Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 50
  1. #21
    ANIBAL
    Guest
    Никакви проблеми!
    Но гледай входовете да са открити-да няма препятствие/парапет /пред тях.Това значи ,че трябва да повдигнеш кошерите по-високо на терасата.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от bogomila
    Дали е подходящо 2-3 кошера да стоят на тераса на къщата? Опасявам се не само от кражби, но и от животни. Вилата ми е в планината.
    По принцип няма проблеми както е писал колегата по-горе, но си направи сметка, че ти трябва и достатъчно място около тях за обслужването им. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    26.06.2011
    Мнения
    3
    Много ви благодаря за съветите!
    Бих искала да се запиша на курс по пчеларство, но нищо актуалноо не открих в интернет. Живея в София, имате ли някаква информация за такива курсове?

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Попитай в пчеларския магазин на ул. Симеон. Пролетта Мишо Михайлов питаше за желаещи за курс по пчеларство. Магазинът се намира между ул. Мария Луиза и Женския пазар.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    26.06.2011
    Мнения
    3
    Много благодаря!

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2011
    Мнения
    7
    мисля да разположа пчелина на село,имам двор преди беше лозе,сега ще засаждам овошки,по оградата малини,наблизо има полета и дива поляна.подходящо ли е местото .благодаря,нуждая се от всякакви сьвети.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2011
    Мнения
    7
    Здравейте.искам да разположа кошерите си в двора,от источната и западната страна на двора има тухлени огради високи около 2.00м/2.50м това дали е проблем.другото което ме интересува е дали ако засадя целият двор с овошки,медоносни растения и треви ще е достатъчно за пашата през годината,извън двора има поляна на около 1.5км 2.00км има поле обработваемо тази година засадено със слънчоглед.имам 5 нови ЛР кошера...чакам с нетърпение пролетта за да започна но без ваша помощ ще ми е трудно.очаквам вашите мнения и съвети...чаоооо

  8. #28

    Re: моля помогнете

    Цитат Първоначално публикувано от orliniacia
    Здравейте.искам да разположа кошерите си в двора,от источната и западната страна на двора има тухлени огради високи около 2.00м/2.50м това дали е проблем.другото което ме интересува е дали ако засадя целият двор с овошки,медоносни растения и треви ще е достатъчно за пашата през годината,извън двора има поляна на около 1.5км 2.00км има поле обработваемо тази година засадено със слънчоглед.имам 5 нови ЛР кошера...чакам с нетърпение пролетта за да започна но без ваша помощ ще ми е трудно.очаквам вашите мнения и съвети...чаоооо
    Ми за настаняването , където прецениш , че ти е удобно , как да ти каже някой точно там ги настани ако да речем , най добре е кошерите да са ориентирани на юг, а при теб на юг да е да речем срещу входа на къщата, гледай място да е с удобна настилка , входовете на кошерите да не са насочени срещу входната врата на къщата ако има такава,да са по на завед , в голяма близост до входа на кошерите да няма високи насъждения или огради или 2м трева ,и така , а за пашата от овошки и др. медоносна растителност, ако дворът ти не е около 30 дка. хич не се и занимавай , овошки си засаждай с презумцията да имаш плодове за теб или да направиш сянка на кошерите , но ако на 2 км имаш насъждения това е добре , имай в предвид сеитбообръщенията , ако пърчето е едно и тая година е слънчоглед , то догодина ще бъде или пшеница или царевица , не се сещам сега на кого беше най добър предшественик слънчогледа, но така.
    Успех в начинанието.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Здравейте!И аз съм начинаещ.Казвам се Георги и съм от град Добрич.При мен проблемът е,че теренът с които разполагам не позволява друго нареждане на кошерите освен с входа на исток . Какво бихте ме посъветвали при зазимяването на кошерите.как бихте постъпили вие.

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Здравей колега,
    Щом кошерите ти са с изсточен вход (което е най-нормалното положение) пчелите се зазимяават на юг. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •