Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 50
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    От 3 до 5 литра е оптимално. С по-големите е направо мъка, пробвал съм и с 11л. Трима човека 150 литра(50 бутилки по три литра) ги даваме за около час-час и 15мин. Един отваря капаците, другите двама наливат, и първият(обикновенно аз) после търчи обратно да ги затваря.
    Искам да сменя хранилките с 5-10 литрови и няма как да ги пълня с малки туби.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Дамяне, послушай Матеев! Проблема с гъстите течности никак не е прост!
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Много по-просто е без помпа, акумулатори или дълги кабели, помпи и всякакви сложни механики ако е само за пълнене на хранилките. Трябва ти съд, който се затваря херметично и издържа на 4-5 атмосфери налягане и малка бутилка с течен азот, аргон, въглероден двуокис или друг инертен газ. Останалото е принципа на хидрофора!
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Дамяне , за да не си блъскаш главата, ако искаш мога да ти помогна, но на ЛС, защото си имам съображения.
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Сега съм на 10л бутилки и е голяма мъка, защото е неубодно и двете ти ръце са заети.


    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    От 3 до 5 литра е оптимално. С по-големите е направо мъка, пробвал съм и с 11л.
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Искам да сменя хранилките с 5-10 литрови и няма как да ги пълня с малки туби.
    В случая и самия Господ да слезе, би се хванал за главата и няма да може да ти помогне.

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Ейй, тебе от както ти "включиха" специалната функция за групово цитиране - ще вземеш целият форум да изцитираш в един постинг....

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Искам да сменя хранилките с 5-10 литрови и няма как да ги пълня с малки туби.
    Ами с това трябваше да почнеш, а не с оная помпичка, която е за някакви миниатюрни фонтанчете/шадраванчета.
    За целта ти е нужна сериозна помпа, затова пак ти казвам - това е човека(https://www.facebook.com/valeri.yordanov.509?fref=ts), който е работил с нещо подобно...

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    От 3 до 5 литра е оптимално. С по-големите е направо мъка, пробвал съм и с 11л. Трима човека 150 литра(50 бутилки по три литра) ги даваме за около час-час и 15мин. Един отваря капаците, другите двама наливат, и първият(обикновенно аз) после търчи обратно да ги затваря.
    Излизаме от темата, ама карай да върви. На гръб не е ли по-лесно, отколкото на ръце? Гърба и раменете носят товара, ръцете са свободни за работа. Примерно нещо като една нова пластмасова гръбна пръскачка? Или самар от стара туристическа раница и 20 литра туба на него, другото е индивидуално техническо решение. Някъде из старите пчеларски вестници имаше съвет за приспособление от вътрешна автомобилна гума, довечера ако ми остане време ще го потърся, ей тъй за инфо само.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ами с това трябваше да почнеш, а не с оная помпичка, която е за някакви миниатюрни фонтанчете/шадраванчета.
    За целта ти е нужна сериозна помпа, затова пак ти казвам - това е човека(https://www.facebook.com/valeri.yordanov.509?fref=ts), който е работил с нещо подобно...
    Благодаря ти, но не искам да го занимавам човека.
    Колегата kuline ми обясни за помпите и разбрах какво трябва да направя.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ейй, тебе от както ти "включиха" специалната функция за групово цитиране - ще вземеш целият форум да изцитираш в един постинг....
    Това е направено с някаква цел, но какво да ти обяснявам. Ти си умен, ще схванеш за какво иде реч, но за сега май все още не.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Излизаме от темата, ама карай да върви. На гръб не е ли по-лесно, отколкото на ръце? Гърба и раменете носят товара, ръцете са свободни за работа. Примерно нещо като една нова пластмасова гръбна пръскачка? Или самар от стара туристическа раница и 20 литра туба на него, другото е индивидуално техническо решение. Някъде из старите пчеларски вестници имаше съвет за приспособление от вътрешна автомобилна гума, довечера ако ми остане време ще го потърся, ей тъй за инфо само.
    Не съм голям фен на гръбните пръскачки и подобни раници/самари. Стига ми дето няколко пъти в годината трябва да пръскам лозето, овошките, и няколко каменни пътища(с раундъп) - и то станаха десетки пътите годишно...
    Тубите си ги разкарваме им пчелина с количка, много е лесно, особенно след като направихме експериментално под един ред кошери макадамена настилка, и напролет смятам да правим под всичките(там където има нужда).

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Благодаря ти, но не искам да го занимавам човека.
    Колегата kuline ми обясни за помпите и разбрах какво трябва да направя.
    Той си има някакви съображения да не обяснява надълго и нашироко публично, но ти си по-сговорчив, и можеш да пробваш да ни "светнеш"...?!?

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Той си има някакви съображения да не обяснява надълго и нашироко публично, но ти си по-сговорчив, и можеш да пробваш да ни "светнеш"...?!?
    Трябва да уважа решението му.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •