Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 152

Тема: АКАЦИЯ

  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Колеги, някой знае ли тази година на каква цена ще изкупуват акациевия мед?
    6,50-7,00 лв

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Васко обилното не означава качество.Многото нектар не означава висока захарност.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    При мен, акацията цъфти обилно, пчелите летят активно. По акацията не забелязвам пчели, а приносът на мед е по-слаб, от очаквания за такава паша. Случва се, макар и рядко, като се застоя на 3-4 метра зад кошерите за по-продължително, някоя пчела да ме нападне.
    При мен пък е точно обратното. Пчелите спокойно си работят, без да ми обръщат внимание и за една седмица от както премина и извадих рапицата вече съм на втори магазин (12 рамков) от акация. Досега такова нещо не ми се е случвало.

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Здравейте,колеги!
    при мен в Ловешко(с.Дебнево) почти нищо не качват в магазините,а акацията е цъфнала преди повече от седмица.Семействата са силни,паша има,но за момента няма резултат.В плодниковите пити има мед и то не малко.Според вас каква може да е причината да не качват в магазините?Говорих с колега от Свищовско и той сподели същата история.
    Опитай това : http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post63355

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    В някои от пчеларските книги съм чел, че в Унгария са създали различни сортове акация с различно време на цъфтеж. Така, акациевата паша се удължава, без да се ползва подвижно пчеларство. Дали е възможно у нас да се намерят такива акации?

  6. #106
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    В някои от пчеларските книги съм чел, че в Унгария са създали различни сортове акация с различно време на цъфтеж. Така, акациевата паша се удължава, без да се ползва подвижно пчеларство. Дали е възможно у нас да се намерят такива акации?
    Там, това е държавна политика (добив на акациев мед), а тука държава нема...

  7. #107
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    В кой район на България пчеларстваш?

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Не са различни сортове акациите.В продължение на много години са направили селекция на ранноцъфтящи и късноцъфтящи акации които се срещат в природата.Впоследствие създават масиви и те така...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    В продължение коментара на Павката, една статия публикувана в бр.23 на "Пчела и кошер", 2000г. Автор е д-р Кънчо Калмуков от Опитната станция в Свищов. Държавна политика - да, но дребен детайл е, че това става под натиска на пчеларите и съответния съюз, разбира се.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	akacia.png
Прегледи:      367
Размер:	2.23 MB
ID:	6862
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте,да попитам на правилното място и с правилно зададен въпрос.Тук при нас има една акация,която цъфти жълта.Мисля,че я наричат китайска или японска,но не съм сигурен.Има ли тук писано нещо за нея? Интересува ме по кое време цъфти?Мисля,че съм виждал жълти цветове и през есента.Благодаря предварително.

 

 
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •