовите ли или черногледите очила захвърли?... - от по нататъшното ти участие във форума ще си проличи.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Розовите ли или черногледите очила захвърли?... - от по нататъшното ти участие във форума ще си проличи.
    Захвърлих очилата с диоптри.

    Понеже темата за зрението ми стана интересна, днес се разрових за допълнителна информация по въпроса. Интересно ми беше КАКВО ВСЪЩНОСТ СЕ СЧИТА ЗА НОРМАЛНО ЗРЕНИЕ? Разрових се из интернет и ето какви факти научих:

    1. Човешкото око се състои от около 130 милиона черно-бели пиксела (пръчици) и само от около 7 милиона цветни пиксели (колбички).
    2. Ъгъла ни на виждане е около 155 градуса в хоризонтално направление и 130 градуса във вертикално.
    3. Може да се приеме, че човешкото око представлява матрица с размери 13 000 на 10 000 пиксела.
    4. Разстоянието, при което човек трябва да вижда най-добре и да разпознава най-много пиксели е 25 сантиметра.

    Ако приемем, че за правилното и качествено изписване и разпознаване на една буква от азбуката е необходима матрица с размери около 30 на 30 пиксела (около 900-1000 пиксела), то тогава най-дребната буква, която човек може да види от разстояние 25-30 сантиметра, би трябвало да е с размери около 0.5х0.5 mm. Респективно от 50 сантиметра трябва да виждате букви с височина 1 mm, а от 1 метър разстояние - букви с височина 2 мм. Ако това е така при вас, значи нямате никакви проблеми със зрението.

    Това е теорията. Аз си направих този тест и се оказа, че наистина мога да видя и прочета букви с размер 0.5х0.5 mm, но не от 25-30 сантиметра, а от 35-40. От 50-60 сантиметра чета букви с височина 1 mm, а от 1 метър чета букви с височина 2 mm, че дори и малко по-ситни. Това е границата на възможностите на човешкото око, и определено може да се каже, че аз вече съм я постигнал. По-добро няма как да се постигне. Трябва да се има предвид факта, че съм на 55 години и че всички мои набори носят очила. Аз обаче ги захвърлих и сега мога да се похваля със зрение на младеж. А който не вярва, когато се срещнем някъде по пчеларските сбирки, нека да ме пробва .....

    Ето един файл с полезна информация за човешкото зрение: Optics - Lecture 25.pdf

    За тестове използвам хартиена карта на България, на която селата наистина са написани с букви с височина 0.5 mm. Подобни букви можете да получите и със GSM-a си, като изкуствено намалите изображението.

 

 
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •